Programy partnerskie jako sposób na zarabianie pieniędzy przez Internet

0
Programy partnerskie jako sposób na zarabianie pieniędzy przez Internet

Istnieje wiele możliwości na zarabianie pieniędzy w Internecie. Sieć stanowi ogromny, odrębny rynek, który żyje już własnym życiem. W ten sposób możliwe jest nie tylko dorobienie sobie, ale także normalna, regularna praca, niejednokrotnie z wyższymi zarobkami aniżeli “stacjonarnie”. Jednym ze sposobów jest tu uczestnictwo w programach partnerskich. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest program partnerski i na czym polega zarabianie za jego pomocą pieniędzy.

Reklamodawcy prowadzą współpracę z różnymi twórcami internetowymi poprzez tak zwaną afiliację, czyli programy partnerskie. Każdy właściciel strony internetowej, kanału wideo czy bloga, który podejmie się takiej współpracy zarabia na zasadzie udostępniania reklam w obrębie swojej powierzchni w sieci, czyli na przykład na własnej witrynie.

Suma pieniędzy, jaką będziemy otrzymywać w ramach tej działalności jest zależna od typu programu partnerskiego. Z naszej strony reklamodawca oczekuje określonych reakcji naszych klientów, przede wszystkim ich zainteresowania, wyświetlenia reklamy czy zarejestrowania się w reklamowanym serwisie. Jest to obustronnie korzystna współpraca, gdyż generuje zyski zarówno dla reklamodawcy, jak i dla właściciela witryny.

Wśród metod afiliacji wyróżniamy między innymi CPM, gdzie reklamodawca płaci pewną kwotę za tysiąc wyświetleń danego bannera reklamowego. Kolejną opcją jest CPC, czyli typ programu partnerskiego, w ramach którego reklamodawca płaci właścicielowi witryny/bloga itp. za każde kliknięcie w banner i link oraz przejście na stronę internetową. Inną metodą jest CPL, który polega na tym, iż dostajemy pieniądze dopiero wtedy, gdy odbiorca reklamy wypełni formularz, zarejestruje się i pobierze aplikację. Ponadto wyróżniamy także CPS, gdzie za reklamę danego produktu dostajemy procent od każdej sztuki zakupionej z naszego polecenia.

Programy partnerskie to wielkie, nieustannie rozwijające się rynki reklamowe. W związku z tym wykształcają się nowe metody afiliacji. Niektóre z nich łączą się i powstają hybrydy, takie jak chociażby połączenie CPC i CPL. Typ programu partnerskiego zależy od woli reklamodawcy i trudno określić, który z nich jest najlepszy. Z podstawowych metod afiliacji najkorzystniejszy dla właściciela powierzchni jest CPM, jednak z punktu widzenia reklamodawcy najbardziej opłaca się CPL lub CPS.

Dla kogo są programy partnerskie? Można powiedzieć, że dla każdego właściciela powierzchni internetowej, który chce zarabiać. Uzyskiwanie pieniędzy z prowadzenia bloga czy strony nie będzie możliwe bez nawiązania współpracy z reklamodawcą. Zarobek bowiem nie bierze się z samej popularności witryny. Do tej popularności należy dołączyć afiliację, dlatego też najwięcej na reklamie zarobią ci, których strona jest często odwiedzana i która ma dużo fanów.

Inną, niezwiązaną z prowadzeniem działalności internetowej metodą programu partnerskiego jest promowanie produktów wśród znajomych, obserwujących i klientów. W zamian za to otrzymuje się procent od każdej dokonanej w wyniku naszego polecenia transakcji. Niezależnie od wyboru typu afiliacji jedno jest pewne – nic na tym nie stracimy, a możemy wiele zyskać.

Tekst przy współpracy z https://carted.pl/.

Lean manufacturing, czyli zarządzanie w branży motoryzacyjnej

0
Lean manufacturing, czyli zarządzanie w branży motoryzacyjnej

Branża automotive w Polsce

Zastanawiając się nad tematem planowania i optymalizacji produkcji w branży automotive, najpierw należy zdać sobie sprawę czym ona jest i dlaczego, pomimo braku ogromnych fabryk produkujących samochody, jest tak prężnie rozwijającą się dziedziną gospodarki w Polsce. W rzeczywistości, branża automotive jest częścią branży motoryzacyjnej i zajmuje się zarówno opracowywaniem dokumentacji, jak i produkcją konstrukcji i podzespołów dla największych producentów samochodów. Proces wytwarzania towarów jest jednak tylko częścią zadań, wykonywanych przez firmy motoryzacyjne w Polsce. Branża automotive obejmuje również projektowanie, serwis, systemy zabezpieczeń oraz programowanie zautomatyzowanych linii i pracujących na halach produkcyjnych robotów.

Zarządzanie zasobami

Od lat sześćdziesiątych XX wieku zaczęły rozwijać się programy komputerowe, których celem było wspieranie efektywnego zarządzania całym przedsiębiorstwem, poprzez usystematyzowanie gospodarki magazynowej. Programy te rozszerzały się modułowo o kolejne działy przedsiębiorstwa – planowanie produkcji, zarządzanie produkcją, finanse, księgowość, kadry, logistykę, sprzedaż, zaopatrzenie, a w końcu zarządzanie relacjami z klientem. Wszystkie te moduły dostępne są dla firm w systemie ERP (ang. Enterprise Resource Planning), którego wprowadzenie w przedsiębiorstwie jest działaniem spójnym z systemem zarządzania jakością i procesami. Aktualnie system ERP, poza wariantem modułowym, występuje również w wariancie zintegrowanym, gdzie istnieje jedna baza danych i jedna platforma dla użytkowników. Wraz z wprowadzeniem systemów komputerowych, które pomagają zarządzać przedsiębiorstwem, zaczęto opracowywać koncepcje zarządzania oparte na wysokiej jakości produkowanego towaru, eliminowaniu marnotrawstwa i ciągłym doskonaleniu.

Lean management

Po II wojnie światowej Toyota Motor Company jako pierwsza firma na świecie opracowała narzędzia służące zoptymalizowaniu produkcji i efektywnemu zarządzaniu przedsiębiorstwem. Ten system włącza wszystkich pracowników i kierownictwo firmy do zarządzania jakością procesów i produkcji, działając na zasadnie PDCA (ang. Plan-Do-Check-Act, czyli Planuj-Wykonaj-Sprawdź-Działaj). Głównymi celami systemu opracowanego w Toyocie są skrócenie cyklu produkcyjnego przez zapewnienie lepszego przepływu materiałów, maksymalizacja produktywności, eliminacja marnotrawstwa, nieregularności i trudności w procesie produkcyjnym. Na podstawie tego jednego systemu, stosowanego w Toyocie, rozwinęła się ogólnoświatowa koncepcja lean manufacturing, odpowiadająca za efektywne zarządzanie procesem produkcji. Poza gałęziami przemysłowymi, koncepcja ma szersze zastosowanie i jest znana jako lean management.

Japońskie podstawy

System wykorzystywany w Toyocie, podobnie jak lean manufacturing, mają swoje podstawy w japońskiej koncepcji, zgodnie z którą przedsiębiorstwo powinno się doskonalić we wszystkich aspektach. Metodologia kaizen dąży do skrócenia czasu produkcji, poprawienia jakości towaru, redukcji kosztów i poprawienia ergonomii pracy. Jest to filozofia, zgodnie z którą na pracownikach leży odpowiedzialność ciągłego podnoszenia jakości firmy i produktu. Polega to na świadomej ocenie jakości produkowanych towarów i włączeniu myślenia w momencie, kiedy jakikolwiek proces w ciągu zautomatyzowanej linii produkcyjnej zaczyna sprawiać problemy. Kaizen buduje w ten sposób organizację i kulturę pracy. Wprowadzenie tych zasad w firmach z branży automotive jest procesem długotrwałym, ale korzystnym zarówno z punktu widzenia przedsiębiorstwa, jak i klienta ostatecznego.

Axa – jak skontaktować się z firmą ubezpieczeniową?

0
axa

Axa to firma ubezpieczeniowa, która w swojej ofercie posiada bogaty wybór usług. Dzięki temu każdy klient może z łatwością dopasować je do własnych, indywidualnych potrzeb. Wystarczy zajrzeć na stronę Axa, gdzie w przejrzysty sposób przedstawione są wszystkie świadczenia, by w prosty sposób odnaleźć potrzebne informacje.

Jak skontaktować się z obsługą klienta Axa?

Na stronie internetowej Axa, która ma bardzo przejrzystą nawigację, znajdziesz informacje dotyczące sposobów kontaktu z konsultantem lub agentem firmy. Jednym z nich jest kontakt telefoniczny. Axa udostępnia dwa numery: 801 200 200 (połączenie kosztuje tyle, co jeden impuls, bez względu na długości trwania rozmowy) oraz 22 555 00 00 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora). Warto pamiętać, że obsługa klienta jest dostępna od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 18:00.

Co więcej, z obsługą klienta Axa możesz skontaktować się również poprzez wiadomość na Facebooku. Wystarczy odszukać ich stronę na portalu i kliknąć przycisk „Wyślij wiadomość”. Oprócz tego świetną formą uzyskania pomocy od konsultanta jest czat, który znajduje się na stronie internetowej Axa. Można także odnaleźć Axa na Instagramie oraz Twitterze. Przed kontaktem z infolinią warto również sprawdzić blog Axa, na którym można znaleźć szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Często wykorzystywaną formą kontaktu jest wiadomość mailowa. Możesz wysłać ją na adres ubezpieczenia@axa.pl. A jeśli preferujesz pocztę tradycyjną, Axa udostępnia również adres kontaktowy: AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne, ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa.

Ubezpieczenie Axa – gdzie uzyskać pomoc?

Chcesz uzyskać informacje dotyczące ubezpieczenia mieszkania lub domu Axa? Zadzwoń na 22 599 95 22, gdzie otrzymasz fachową i kompleksową pomoc w zakresie obliczeniu składki, a także w wyborze i zakupie konkretnego ubezpieczenia. W przypadku gdy potrzebujesz pomocy i doradztwa dla ubezpieczeń na zdrowie i życie, najlepiej kontaktować się z konsultantem pod numerem 22 555 05 03. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 8:00 do 18:00, a w piątki od 8:00 do 17:00.

Axa Direct – na czym to polega i jak skontaktować się z konsultantem?

W swojej ofercie AXA ma także format Direct. Co to oznacza? Ubezpieczenie nazywane „direct” nie różni się niczym od tych oferowanych przez agenta lub dealera. Odmienna jest tu jednak procedura finalizowania, która jest znacznie prostsza, ponieważ przebiega przez Internet lub telefon. Z AXA Direct kontakt jest możliwy na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest czat online dostępny na stronie internetowej. Można także skontaktować się z konsultantem telefonicznie, pod numerem 19522.

Katalogi firmowe – dobry sposób, by wyróżnić się wśród konkurencji

0
Katalogi firmowe – dobry sposób, by wyróżnić się wśród konkurencji

W wielu branżach konkurencja jest bardzo duża i coraz trudniej jest wyróżnić się wśród firm o podobnym profilu. Wydaje się zatem, że trzeba szukać metod i sposobów, które jeszcze nie są często stosowane w danej branży albo zaskoczyć potencjalnego klienta w inny sposób. Zobaczmy, jak mogą w tym pomóc katalogi firmowe.

Kartki okolicznościowe dla dzieci – lepiej kupić gotowe czy wykonać ręcznie?

0
dziecięca kartka okolicznościowa

Kartki okolicznościowe zdecydowanie lepiej są odbierane, niż zaproszenie słowne lub wysłane z pomocą poczty elektronicznej. Jaką kartkę wybrać z okazji przyjęcia organizowanego dla dziecka? Lepiej wykonać ją samemu, czy może pójść na łatwiznę i kupić w sklepie?

Kartki okolicznościowe, jako zapowiedź ważnego wydarzenia

Jak wiadomo kartki okolicznościowe, są dostępne w większość sklepów. Znajdziemy wersję dla osób dorosłych, jak i dzieci. Zaproszenia wysyłane przez dzieci charakteryzują się wesołą kolorystyką, jak i wzornictwem. Dotyczą również przeróżnych okazji, najczęściej jednak są to urodziny.

Kartka okolicznościowa, która jest zaproszeniem to nie tylko informacja o tym jaka impreza się odbędzie i kiedy. W wielu przypadkach taka kartka informuje nas dodatkowe o tematyce przyjęcia, jak powinni ubrać się goście, czy co ze sobą zabrać.

Kartki okolicznościowe dla dzieci

Gotowe kartki okolicznościowe

Największy wybór gotowych kartek okolicznościowych związany jest z różnymi ważnymi wydarzeniami. Najczęściej są to urodziny, bal karnawałowy, chrzest, osiemnastka, czy pierwsza komunia święta. Rodzajów kartek jest cała masa, od nas zależy jaką wybierzemy.

W sklepach dostępne są również kartki urodzinowe, które są pozbawione konkretnej cyfry, dzięki temu taka kartka jest uniwersalna. Ceny takich kartek są różnorodne, od kilku złotych, do nawet kilkunastu. Cena uzależniona jest od rodzaju zaproszenia oraz techniki plastycznej jaka została wykorzystana do przygotowania danej kartki okolicznościowej.

Ręcznie robione kartki okolicznościowe

Jeżeli, któryś z rodziców ma zdolności artystyczne, jest zdolny manualnie może wykonać zaproszenia samodzielnie. Dzięki temu stworzone zaproszenia będą niepowtarzalne. Na rynku jest cała masa kolorowych kartoników i dodatków, z których pomocą można wykonać przepiękne kartki okolicznościowe w domu.

Jeżeli brak nam pomysłu, możemy zajrzeć do internetu i poszukać inspiracji. W internecie nawet znajdują się instrukcję, jak krok po kroku wykonać daną rzecz. W większości przypadków jest to bardzo proste i rodzic, który nie do końca czuje się artystą da sobie radę.

Przeczytaj też: http://www.pomaranczowe.pl/materace-i-kola-do-plywania-dla-dzieci-letnie-kapielowe-gadzety/

Na czym polega link building?

0
Na czym polega link building

Załóżmy, że właśnie otworzyliście swój pierwszy, niewielki biznes. Załatwiliście wszelkie formalności w urzędach, przygotowaliście idealny biznesplan i zamówiliście rewelacyjną stronę internetową, która ma wam pomóc w pozyskiwaniu całej masy klientów. Coś jednak nie działa i na stronie macie raczej niewielki ruch, a nie wiecie dlaczego bo przecież i strona i oferta są perfekcyjne. Brzmi znajomo?

Laptopy poleasingowe – bardzo korzystny zakup

0
Laptopy poleasingowe

Jedną z możliwości zdobycia sprzętu komputerowego jest zakup poleasingowego. Nie zawsze brana jest pod uwagę, ponieważ nie zawsze się wie, że jest taka opcja. Jest ona opłacalna, więc wzbudza coraz większe zainteresowanie. Korzystają z takiej możliwości i osoby prywatne, i firmy.

Co to znaczy sprzęt poleasingowy?

Produkty poleasingowe to takie, z których korzystano w ramach leasingu. Jest to forma użyczenia sprzętu np. laptopów, za co pobiera się opłatę. Często korzystają z tego firmy. Kiedy kończy się umowa, sprzęt można wykupić. Większość firm jednak bierze w leasing coś innego, nowszego. Sprzęt, który był wykorzystywany, może trafiać do sprzedaży i stąd pojawiają się takie oferty jak laptopy poleasingowe. Jest to dobry sprzęt, znanych marek, bo tylko taki interesuje firmy, które chcą coś wziąć w leasing.

Wśród sprzętu poleasingowego dostępne są produkty różnych marek. To laptopy starsze i dosyć nowe. Są zróżnicowane. Wybierając coś, trzeba wczytać się w opis produktu, by zdobyć taki laptop, który zgodny jest z oczekiwaniami. Jest już duży wybór takiego sprzętu. To nie są notebooki nowe, były używane, więc nie zawsze ich stan jest idealny. Z reguły jednak ich stan jest bardzo dobry. Laptopy poleasingowe mają tylko normalne ślady użytkowania. Jeśli są poważniejsze uszkodzenia, to jest taka informacja.

Atrakcyjność poleasingowych notebooków

Zdobycie dobrego sprzętu, czyli solidnego laptopa znanej firmy, to jedna korzyść. Takie laptopy są szybkie i wydajne. Nawet starsze pozwalają na komfortową pracę. Znana firma to także dbałość o wytrzymałą obudowę sprzętu. Drugą ważną korzyścią jest cena takich urządzeń. To, ile kosztują laptopy poleasingowe, to są często symboliczne kwoty. Płaci się ułamek tego, co trzeba by było zapłacić za nowe urządzenia.

Od wielu z tych nowych notebooki po leasingu są o wiele lepsze. Mają bardziej wytrzymałą obudowę, lepsze parametry i więcej dodatkowych funkcji. Doskonała relacja ceny do jakości sprzętu sprawia, że jak ktoś raz wybierze taką opcję, to ponownie znów decyduje się na coś z leasingu. To się po prostu opłaca. Zainteresowanie takimi laptopami to także wynik poważnego podejścia firm, które je sprzedają. Każdy laptop jest sprawdzany, nie otrzyma się więc niesprawnego.

Notebooki poleasingowe to atrakcyjna opcja dla firm, które potrzebują kilku dobrych urządzeń. Zainteresuje ta możliwość i osobę prywatną, która chce mieć dobrej klasy sprzęt w miarę tanio. Takie laptopy to więcej niż typowy sprzęt używany, ponieważ są to produkty znanych firm. Z reguły nie były długo eksploatowane.

Drony – przyszłość jest dzisiaj

0
Drony - przyszłość jest dzisiaj

Drony bardzo często pojawiały się w książkach i filmach jako jeden z synonimów bardzo rozwiniętej technologii i przyszłości. Dzisiaj możesz kupić w wielu sklepach różnego rodzaju drony, które znacznie wykraczają poza wyobrażenie osób, które jeszcze kilkanaście lat temu oglądały je jako projekcję dalekiej przyszłości w filmach science-fiction. Dzisiaj powszechnie dostępny są drony takie jak DJI Mavic, którego zmieścisz w kieszeni, czy model z serii Inspire. Stale trwają prace nad ulepszaniem możliwości i umiejętności autonomicznych dronów.

Czym jest dron?

Obecnie nazwa “dron” najczęściej kojarzona jest ze zdalnie sterowanym quadrocopterem z wbudowaną kamerą. To najczęściej statek powietrzny wyposażony w 4 wirniki, zaawansowany układ sterujący, połączenie z pilotem oraz kamerę umieszczoną na gimbalu. Należy jednak pamiętać, że oprócz komercyjnych dronów fotograficznych funkcjonują jeszcze inne urządzenia tego typu. 

Drony są wykorzystywane między innymi przy produkcjach filmowych do kręcenia ujęć z powietrza, które kiedyś musiały być wykonywane przy pomocy helikoptera. Znajdują również zastosowanie w wojsku – jako urządzenia szpiegowskie, ale również jako rodzaj broni. Znakomicie sprawdzają się przy ochronie obiektów o dużych powierzchniach (na przykład rozłożyste hale produkcyjne lub magazyny) oraz stanowią niezastąpione źródło informacji na przykład przy obserwacjach populacji dzikich zwierząt na terenie trudno dostępnym dla człowieka.

Dron to świetna zabawa

Drony wykorzystywane są w wielu dziedzinach i przystosowywane do różnych warunków, ale znakomicie sprawdzają się również do zabawy – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Drony półprofesjonalne oferują już bardzo dobre możliwości, ale nie kosztują tyle, co profesjonalny sprzęt. Oczywiście takie również są bardzo przydatne w sytuacji, jeżeli zamierzasz korzystać z niego jako ze swojego narzędzia pracy. Zakup półprofesjonalnego sprzętu może znacznie ułatwić korzystanie z niego. 

Obecnie powszechnie wiadomo już, że z początkiem lipca 2020 roku wchodzi ustawa, które stanowi o konieczności rejestracji każdego drona w Europie, którego waga przekracza 250g. W odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy drona zamierzają używać jedynie do zabawy, jeden z najpopularniejszych producentów takiego sprzętu wypuścił na rynek produkt Mavic Mini. Urządzenie waży 249g, może łatwo zmieścić się w torbie, plecaku, a nawet kieszeni kurtki. 

Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym (na przykład smartfonie). Urządzenie oferuje wiele zaawansowanych funkcji i możliwości, a jego cena jest kilkukrotnie mniejsza niż w przypadku profesjonalnego sprzętu. Tego drona, a także urządzenia z serii Inspire, Phantom oraz drony innych firm można łatwo znaleźć w dobrych sklepach z elektroniką, robotyką czy akcesoriami do fotografii. Warto zwrócić uwagę, że taki sprzęt jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia dzięki znakomitej jakości materiałom oraz systemom, które zapobiegają uszkodzeniom. Jednak mimo wszystko wypadki są możliwe i niedoświadczony pilot mógłby trwale zniszczyć sprzęt w krótkim czasie. 

Początkujący droniarze powinni trzymać się zasady, aby naukę lotu zaczynać na sprzęcie o niższej wartości. Botland jest znakomitym przykładem miejsca, gdzie można zakupić zarówno profesjonalne, półprofesjonalne, jak i amatorskie drony doskonale nadające się do nauki.

Jak drony wpłyną na naszą przyszłość

Stale trwają prace nad polepszaniem algorytmów sterujących autonomicznym trybem lotu w dronach. Raffaello D’Andrea to naukowiec, który na prezentacjach TED demonstrował już dwa razy to, co udało się osiągnąć jemu wraz ze współpracownikami. Pokazywał on możliwości adaptacyjne takich urządzeń – po przycięciu lub całkowitym usunięciu części śmigieł dron dalej potrafił utrzymywać się w danej pozycji. Raffaello prezentował także odbijanie piłki z dronem czy utrzymywanie przez drona kubka pełnego płynu. Podczas gwałtownych manewrów – urządzenie tak się poruszało, że nie uroniło ani kropli. 

Na prezentacji można było zobaczyć i usłyszeć wiele niesamowitych, spektakularnych i ciekawych pokazów umiejętności tych urządzeń. Przyszłością są drony współpracujące i komunikujące się ze sobą w grupach, dzięki czemu już stają się możliwe spektakle, w których główną rolę odgrywa gra świateł zamontowanych na niewielkich dronach. W Dubaju do powszechnego użytku miały dojść autonomiczne taksówki powietrzne. Zakłady gastronomiczne są zainteresowane wykorzystaniem dronów na przykład jako dostarczycieli pizzy. Firma Amazon planuje znacząco przyspieszyć swoje dostawy, dzięki specjalnym sterowcom pełnym najczęściej kupowanych produktów. Sterowiec przemieszczałby się po niebie, wypuszczając pojedyncze drony, które dostarczałyby towar do niedaleko oddalonych klientów. 

Drony mogą również ratować życie, dzięki natychmiastowemu dostarczaniu respiratorów lub organów na przeszczep – niezależnie od stanu dróg oraz zakorkowania. Takie urządzenia już są wykorzystywane w bardzo szerokim spektrum zastosowań, ale w  przyszłości prawdopodobnie staną się nieodłączną częścią życia każdego z nas.

Automatyka przemysłowa i jej zalety

0
Automatyka przemysłowa i jej zalety

Rozwój automatyki przemysłowej związany jest ściśle z rozwojem przemysłu. Każda fabryka dąży do optymalizacji procesów produkcyjnych. Chodzi o to, aby produkować dużo, szybko, tanio i w odpowiedniej jakości. Liczy się także bezpieczeństwo pracowników. W osiągnięciu takiego stanu pomocna jest właśnie automatyka przemysłowa.

Wykorzystywanie zrobotyzowanych maszyn podczas procesów produkcyjnych jest standardem w dużych oraz nowoczesnych fabrykach. Roboty, w przeciwieństwie do ludzi, są praktycznie nieomylne, co pozwala zwiększać wydajność i jakość produkcji. Automatyka poprawia także bezpieczeństwo w miejscu pracy, ponieważ rola człowieka ograniczona jest jedynie do najprostszych czynności, często do samego programowania robotów. Warto pochylić się nieco na tą tematyką i dowiedzieć się, czym dokładnie jest automatyka przemysłowa.

Automatyka przemysłowa co to jest i jakie przynosi korzyści?

To dział inżynierii zajmujący się projektowaniem urządzeń pozwalających na automatyzacje procesów wytwórczych i produkcyjnych. Jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin automatyki ogólnej, a to dzięki dynamicznemu rozwojowi przemysłu na całym świecie.

Automatyka przemysłowa ma wiele zalet, z których największą jest na pewno zwiększanie wydajności produkcji. Fabryki mogą produkować więcej i taniej, a dzięki temu powiększać swój zysk. Ponadto roboty niemal nie popełniają błędów, więc zmniejsza się ilość tzw. odpadów, czyli zmarnowanego materiału. Trzeba też zauważyć, że wykorzystanie automatyki w fabrykach pozwala oszczędzać na pracowników. Jedna dobrze zaprojektowana maszyna może bowiem zastąpić nawet kilku operatorów.

Obawy związane z automatyką w przemyśle

To, co przynosi korzyści dla właścicieli fabryk, niekoniecznie jednak podoba się pracownikom. Istnieją obawy, że roboty odbiorą pracę ludziom, którzy staną się zwyczajnie niepotrzebni. Ponadto same maszyny mogą przyczynić się do strat finansowych, jeśli są źle skonstruowane lub zaprogramowane. Późne wychwycenie błędu może grozić tym, iż cała partia już wyprodukowanych elementów pójdzie do kosza. Ponadto maszynami wciąż sterują ludzie, a ludzie popełniają błędy. Jeśli operator źle wprowadzi jakieś ustawienie, produkty mogą okazać się wadliwe i nie nadające się do wprowadzenia na rynek.

Automatyzacja produkcji – tak czy nie?

Pomimo pewnych zagrożeń, które wynikają z wykorzystania robotów w przemyśle, automatyka przemysłowa zmienia oblicze procesów wytwórczych i tego procesu nie da się odwrócić. Ma ogromne przełożenie na rozwój technologiczny, z którego korzystamy na co dzień. Automatyka ma duży wpływ na nasze życie, stosowana jest m.in. w branży farmaceutycznej, elektronicznej, spożywczej – niemal w każdej. Dzięki temu wiele produktów stało się łatwiej dostępnych i tańszych, z czego korzystamy wszyscy.

Artykuł stworzył sklep Akcesoria CNC specjalizujący się w sprzedaży przekładni planetarnych.

Działanie systemów SCADA

0
Działanie systemów SCADA

Działanie systemów SCADA jest bardzo dynamiczne. Zachodzące zmiany w maszynach i urządzeniach, jakie są kontrolowane za pomocą wybranych systemów informatycznych typu SCADA są szczegółowo rejestrowane i zachowywane w historii. Dla wielu przedsiębiorstw jest to system idealny. Dlaczego?

ZOBACZ TEŻ