Jak wybrać dysk wewnętrzny? Porównujemy dwa modele

0
Jak wybrać dysk wewnętrzny

Przy wielkości zasobów, które większość z nas ma dziś zgromadzonych na dyskach oraz ich ważności, wybór dysku wewnętrznego powinien być dokładnie przemyślany. Należy też unikać przechowywania danych jedynie na pedrive’ach. W przypadku tych nośników zastrzeżenia może budzić bowiem szybkość odczytu danych oraz ich bezpieczeństwo. Dla osób pracujących na komputerze, biznesmenów, twórców czy specjalistów, wysokiej jakości dysk wewnętrzny okazuje się więc niezbędnym elementem wyposażenia (sporo modeli znajdziemy na https://www.oleole.pl/dyski-wewnetrzne-ssd.bhtml).

  1. Dysk wewnętrzny Samsung 860 EVO 1TB
  2. Dysk wewnętrzny Adata Ultimate SU650 3D 240GB
  3. Który dysk zewnętrzny wybrać? Porównanie

Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze dysku wewnętrznego? Najważniejsze parametry to z całą pewnością pojemność, szybkość odczytu i zapisu oraz wytrzymałość, gwarantująca bezpieczeństwo przechowywanych w nim danych. Jak pod tymi względami wypadają urządzenia, które obecnie są dostępne w sklepach? By to sprawdzić, porównujemy dwa popularne modele – Samsung 860 EVO 1TB i Adata Ultimate SU650 3D 240GB.

Dysk wewnętrzny Samsung 860 EVO 1TB

To reprezentant jednej z najbardziej cenionych linii wewnętrznych dysków. Biorąc pod uwagę, jakie uznanie zdobyły poprzednie modele oraz fakt, że opinie recenzentów i użytkowników były w stu procentach uzasadnione, dysk Samsung 860 EVO 1TB może okazać się dobrym wyborem dla wymagających użytkowników, oczekujących doskonałych parametrów oraz wysokiej jakości. Potwierdzeniem mogą być też branżowe nagrody zdobyte przez to urządzenie – wśród nich są między innymi dwa wyróżnienia PC Format oraz Rekomendacja czasopisma Komputer Świat.

Zastosowana przez Koreańczyków technologia 64-warstwowej pamięci V-NAND to gwarancja wszystkich cech, które powinien posiadać dobry dysk wewnętrzny. Samsung 860 EVO jest pojemny (1 TB to w zdecydowanej większości przypadków wystarczająca przestrzeń dla wszystkich danych), szybki (oferuje prędkość odczytu i zapisu na poziomie kolejno 550 i 520 MB/s), wytrzymały (według zapewnień producenta, przeciętny czas jego eksploatacji wynosi 5 lat) oraz energooszczędny. Dysk bez problemu współpracuje z wieloma urządzeniami jednocześnie, a nad jego temperaturą czuwa system automatycznej regulacji Dynamic Thermal Guide. Jego kupno to zaś wydatek na poziomie 800-900 złotych.

Dysk wewnętrzny Adata Ultimate SU650 3D 240GB

Jego konkurent jest sporo tańszy – w sklepie oleole.pl kupimy go już za niespełna 150 złotych. Mimo wyraźnie niższej ceny, jest on w pełni funkcjonalny i zapewnia bezpieczne przechowywanie oraz edycję naszych danych. Wyróżnia go trwała konstrukcja, zapewniająca długotrwałe korzystanie z umieszczonych na nim danych bez obaw o to, że wskutek awarii utracimy do nich dostęp. Ważną cechą okazuje się także cicha praca, która dla wielu użytkowników okazuje się ważnym parametrem. Adata Ultimate SU650 3D 240GB również szybko się uruchamia, co ma spory wpływ na prędkość startu całego systemu.

Pod względem pojemności ustępuje swojemu konkurentowi – pomieścimy na nim 240 GB danych. Nieco gorzej wypada również, jeśli chodzi o szybkość odczytu oraz zapisu danych – w jego przypadku wartości te wynoszą kolejno 540 oraz 450 MB na sekundę. Te wady rekomenduje jednak cena, która jest kilkakrotnie niższa cena niż w przypadku dysku oferowanego przez Samsunga.

Który dysk zewnętrzny wybrać? Porównanie

Jak widać, pierwszy z opisanych przez nas dysków to dobre rozwiązanie dla wymagających użytkowników, którzy mogą pozwolić sobie na kupno droższego sprzętu. Jeśli jednak ogranicza nas budżet i godzimy się z nieco słabszymi parametrami – postawmy na drugi z omówionych modeli.

Jak wybrać idealny monitor biurkowy?

0
monitor biurkowy

Wybierając monitor na biurko, powinieneś zwrócić uwagę na wiele elementów. Nie chodzi tylko o markę i cenę urządzenia. Kluczowe dla Ciebie powinny być cechy, które będą decydować o komforcie i wydajności Twojej pracy przy komputerze. Aby ułatwić Ci zakup idealnego monitora biurkowego, przygotowaliśmy artykuł, w którym omawiamy najważniejsze kryteria jego wyboru.

Jak dobrać wielkość ekranu monitora?

Zanim wybierzesz konkretny monitor, musisz zastanowić się nad miejscem, w którym będzie ustawiony. Częstym błędem jest zakup monitora na wysokiej podstawce, który później nie mieści się na biurku. Dlatego, zanim zaczniesz przeglądać konkretne modele na stronie internetowej, zmierz dokładnie miejsce, w którym chcesz ustawić monitor. Przejrzyj koniecznie specyfikację techniczną urządzenia. Dzięki temu potwierdzisz, czy nie będzie problemu z jego ustawieniem.

Wybierając monitor, zastanów się, jakiego ekranu potrzebujesz. Nie zawsze wybór dużej przekątnej ułatwi Ci pracę. Czasem korzystanie ze zbyt dużego ekranu roboczego może stać się uciążliwe. Z drugiej strony zbyt mała przekątna nie pozwoli Ci wyświetlić jednocześnie kilku okien.

Jeżeli zajmujesz się grafiką, to śmiało możesz wybrać dużą przekątną ekranu. Pamiętaj jednak, że wraz ze wzrostem przekątnej, powinna także rosnąć rozdzielczość. To zapewni odpowiednią jakość obrazu.

Jaka rozdzielczość monitora biurkowego jest najlepsza?

Im wyższą rozdzielczość oferuje monitor, tym lepsze odwzorowanie szczegółów możesz uzyskać. Dzięki wysokiej rozdzielczości otrzymasz także dużą powierzchnię obszaru roboczego. Kupując monitor o przekątnej przekraczającej 27 cali, powinieneś wybrać model, który ma rozdzielczość QHD. W tym przypadku rozdzielczość Full HD może być niewystarczająca.

Analizując rozdzielczość, nie zapomnij także o jasności obrazu, która jest wyrażana w cd/m2. Aktualnie dostępne monitory oferują jasność na poziomie 250 cd/m2. Jeśli jednak Twoje biurko jest oświetlane przez słońce z każdej strony, to powinieneś wybrać wyższą jasność monitora.

Jaką odległość od monitora należy zachować?

Podczas pracy przy komputerze bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od ekranu monitora. Jest ona ściśle uzależniona od wielkości monitora. Zbyt mała odległość sprawi, że nie będziesz w stanie objąć wzrokiem całego ekranu. Jeśli pracujesz w odległości 80 cm od monitora, to optymalną wielkością ekranu będą 24 cale. W innym wypadku lepszym wyborem będzie 27 cali.

Przed zakupem konkretnego modelu sprawdź jeszcze, jakie dany monitor oferuje kąty widzenia. Im wyższa wartość kątów widzenia, tym lepiej. Dzięki szerokim kątom widzenia uzyskasz idealne odwzorowanie kolorów niezależnie od ustawienia względem monitora.

Jaką matrycę wybrać?

Jeżeli korzystasz z komputera przede wszystkim do gier, to powinieneś wybrać matrycę TN. Nie oferuje ona doskonałego odwzorowania kolorów, ale ma relatywnie krótki czas reakcji. To kluczowa kwestia w trakcie dynamicznej rozgrywki.

Osoby zajmujące się grafiką lub obróbką wideo powinny wybrać matrycę VA bądź IPS. Ich czas reakcji jest dłuższy, ale barwy, kąty widzenia i kontrast są na zdecydowanie wyższym poziomie. Pamiętaj, że pracując w nasłonecznionym pomieszczeniu, powinieneś zdecydować się na matową matrycę.

Wysokiej jakości monitory biurkowe możesz znaleźć w ofercie sklepu internetowego AVPoint. Odwiedzając stronę avpoint.pl, możesz przejrzeć szeroki wybór monitorów i wybrać model, który idealnie sprawdzi się do preferowanych przez Ciebie zastosowań.

Kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem

0
Kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem

Posiadając firmę, trzeba ją w jakiś sposób prowadzić i jakoś nadzorować. To „jakoś” nie powinno mieć nic wspólnego z „byle jakością”. Firma musi być nadzorowana, zawsze pod kontrolą, z możliwością sprawdzenia wszelkiego rodzaju dokumentów, w każdej chwili. Firma to sprzedaż, finanse, magazyn, księgowość, kadry czy produkcja. Nad wszystkim trzeba mieć kontrolę.

Tusz do HP Deskjet 2632 – dowiedz się, jak ograniczyć wydatki na firmową drukarkę!

0
Tusz do HP Deskjet 2632

W wielu małych firmach wykorzystuje się ergonomiczne drukarki wielofunkcyjne. Doskonale sprawdzają się jako skaner i ksero, a do tego da się na nich drukować oprócz dokumentów także kolorowe materiały promocyjne. Podpowiadamy w jaki sposób można tanio kupować tusz do HP Deskjet 2632!

Faktury, umowy oraz inne ważne dokumenty to codzienność w każdej firmie. Małe przedsiębiorstwa często samodzielnie zajmują się też drukiem materiałów promocyjnych. Tak eksploatowane urządzenie może jednak generować duże koszty utrzymania. Dowiedz się, w jaki sposób zmniejszyć wydatki na tusz do HP Deskjet 2632!

Ile kosztuje tusz do HP Deskjet 2632?

Drukarka HP Deskjet 2623 jest bardzo popularnym urządzeniem w małych firmach. Jest stosunkowo niedroga, a gwarantuje zachwycającą jakość druku zarówno w czerni, jak i kolorze. Posiada także funkcję skanera oraz ksero, więc jest wręcz idealnym sprzętem biurowym. Kompatybilny tusz do HP Deskjet 2632 to wkłady HP o numerach 304. Są dostępne w czerni oraz kolorze, które w połączeniu składają się na paletę CMYK – Cyjan (niebieski), Magenta (różowy), Yellow (ang. żółty), Key Colour (ang. kolor główny, czyli czerń). Producent oferuje je w standardowej pojemności 4 i 2 ml (wydajność 120 oraz 100 stron) oraz w wersjach XL, czyli 5,5 i 7 ml (odpowiednio: 480, 330 stron). Czarne tusze do HP Deskjet 2632 kosztują ok. 70 i 130 zł, natomiast kolorowe: ok. 60 i 160 zł. Przy ich wydajności okazuje się, że korzystając z nich za wydruk jednej strony płaci się ok. 30-60 gr za stronę! To bardzo drogo, w porównaniu z drukarniami czy punktami ksero.

Ile rocznie wydaje się na zakup tuszu do HP Deskjet 2632?

Przyjmijmy, że w małej firmie drukuje się średnio ok. 15 stron dziennie. Jeśli wykorzystuje się komplet małych tuszów do HP Deskjet 2632, trzeba dokupić je aż 48 razy w roku! Jeśli zaś wybierze się większe, zamówi się je 11 razy. Daje to koszty rzędu 6240 zł lub 3190 zł. Nieduże przedsiębiorstwa powinny szczególnie uważnie monitorować swój budżet. Jak widać, kupno dużych wkładów jest bardziej opłacalne. Kwotę tę można jednak zmniejszyć jeszcze przynajmniej o połowę!

Tusz do HP Deskjet 2632 jest drogi, ponieważ jest produktem znanej firmy. Jeśli zamawia się go ze sklepów sieciowych, do ceny wlicza się przecież marżę oraz wiele innych ukrytych opłat. Z tego względu sporo osób zamawia materiały eksploatacyjne tylko z hurtowni. Istnieje jednak jeszcze lepsze rozwiązanie! W Polsce działa kilku producentów tzw. zamienników. Są to wkłady idealnie przystosowane do konkretnych modeli drukarek, które są wyprodukowane w identyczny sposób. Dają doskonałe rezultaty i świetnie się sprawdzają nawet przy bardzo intensywnym użytku. Przy tym mają większą pojemność oraz są przynajmniej o połowę tańsze! Dzięki temu można jeszcze rzadziej je wymieniać, co jest nie tylko wygodne, ale też bardziej ekologiczne.

Skąd zamawiać tusz do HP Deskjet 2632?

W Internecie działa kilka polskich, sprawdzonych serwisów z materiałami poligraficznymi, jak np. www.tonerpartner.pl. W szerokiej ofercie można znaleźć wysokiej jakości zamienniki tuszu do HP Deskjet 2632, a także artykuły wprost od producenta, w hurtowych cenach. Szybka, darmowa dostawa oraz korzystny program lojalnościowy jeszcze zmniejszają wydatki. Jest to zdecydowanie najlepszy i najwygodniejszy sposób na ograniczenie firmowego budżetu na druk! Stała współpraca przynosi wymierne korzyści, dlatego w ten sposób działa już wiele polskich firm. Tusz do HP Deskjet 2632 wcale nie musi być drogi, a zaoszczędzone środki można z powodzeniem przeznaczyć na wiele innych celów. Przestań przepłacać za kartridże – zainwestuj te pieniądze np. w marketing!

Firmowa drukarka pracuje na okrągło? Nie musisz wydawać fortuny na materiały eksploatacyjne! Kupuj zamienny tusz do HP Deskjet 2632 i przekonaj się, ile uda Ci się zaoszczędzić!

Kancelaria prawna – kiedy warto zwrócić się po pomoc?

0
Kancelaria prawna - kiedy warto zwrócić się po pomoc

Nie zawsze wszystko w życiu da się załatwić spokojnie i polubownie. Bywają sytuację, że potrzebna nam jest pomoc profesjonalistów do uregulowania różnych spraw życiowych. Dlatego też w takich sprawach, poleca się korzystać z fachowych kancelarii prawnych, których pracownicy specjalizują się w konkretnych gałęziach prawa. Co warto wiedzieć przed spotkaniem? Jak to wygląda w praktyce? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Badanie sprawozdań finansowych, na czym polega?

0
Badanie sprawozdań finansowych, na czym polega

Badanie sprawozdań finansowych jest bardzo istotne niemalże w każdej firmie. Jest ona bowiem zobowiązana do pokazania nie tylko swoich przychodów, ale także dokładnie jest zmuszona pokazać, ile w danym kwartale lub roku przeznaczyła pieniędzy na inwestycję. Dokumentacja musi więc być prowadzona bardzo dokładnie z uwagi na każdy szczegół.

Odzież używana na maturę?

0
Odzież używana na maturę

Powszechnie przyjętą tradycją jest fakt, że na egzamin dojrzałości przychodzi się ubranym schludnie, elegancko i galowo. To nie tylko obyczaj, ale także wymagania, które stawia komisja egzaminacyjna. Czy można taki zestaw maturalny skompletować w second-handzie? Oczywiście wielu importerów odzieży używanej ma na stanie takie właśnie ubrania i trafiają one do sklepów z odzieżą używaną.

Mój prąd – rządowy program dla zaradnych

0
Mój prąd - rządowy program dla zaradnych

Zużycie energii elektrycznej w Polsce z roku na rok diametralnie rośnie. Choć może się to wydawać dziwne w XXI wieku, w jakim przyszło nam żyć, to jednak widmo przerw w dostawach energii elektrycznej, znanych chociażby z czasów słusznie minionego ustroju komunistycznego, jest całkiem realne. Wszystko przez to, że wzrost krajowej produkcji prądu elektrycznego nie nadąża za wzrastającym zapotrzebowaniem. Jednym ze sposobów walki z tym zjawiskiem ma być rządowy program Mój Prąd.

W jaki sposób się bogacić? – sposób na wzbogacenie się 

0
bogaty

Pewnie się zastanawiasz się w jaki sposób zgromadzić sporą sumę pieniędzy? Odpowiedź, którą od lat sugerują naukowcy jest to podstawa dezynfekująca źródła dochodów z papierów wartościowych. Nie jest to żadne odkrycie, ponieważ bogacze bogacą się i mają coraz więcej majątku. Jednak wytłumaczenie tego zjawiska nie jest takie proste. Powszechną opinią jest to, że miliarderzy mają większą wiedzę, a już na pewno stać ich na wynajęcie najlepszych ekspertów od zarządzania pieniędzmi. Posiadają oni również funduszy na inwestycje w najbardziej zyskowne akcje. Prawda na ten temat może być jednak nie taka banana. O ile nawet nie zaskakująca. Sprawdź, w jaki sposób się wzbogacić!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-sie-bogacic/

Jak się bogacić? – Dlaczego bogacze się bogacą?

2018 roku badacze jest Indii przeprowadzili badanie dotyczące bogatych inwestorów. Okazało się, że rzeczywiście mają oni większe zyski z inwestycji na giełdzie. Wyniki badań omawia Allison Schrager w magazynie Quartz. Ekonomiści dążyli do rosnącej nierówności spowodowaną przez bogatych ludzi, którzy osiągnęli większe zyski, a na ile wynikła z dużych funduszy na zakup aukcji. 

Schrager mówi: ,, Zaskakujące jest to, że mniejsi właściciele kąt osiągnęli średnio wyższe zyski”.

Okazuje się bowiem, że najmniejsze rachunki uzyskały 1,85% nadwyżki zwrotu. Największe kąta osiągnęły natomiast 1,76% średniego wzrostu nadwyżki. Wynika z tego tyle, że właściciele małych rozrachunków bardziej ryzykowali.” Jest tak, ponieważ w danym roku bardziej ryzykowny portfel może oferować wyższy wzrost, ale w innych latach prawdopodobnie straci pieniądze. Natomiast dobrze zweryfikowany portfel osiąga Lepszy wynik. Kontynuowany wzrost generuje wyższe wydatki w czasie dzięki korzystam z procentu składanego”- dodaje autor. 

Autor badania do szyb do wniosku, że różnice w dywersji przyczyniły się zdecydowanie do wzrosty nierówności majątkowych wśród inwestorów na Indyjskim rynku. 

W jaki sposób się bogacić – dywersyfikacja źródeł dochodów 

Jednak to spostrzeżenie nie musi ograniczać się jedynie do kraju takich jak Indie. Podobno prawidłowość ekonomiści zauważyli również w Stanach Zjednoczonych. Najciekawsze jest to, że inwestorzy którzy dywersyfikowalne swoje portfela Papierów Wartościowych na dłuższą metę mieli większe zyski. Rozważmy więc inwestycje w papiery wartościowe, ale dobrym pomysłem jest rozważenie również wyboru funduszy inwestycyjnych i indeksowych w zamian za poszczególne akcje. W ten sposób bogaci się bogacą, ale przeciętni inwestorzy mogą poczuć się jak milionerzy.

Zobacz też: http://www.webspace.pl/filmy-rodzinne/

Własne etui na wyciągnięcie ręki

0
własne etui

Masz ciekawy pomysł, jak ozdobić swój stary telefon? Pamiętaj, że przy obecnych możliwościach oferowanych przez technologię, nie musisz przejmować się, że obudowa jest porysowana lub jej lakier stracił swój estetyczny kolor. Wykorzystaj w tym celu case, które nie tylko maskują stare zniszczenia, ale nadają aparatowi zupełnie nową świeżość.

Czy wiesz, że nie musisz nawet wybierać rozwiązań z oferty dystrybutora lub producenta? Bez problemu możesz zaprojektować i stworzyć własne etui, które zostanie dostosowane do Twoich indywidualnych preferencji. Przekonaj się o możliwościach, które na Ciebie czekają i zobacz, że to naprawdę proste. Wystarczy wykazać się odrobiną kreatywności. Nie musisz nawet dysponować specjalistycznym oprogramowaniem, które zazwyczaj jest drogie i skomplikowane w obsłudze. Nie potrzebujesz również szczególnych umiejętności. Własne etui czeka na Ciebie już teraz i jest na wyciągnięcie ręki.

Pojedyncze zamówienie na własne etui nie musi być drogie

Jeszcze niedawno większość firm zajmujących się produkcją case, wymagała przy personalizowanych zamówieniach od interesantów, zakupu dużego nakładu. Oczywiście wykluczało to standardowych użytkowników, którzy chcieli mieć własne etui, ponieważ nie mogli oni pozwolić sobie na zakup 10, czy nawet 20 takich samych casów. Obecnie technologia nadruku i produkcji udostępnia nam coraz ciekawsze opcje i możliwości, a takie projekty nie są niczym szczególnie imponującym, więc jeśli chcesz mieć własne etui ze spersonalizowaną grafiką, możesz w prosty sposób zaprojektować grafikę przy pomocy kreatora, zamówić produkt kompatybilny z modelem Twojego telefonu i cieszyć się efektami własnych zdolności i kreatywności.

Prosty w obsłudze kreator, z którym poradzi sobie każdy

Jak poradzić sobie z kreatorem? Posiada on funkcję uploadu grafik i zdjęć. Nie musisz zatem wcześniej przygotowywać wszystkiego w programie graficznym i dostosowywać do oczekiwań firmy zajmującej się realizacją. Wystarczy wgrać materiały i ułożyć je w taki sposób, jak tego oczekujesz. Z poziomu kreatora możesz również dodać napis i dokonać modernizacji, np. wielkości czcionki, zmiany fontu, czy manipulacji kolorem. Na samym końcu można przejść dalej, gdzie podasz jedynie dane kontaktowe i do dostawy. Kurier dostarczy Twoje własne etui pod wskazany adres, a Ty możesz cieszyć się niepowtarzalnym i jedynym na świecie case z takim motywem – oczywiście, jeśli postarasz się o to, ponieważ wykorzystując ogólnodostępne zdjęcia i nie personalizując ich, istnieje szansa, że ktoś wpadnie na taki sam plan działania.

ZOBACZ TEŻ