Polityka magazynowa firmy

0

Składowanie zapasów w przedsiębiorstwie to proces, któremu warto poświęcić należytą uwagę i zadbać, aby był optymalnie dopasowany do potrzeb firmy. Wielu zaczynających przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest dobór odpowiedniej przestrzeni przechowywania i jak duży ma wpływ na odpowiednie zarządzanie finansami całej firmy.

Jak rozliczyć PIT 2017?

0

Obowiązek składania corocznych deklaracji podatkowych obowiązuje Polaków od 1991 roku. Co roku ustawodawca dokonuje jakichś zmian bądź w samych drukach bądź też w sposobach odliczeń i określonych ulgach. By rozliczyć się zgodnie z przepisami, warto być na bieżąco, ponieważ wszelkie błędy, jak przerażenie narzuconych terminów skutkuje dotkliwymi karami. Korzystanie  z aktualnych druków z https://www.PITax.pl/program-PIT/ i śledzenie zmian w zakresie deklaracji podatkowych, które dotyczą zarówno osób fizycznych, jak i firm czy rolników, stają się podstawą. Rozliczenie PIT 2017 nie jest rzeczą trudną, a dzięki e-deklaracjom można to sprawnie zrobić, nie wychodząc z domu.

Zmiany w przepisach podatkowych

Wprowadzone zmiany w ordynacji wyborczej w PIT 2018 są dość rozległe. Warto zapoznać się ze wszystkimi na https://www.PITax.pl/rozliczenie-PIT/. Spośród najważniejszych aspektów, które zmieniły się w stosunku do lat ubiegłych, jest przede wszystkim zwiększenie kwoty wolnej od podatku oraz limitu zwolnień podatkowych i wprowadzenie nowych. Wprowadzono również szersze ulgi rehabilitacyjne oraz programy motywacyjne. PIT-y 2017 rozliczymy właśnie według nowych zasad.

Najważniejszą dla podatników zmianą w tegorocznym rozliczeniu jest zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Według ustawodawcy będzie ona wynosić 1440 zł dla najmniej zarabiających. Większe dochody oczywiście spowodują mniejsze odliczenia. W dużym skrócić ci podatnicy, których roczna podstawa obliczenia podatku nie przekracza 8.000 zł, nie zapłacą podatku dochodowego. Podatnicy, których podstawa obliczenia podatku przekroczy 127.000 zł, nie skorzystają w ogóle z kwoty wolnej od podatku.

Ulgi i odliczenia

PIT-y 2018 to również szereg ulg i zwolnień. Niektóre z nich zostały podwyższone, ale również wprowadzono nowe. Dotyczy to przede wszystkim zapomóg (w tym losowych) z funduszy zakładowych, diet i różnego rodzaju kosztów. Poza tym zmiany dotknęły również przychodów z zamiany rzeczy lub praw, świadczenia dla emerytów i rencistów oraz świadczenia rzeczowe i pieniężne otrzymane od ZFŚS lub pracodawcy. Lista jest długa i precyzyjna, warto się z nią zapoznać przed rozliczeniem podatku za 2017.

Osoby chore i niepełnosprawne zdecydowanie najwięcej zyskają na poszerzeniu ulgi rehabilitacyjnej. Będą mogły w określonych ustawą limitach odliczyć utrzymanie psa asystującego czy używanie samochodu osobowego. Ponadto zwiększono kwotę dochodu osoby niepełnosprawnej, która uprawnia do odliczenia od niego wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne.

Doprecyzowano również regulacje dotyczące programów motywacyjnych, jednocześnie zdefiniowano pojęcie takiego programu oraz pojęcie spółki dominującej.

Tworzenie i zapamiętywanie bezpiecznych haseł

0

Chociaż wydaje się to mało prawdopodobne, to nadal wiele osób kompletnie nie dba o tworzenie bezpiecznych haseł do różnych stron www. Wystarczy popatrzeć na listę tych najbardziej popularnych, aby zrozumieć skalę problemu. Takie pomysły, jak qwerty bądź 123456 stanowią równie duże zabezpieczenie przed dostępem niepowołanych osób, jak zupełny brak hasła.

Skrzynki e-mail, zdjęcia na dysku w chmurze, profile w portalach społecznych, a nawet dostęp do swojego komputera wymagają stworzenia bariery przed osobami, które chciałyby przejąć nasze konto albo wykorzystać prywatne materiały. Jeszcze bardziej powinno każdemu zależeć na tym, nikt nie zalogował się na indywidualną stronę banku. Tylko silne i bezpieczne hasło może dać taką gwarancję.

Jak stworzyć bezpieczne hasła?

Teoretycznie można to zrobić samodzielnie, ale jak pokazuje praktyka trudno całkowicie zrezygnować z ulubionych liczb bądź słów na rzecz hasła, które nie będzie miało żadnego sensu, aczkolwiek idealnie zabezpieczy konto użytkownika. Podświadomość daje określone sugestie i dlatego lepszym pomysłem jest specjalny generator haseł, dzięki czemu nie będzie więcej trwogi o to, że ktoś bez większego problemu włamie się na konto, ponieważ hasło stanowi imię ukochanej osoby z datą urodzenia.

Skomplikowane hasło – jak je zapamiętać?

To kolejna istotna kwestia. Zapisywanie hasła w pliku na komputerze nie wydaje się mądre, z kolei ciągłe wpisywanie znaków, które nie tworzą żadnych słów może okazać się uciążliwe. W takiej sytuacji pomocny będzie generator haseł, który zarazem jest menedżerem haseł i pozwala na ich szybkie odtworzenie bądź też zmianę. Nie trzeba męczyć pamięci ani niczego zapisywać, a jedynie pamiętać, jakie dane zostały wprowadzone, aby generator działający jako aplikacja na stronie haslowygaslo.pl oraz jako rozszerzenie Chrome (https://chrome.google.com/webstore/detail/has%C5%82o-wygas%C5%82o-generator-h/cbpfglemacamiklacbeeannckbibihoi?hl=pl) przypomniał hasła użytkownikowi.

Jakość w nowej odsłonie

0

Systemy zarządzania jakością są najczęściej wdrażanym standardem w organizacji. Do tej pory na całym świecie certyfikat ISO 9001 uzyskało już ponad milion podmiotów. Warto tutaj zauważyć, że systemy zarządzania jakością można zaimplementować w każdego rodzaju biznesie, niezależnie od jej wielkości, lokalizacji, czy struktury.

Zatrzymać wspomnienia

0

Są takie momenty, które bardzo byśmy chcieli na dłużej zachować nie tylko w pamięci, ale również w postaci zdjęć czy filmu. I choć niemalże każdy dysponuje obecnie nowoczesnym aparatem czy też telefonem, który mam wiele ciekawych funkcji, to jednak lubimy zlecać te zadania specjalne innym osobom. Najczęściej kamerzysta czy też fotograf (lub jeden i drugi) pojawiają się na bardzo ważnych uroczystościach rodzinnych takich jak ślub, chrzciny czy też komunia. Cel jest jeden – otrzymać płytę ze wspomnieniami, płytę zrobioną w taki sposób, że chce się do niej wracać.

Specjaliści od filmów

Mamy różne oczekiwania co do filmów na przykład z wesela. Dobry kamerzysta z Torunia będzie dokładnie wiedział, jak przestawić naszą historię, by była interesująca. Warto jednak przy poszukiwaniu specjalisty zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Trzeba ustalić na samym początku, jak długi ma być film i czego dokładnie oczekujemy. Oglądanie godzinnej mszy świętej po raz kolejny nie jest ani atrakcyjne, ani tym bardziej modne. Dzięki technikom montażu możemy uzyskać ciekawe efekty, które przykuwają uwagę, a z drugiej strony utrwalają najpiękniejsze momenty wydarzenia. Taki film nie powinien jednak trwać dłużej niż dwie godziny. Pamiętajmy, że powinniśmy mieć realny wpływ na to, jakie elementy ślubu i wesela znajdą się na filmie i jak będziemy my i nasi gości pokazani. Ciekawie wyglądają różnego rodzaju konwencje nawiązujące do hitów kinowych lub też znanych teledysków. Tradycjonaliści mogą wybierać w sprawdzonych pomysłach, które zawsze będą w modzie. Te wszystkie elementy należy oczywiście omówić przed podpisaniem umowy, żeby uniknąć niedopowiedzeń, a tym samym rozczarowania, bo przecież nie da się drugi raz nagrać filmu z tej samej uroczystości.

Najlepszy kamerzysta

Warto poświecić trochę czasu na szukanie najlepszego kamerzysty. Co najważniejsze, najlepiej w takich sytuacjach oczywiście działa poczta pantoflowa, no i oczywiście inne filmy, jakie w portfolio ma specjalista. Nie bójmy się poprosić o obejrzenie kilku, a po drugie warto również skorzystać z rad i pomysłów kamerzysty, który na nas i całe wesele patrzy okiem fachowca a nie gościa. Tylko w takim momencie nie tylko uzyskamy efekt, o jakim marzymy, ale na przykład podczas uroczystości będziemy mieć wrażenie, że naszego kamerzysty po prostu nie ma. A z drugiej strony będzie on w stanie bez ingerencji w imprezę uchwycić najważniejsze jej momenty. Dlatego właśnie warto wybierać osoby o dużym doświadczeniu.

Pamiętajmy również, że mamy prawo do wnoszenia uwag i poprawek. Te bezwzględnie powinny być uwzględniane, bo przecież to nasza uroczystość, nasz film, nasze wspomnienia i oczywiście nasze pieniądze.

6 trendów w projektowaniu wizytówek

0

Wizytówki już od XV wieku są niezastąpione podczas nawiązywania kontaktów – zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Dziś  mamy bardzo duży wybór wzorów i motywów – jakie są najciekawsze trendy w projektowaniu wizytówek?

Dlaczego opłaca się wybrać płatny hosting a nie darmowy?

0

Każdy kto chce mieć w Internecie profesjonalną lub amatorską stronę internetową, musi skorzystać z usług hostingowych. Osoby, które chcą zamówić nowy hosting w pierwszej kolejności muszą poważnie zastanowić się czy wybrać bezpłatne, czy płatne rozwiązanie. Każdy wybór ma swoje wady i zalety, dlatego też warto dokładnie rozpatrzyć wszystkie warianty.

Jak wybrać operatora płatności do sklepu internetowego

0

Branża e-commerce stale się rozwija. Zakupy w sklepach internetowych są szybkie i wygodne. Klienci cenią sobie ogromny komfort i brak kolejek. Specjaliści szacuję, że już co trzeci Polak robi zakupy w sieci! Kluczem do sukcesu e-sklepu jest wygodny i prosty system płatności online. Nikt nie kupi niczego w sklepie, w którym nie da się swobodnie zapłacić.

Lepsze warunki transakcji, możliwość odzyskania gotówki od kontrahenta, wzrost wiarygodności firmy – poznaj zalety korzystania z gwarancji bankowej

0

Prowadzisz firmę? Zdarzyło ci się, że kontrahent lub klient zwlekał z płatnością? A może musiałeś wpłacać zaliczki, aby twoje zamówienie zostało zrealizowane? Poznaj korzyści płynące z korzystania z gwarancji bankowej – przekonaj się, że warto.

Jak oszczędzać na zakupach w sieci?

0

Zakupy online cieszą się w naszym kraju z miesiąca na miesiąc coraz większą popularnością. Zakupy przez Internet, są idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla tych osób, które nie mają czasu na tradycyjne zakupy albo po prostu chcą zaoszczędzić nieco pieniędzy. Niniejszy artykuł dedykowany jest właśnie tym klientom, którzy często korzystają z zakupów online i chcieliby dowiedzieć się jak można skutecznie zaoszczędzić.

Serwisy z rabatami

W sieci można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych serwisów z rabatami do najpopularniejszych sklepów internetowych. Dzięki takim serwisom, nie musimy odwiedzać wszystkich sklepów internetowych, aby sprawdzić w których znajdują się atrakcyjne promocje i rabaty. Wszystkie obniżki zebrane są w jednym miejscu, dzięki czemu zaoszczędzić możemy nie tylko mnóstwo pieniędzy, ale również sporo cennego czasu.

Newslettery

Idealnym rozwiązaniem, które pomoże nam zaoszczędzić na zakupach online, jest skorzystanie z newsletterów, które oferują praktycznie wszystkie sklepy internetowe. Dzięki powiadomieniom na naszą pocztę e-mail nie przegapimy żadnej okazji i zawsze na bieżąco będziemy z najnowszymi promocjami w swoich ulubionych sklepach internetowych. Warto zrobić swoją ulubioną listę sklepów, od których chcielibyśmy otrzymywać informacje o zbliżających się promocjach.

Porównywarki cen

Każdy kto robi zakupy online, bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że sklepów internetowych jest bardzo wiele, dlatego też zapoznanie się z wszystkimi ofertami zajmuje naprawdę wiele czasu. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się profesjonalna porównywarka cen, taka jak np. www.cozacena.pl. Dzięki porównywarce w kilka sekund sprawdzimy, który sklep internetowy może zaoferować nam najniższą ceną za interesujący nas produkt. Porównywarka cen, to ogromna oszczędność pieniędzy, czasu oraz nerwów. Warto wspomnieć również i o tym, że większość porównywarek cen również korzysta z newsletterów, dzięki czemu zawsze na bieżąco będziemy z najciekawszymi ofertami w Internecie i żadna promocja nie przejdzie nam koło nosa.