Jaki stolik wybrać pod telewizor?

0
Jaki stolik wybrać pod telewizor?

Wybór odpowiedniego stolika pod telewizor wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Dostępne na rynku rozwiązania to przede wszystkim gotowe meblościanki z miejscem na TV, zestawy mebli oraz dedykowane stoliki i szafki. Wybór tych ostatnich może stwarzać największy problem pod względem spójności aranżacyjnej oraz funkcjonalności, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się nowoczesnym modelom, które mają do zaoferowania producenci.

Nowoczesne stoliki pod TV

W ofercie sklepów znajdziemy przede wszystkim stoliki pod TV z otwartymi półkami, przeznaczonymi na funkcjonalne przechowywanie sprzętu RTV, takiego jak odtwarzacz DVD czy dekoder telewizyjny oraz zamknięte szafki, w których urządzenia te można estetycznie ukryć. Ciekawą opcją są bardzo nowoczesne modele z drzwiczkami przepuszczającymi sygnał pilota. Takie rozwiązanie pozwala połączyć elegancki wygląd szafki z jej funkcjonalnością. Wybierając stolik pod telewizor warto zastanowić się, czy planujemy ustawiać urządzenie na jego blacie, czy zawiesić go nad nim. Na tej podstawie możemy zdecydować, czy wystarczy nam bardzo niski mebel na same sprzęty RTV, czy wyższy, który umożliwi również komfortowe oglądanie telewizji.

Stoliki z uchwytem

Wieszanie telewizora na ścianie staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, ponieważ jest niezwykle wygodne i bezpieczne, zwłaszcza kiedy w domu przebywają małe dzieci. Producenci stolików RTV wyszli zatem naprzeciw potrzebom osób, które nie miały do tej pory możliwości, aby skorzystać z takiej metody montażu poprzez stworzenie stolików i szafek z wbudowanym uchwytem, który jest w stanie utrzymać telewizor każdej wielkości i dowolnej wagi. Wybór takich modelów jest bardzo szeroki, dlatego bez trudu znajdziemy także produkty idealnie wpisujące się w nasz gust i stylistykę wnętrza.

Jaki stolik pod TV wybrać?

Wybierając stolik pod TV nie decydujemy wyłącznie o tym, czy będzie on miał formę szafki, czy półek, ani czy telewizor będzie na nim stał, czy wisiał wyżej. Niezwykle ważny jest także design tego mebla, który warto dobrać idealnie pod kątem pozostałego wyposażenia wnętrza. Na rynku dostępne są zarówno bardzo klasyczne modele z drewnianymi lub szklanymi elementami, jak i niezwykle nowoczesne produkty o nietypowej formie lub bardzo prostej, minimalistycznej budowie. Ponieważ połączenie ich z resztą mebli może być trudne, należy ten wybór odpowiednio przemyśleć lub postawić na czarno-biały uniwersalizm.

Stolik pod TV powinien być meblem wysokiej jakości, na którym kosztowny zazwyczaj sprzęt będzie spoczywał bezpiecznie i zajmie funkcjonalną pozycję. Nie bez znaczenia jest także jego wygląd, dlatego podczas wyboru szafek lub stolików pamiętajmy, aby dobierać ich design do ogólnego wystroju wnętrza.

Jak przebiega proces rekrutacji pracowników?

0
Jak przebiega proces rekrutacji pracowników?

Jeśli jesteś w trakcie poszukiwań lub zmiany pracy, z pewnością zastanawiasz się jak będzie przebiegał proces rekrutacyjny w nowych firmach. Często zadają sobie to pytanie osoby, które długo gdzieś pracowały (np. kilka lat) i już nie pamiętają czego mogą się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej. System do rekrutacji w każdej firmie może być inny, a zestawy pytań mogą się całkowicie różnić od tego co do tej pory znałeś.

Proces rekrutacji to jeden z elementów Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jego celem jest nabór odpowiednich kandydatów na stanowiska pracy oferowane przez firmę lub organizację. 

W zależności od tego, jak duża jest firma, jakich umiejętności wymaga od kandydata oraz na jakie stanowisko poszukuje się kandydata, proces rekrutacji może wyglądać inaczej w różnych firmach. 

Rekrutację możemy podzielić na wewnętrzną i zewnętrzną. Czym się one różnią? Rekrutacja wewnętrzna polega na poszukiwaniu odpowiedniego kandydata na dane stanowisko pośród obecnych pracowników organizacji. Może to być zarówno stanowisko wyższe (aby awansować kogoś np. na kierownika) lub odmienne od dotychczas wykonywanego.

Natomiast rekrutacja zewnętrzna zakłada poszukiwanie kandydata poza strukturą organizacji, czyli ze źródeł zewnętrznych. 

Skąd rekruterzy biorą kandydatów na dane stanowisko?

Oczywistym wydaje się fakt, że większość pozyskanych kandydatów pochodzi z nadesłanych CV i listów motywacyjnych. Osoba zainteresowana daną ofertą, najczęściej sama podsyła dokumenty za pośrednictwem emaila (lub systemu do rekrutacji) albo dostarcza je osobiście do siedziby firmy.

Istnieją jednak branże, w których to rekruter szuka aktywnie kandydatów. Są to najczęściej stanowiska, na które jest duże zapotrzebowanie – na inżynierów, programistów czy analityków. W takim wypadku, często rekruter wychwytuje dane osoby na portalach typu Linkedin lub Pracuj.pl, gdzie każdy może założyć swój profil biznesowy. Następnie pisze wiadomość z ofertą pracy dla potencjalnego kandydata. 

No dobrze, podesłałeś swoje CV oraz list motywacyjny. Co dalej?

Możesz spodziewać się emaila lub telefonu z prośbą o kontakt. Może być to zarówno prośba o rozmowę telefoniczną (często krótką, wstępną) na konkretną godzinę lub od razu zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Jeśli jest to mała firma, która potrzebuje kandydata “od zaraz”, możesz spodziewać się nieco krótszego procesu rekrutacji. Natomiast jeśli jest to korporacja, do której napływają setki CV, to proces może trwać nawet do kilku miesięcy.

Na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej możesz spodziewać się podstawowych pytań na temat Twojego doświadczenia zawodowego i cech osobowości. Często kandydaci są również pytani o przebieg edukacji.  W kolejnych etapach możesz mieć do wykonania jakieś zadanie powiązane z charakterem stanowiska, na które rekrutujesz. Możesz również zostać poproszony o przesłanie swoich prac.

Jeśli przejdziesz pomyślnie wszystkie procesy rekrutacji, firma na pewno odezwie się do Ciebie telefonicznie lub mailowo. 

Pamiętaj, aby w swoim CV umieszczać dokładne nazwy stanowisk, które miałeś oraz zakres obowiązków – system do rekrutacji może automatycznie wykrywać pewne elementy CV.

Jednym z bardzo rozwiniętych systemów do rekrutacji, którym posługują się rekruterzy, jest Elevato. Dzięki wielu dostępnym funkcjom, rekruter może szybko filtrować aplikacje, projektować szablony ogłoszenia o pracę czy badań efektywność rekrutacji. Więcej o tym systemie znajdziesz na elevatosoftware.com

Certyfikat SSL, a ochrona danych osobowych w firmie

0
Certyfikat SSL, a ochrona danych osobowych w firmie

Aspekt ochrony danych osobowych od zawsze był istotny, a szczególnie widoczne jest to w ostatnich latach. Co więcej, konsekwencje wynikające z naruszenia zasad w tym zakresie, stały się wyraźnie zaostrzone. Niezaprzeczalny jest w związku z tym fakt, że znajomość prawa i jego przestrzeganie w tej sferze są nie tylko odpowiedzialnym i koniecznym postępowaniem, ale także zapewniają spokój i pełną kontrolę podczas prowadzenia biznesu. W poniższym artykule poruszymy temat czynników ułatwiających funkcjonowanie w nowo przyjętym systemie. Jednym z tych czynników jest certyfikat SSL.

Funkcje certyfikatów zabezpieczających

Certyfikaty SSL są swoistego rodzaju ochroniarzami wrażliwych informacji biznesowych. Ich działanie polega na szyfrowaniu danych do odbiorcy, które mogę być odszyfrowane tylko przez niego. Ponadto taki certyfikat potwierdza wiarygodność domeny internetowej, a co za tym idzie wiarygodność jej właściciela. Jest przy tym gwarancją, że przepływające dane i cała komunikacja jest poufna. Istnieją różne rodzaje takich certyfikatów, a im dłuższy jest ich szyfr, tym trudniej odszyfrować przesyłane przez nich dane. Obecnie istnieją dwie dostępne ich wersje. To, czy dana strona internetowa go ma, można łatwo rozpoznać po obecności kłódki, po lewej stronie adresu, a także po wszystkim dobrze znanym protokole również występującym na tym pasku. Przed założeniem certyfikatu na własną stronę internetową, o poradę i szczegółowe informacje warto zwrócić się do konsultanta IT lub skorzystać z usługi Body Leasing IT – takich ludzi znajdziesz dzięki Finitec.

Rodzaje certyfikatów SSL

Zdarza się, że wspomniana kłódka i protokół są koloru zielonego. Kolor ten charakteryzuje najmocniejsze zabezpieczenie, rozpoznawane jako EV (Extended Validation). Jest to cecha charakterystyczna dla prestiżowych witryn, takich jak strony bankowe, gdzie chronione są nie tylko dane osobowe, ale także środki finansowe klientów. Na takie zabezpieczenia można natknąć się także wszelkich stronach rządowych i międzynarodowych. Nieco niższy rangą i siłą ochrony jest certyfikat OV (Organisation Validation). Wykorzystywany jest tam, gdzie na danej stronie obecne są rozbudowane formularze, obligujące odbiorców do udostępnienia swoich danych osobowych, adresu zamieszkania czy numeru karty kredytowej. Jest to typowe działanie dla serwisów z branży hotelarskiej, lotniczej czy dużych sklepów internetowych. Koszt inwestycji w certyfikat jest relatywnie niewielki w porównaniu do korzyści, jakie przynosi i jaką gwarancję finansową zapewnia. Ostatnim typem certyfikatu jest ten najsłabszy, ale w pełni wystarczający dla większości wszystkich istniejących stron internetowych i nosi nazwę DM (Domain Validation). Zabezpiecza on transmisję danych w obrębie strony przed nieproszonymi gośćmi, a także potwierdza jej autentyczność.

Czy moja firma potrzebuje pieczątki?

0
Czy moja firma potrzebuje pieczątki?

Jeżeli prowadzisz swoją działalność to doskonale zdajesz sobie sprawę, jak wiele czasu zajmuje wypełnianie i podpisywanie dokumentów firmowych. Faktury, umowy, rachunki oraz dyspozycje dla pracowników to pisma, pod którymi musisz złożyć podpis. Nawet prowadząc niewielką, jednoosobową działalność jesteś zobowiązany do prowadzenia obszernej dokumentacji i korespondencji z urzędami. W wypełnianiu obowiązków mogą Ci pomóc pieczątki firmowe.

FakturaLight – manager w handlu zagranicznym

0
FakturaLight - manager w handlu zagranicznym

Klienci biznesowi stawiają coraz wyższe wymagania producentom oprogramowania do wystawiania faktur. Mają świadomość komfortu pracy i nieustannie podnoszą porzeczkę, czerpiąc z innych dziedzin. Ale taka postawa jest też wymuszona ciągłymi zmianami legislacyjnymi. Przedsiębiorcy dążą do korzystania z aktualnego narzędzia, na bieżąco aktualizowanego zgodnie z wprowadzanymi reformami podatkowymi. Programiści uważają to za wyzwanie i szanse na rozwój. W taki sposób jest adaptowane między innymi oprogramowanie do wystawiania faktur FakturaLight, w którym funkcjonalność i kompozycja wynika z nowelizacji ustaw oraz pochodzi ze zgłaszanych idei. Czy da się go wykorzystać w obrocie międzynarodowym?

Strony internetowe – sprawdzamy jak powinny wyglądać

0
Strony internetowe – sprawdzamy jak powinny wyglądać

Strona internetowa to niewątpliwie atrybut każdego dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Na jej stworzenie decydują się również osoby prowadzące jednoosobową działalność jak i wszelkiego rodzaju fundacje. Nic dziwnego, bowiem jest to miejsce, gdzie użytkownicy internetu poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Właśnie dlatego strona powinna być wykonana profesjonalnie.

Profesjonalne strony internetowe – czyli jakie?

Strony internetowe powinny być tworzone według kilku bardzo istotnych zasad. Po pierwsze bardzo ważnym jest by były czytelne dla użytkownika. By tak się stało muszą zostać dobrze zaprojektowane. Przede wszystkim powinny być wyposażone w zakładki. Tych nie może jednak być zbyt dużo, by odwiedzający intuicyjnie wiedział, w którą wybrać. Do takich podstawowych kategorii należą: O nas, Aktualności, Oferta, Kontakt. Dodatkowymi są: Galeria, Realizacje, Rekomendację. Tu oczywiście panuje spora dowolność jeśli chodzi o nazewnictwo. Bardzo ważnym aspektem jest również to, że muszą być ode dobrze widoczne od pierwszego momentu wejścia na stronę. Będą one tworzyły swego rodzaju menu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nadać takim kategorią rozwinięcia w postaci jeszcze innych, bardziej szczegółowych podstron.

Strony internetowe – administrowanie

Posiadanie strony internetowej samej w sobie nie przyniesie nikomu spektakularnych rezultatów. Wszystko przez to, że o witrynę należy dbać. Co to oznacza w praktyce? Mianowicie to, że stronę należy stale uzupełniać. Zwłaszcza jeśli posiada się zakładkę aktualności. Tam powinny być umieszczane informacje na temat bieżących promocji, a także organizowanych kampanii. Warto również informować swoich klientów, czy obserwujących o urlopach lub przerwach w dostawach. To wszystko są bardzo przydatne dla użytkownika informacje, które ułatwiają jego zakupy lub zapewniają go, że strona cały czas działa. Jest to również jasny przekaz o tym, że cała firma ma się dobrze i np. nie zawiesiła działalności. Taki właśnie negatywny wydźwięk może mieć nieaktualizowana strona. Samo administrowanie stroną zajmuje nieco czasu, więc można się zdecydować na skorzystanie z usług specjalnej firmy takiej jak https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie tak dla tych, którzy nie mają czasu na zajmowanie się dodatkowymi kwestiami jak i dla tych, którzy nie wiedza jak często powinni zmieniać zawartość strony. Należy tu zaznaczyć, że inne zasady obowiązują blog, a inne strone informująca o usługach danej firmy.

Aparat kompakt Nikona – sposób na piękne zdjęcia z wakacji

0
Aparat kompakt Nikona – sposób na piękne zdjęcia z wakacji

Aparaty kompaktowe to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć piękne zdjęcia z wakacji, ale nie zamierzają nosić przy sobie dużego i niewygodnego sprzętu. Sprawdź, dlaczego warto inwestować w aparaty kompaktowe Nikon Coolpix.

Coraz częściej i chętniej robimy zdjęcia, dlatego zależy nam na ich jakości. Nie zawsze mamy jednak ochotę na noszenie ciężkiego i niewygodnego sprzętu. Problemem nierzadko jest też cena urządzeń. Nie każdy może sobie pozwolić na drogi aparat wyposażony w wiele dodatkowych obiektów i funkcji nieprzydatnych przeciętnemu użytkownikowi. Jeśli więc nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu, ale nadal chcesz mieć piękne zdjęcia, rozważ zakup aparatu kompaktowego (np. Nikon Coolpix). Takie urządzenia są łatwe w obsłudze, wygodne i z pewnością szybko poznasz ich najważniejsze funkcji, które wykorzystasz, robiąc zdjęcia z wakacji.

Aparaty kompaktowe – czy warto je mieć?

Aparaty kompaktowe cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ ich zakup nie wymaga rujnowania domowego budżetu, a prosta obsługa sprawia, że nie trzeba zgłębiać tajników fotografii, by robić dobre zdjęcia. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto zainteresować się aparatem kompaktowym.

W każdej kieszeni

Aparat kompaktowy to urządzenie nie tylko na każdą kieszeń, ale także w każdą kieszeń. Niewielki rozmiar oraz mała waga sprzętu sprawiają, że można go z łatwością zmieścić w kieszeni, torebce czy małej kieszeni plecaka. Jego niewielką wagę docenią wszyscy, którzy w podróży dźwigają ciężki plecak lub mają doświadczenia z noszeniem pokaźnej lustrzanki zawieszonej na szyi. Ponadto mały rozmiar kompaktu pozwala pojechać z nim właściwie wszędzie. Aparat bez problemu zmieści w bagażu podręcznym, saszetce typu nerka czy malutkiej torebce.

Profesjonalne funkcje w małym aparacie

Trzeba zauważyć, że choć aparaty kompaktowe cechuje niewielki rozmiar i mała waga, ich możliwości mogą zaskoczyć nawet doświadczonego fotografa. Wiele z nich to programy czy aplikacje automatyczne, dlatego, kupując, np. Nikon kompakt, nie musisz martwić się o brak wiedzy z zakresu fotografii. Dopracowana elektronika i oprogramowanie pozwolą na automatyczne uwzględnienie najbardziej istotnych parametrów, dlatego oświetlenie, odległość do fotografowanego obiektu czy też szybkość jego poruszania się nie będą miały większego znaczenia – zdjęcie i tak będzie dobre.

Aparaty kompaktowe są wyposażone w liczne tryby pracy. Z ich pomocą można bez większego trudu wykonać zdjęcia portretowe, fotografie nocne czy fotki makro. Najważniejsze jest jednak to, że aparat sam dostosowuje swoje parametry do twoich potrzeb. Na rynku dostępne są aparaty Nikon Coolpix w wielu wersjach kolorystycznych, które przypasują wielu wymagającym gustom.

Kompakty z wyższej półki – rozszerzone możliwości

Wśród aparatów kompaktowych znajdziesz zarówno propozycje dla mniej wymagających, jak i sprzęt z wyższej półki, który sprawdzi się w przypadku robienia bardziej profesjonalnych zdjęć. Zaawansowane urządzenia mają bowiem duży zakres ogniskowych, dzięki czemu idealnie sprawdzają się podczas fotografowania wnętrz i architektury. Jednocześnie nadają się do robienia zdjęć w plenerze – uchwycenie odległych i rozległych widoków (np. panorama miasta) nie jest problemem.

Zalety i wady aparatów kompaktowych

Niewątpliwie największą zaletą aparatów kompaktowych jest ich waga i wielkość, które pozwalają na stałe noszenie urządzenia przy sobie, co sprawdza się szczególnie podczas wyjazdów. Ponadto brak wymiennych obiektywów sprawia, że matryca jest bardziej odporna na działanie warunków atmosferycznych. Niektóre modele są także wodoodporne i pyłoszczelne, dlatego sprawdzą się w czasie niejednej podróży.

Do większości aparatów kompaktowych można zamontować super zoom, który poprawia jakość robionych zdjęć. Trzeba zaznaczyć, że fotografie wykonane kompaktem będą różnić się od tych zrobionych za pomocą lustrzanki, jednak większość osób nie powinna czuć różnicy.

Ciekawym rodzajem aparatów kompaktowych są też polaroidy, który pozwalają na natychmiastowe wywołanie zdjęcia. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie podczas wakacji z przyjaciółmi lub na imprezie, np. na weselu czy okrągłych urodzinach.

Zalety:

l Niewielki rozmiar;

l Mała waga;

l Brak dodatkowych akcesoriów (np. obiektywy itp.);

l Większa odporność matrycy na warunki atmosferyczne;

l Możliwość dokupienia zoomu;

l Fotografia natychmiastowa;

l Stosunkowo niska cena.

Aparaty kompaktowe mają również swoje mankamenty, o których należy pamiętać, decydując się na zakup takiego urządzenia.

Wady:

l Jakość zdjęć;

l Wolniejszy autofokus;

l Brak możliwości dostosowania funkcji.

Minusem aparatów kompaktowych jest z pewnością jakość zdjęć, która, choć dobra, nigdy nie będzie porównywalna z jakością fotografii wykonanych lustrzanką. Trzeba jednak zauważyć, że nie wszyscy potrzebują profesjonalnych zdjęć. Jeśli robisz je sporadycznie, z pewnością nie potrzebujesz skomplikowanego aparatu. Pewnym mankamentem jest bez wątpienia autofokus, który w tego typu urządzeniach jest nieco wolniejszy. Z tego powodu kompakty nie sprawdzają się w przypadku fotografii dynamicznej. Automatyczne funkcje są niezwykle przydatne podczas robienia zdjęć, ale mogą być kłopotliwe, jeśli postanowisz zmienić niektóre parametry. W wielu modelach będzie to po prostu niemożliwe.

Komu warto kupić kompakt?

Aparat kompaktowy to idealne urządzenie dla każdego, kto lubi zdjęcia, ale nie planuje inwestowania w profesjonalny sprzęt fotograficzny. To również budżetowe rozwiązanie na niepowtarzalne pamiątki z wakacji – zakup kompaktu pozwoli cieszyć się zdjęciami przez wiele lat. Ponadto aparat tego typu przyda się tym osobom, które nie zamierzają zgłębiania tajników fotografii. Wiele funkcji automatycznych pozwala bowiem na robienie dobrej jakości zdjęć bez konieczności ustawiania aparatu. To również sprzęt dla leniwych – jeśli chcesz uwiecznić zabytek czy towarzysza podróży, nie musisz zastanawiać się, jak zaprogramować aparat, ponieważ ten zrobi to dla Ciebie.

Aparat kompaktowy Nikona sprawdzi się szczególnie na wakacjach – bez problemu zmieścisz go w kieszeni, dzięki czemu możliwość zrobienia dobrego zdjęcia będzie zawsze na wyciągnięcie ręki. Warto pomyśleć więc o zakupie takiego sprzętu przed rozpoczęciem sezonu urlopowego.

W jaki sposób reklamować się na billboardach?

W jaki sposób reklamować się na billboardach?

Planujesz przeprowadzić kampanię marketingową, wykorzystującą reklamę zewnętrzną? Świetnie! Jednak sam pomysł na wykorzystanie konkretnego nośnika reklamy nie wystarczy, by była ona tak efektywna, jak się tego spodziewasz. Sukces promocji zależy przede wszystkim od pomysłowości, a ta cecha obecna musi być już od pierwszych dni projektowania konkretnej reklamy. Dowiedz się jak reklamować się na billboardach, by wydane pieniądze szybko do Ciebie wróciły!

Telewizory Samsung QLED na wiosnę – co nowego przynoszą?

0
Telewizory Samsung QLED na wiosnę – co nowego przynoszą

Wraz z nadejściem wiosny firma Samsung wprowadziła na rynek szereg nowych telewizorów z serii QLED 2019. Poza sprawdzonymi rozwiązaniami, odbiorniki te zostały wzbogacone o kilka dodatkowych funkcji, pojawiły się także urządzenia skierowane do użytkowników o nieco mniej zasobnym portfelu. Czego zatem możemy się spodziewać?

Bramy Legnica – doskonałe wykończenie posiadłości

0
Bramy Legnica - doskonałe wykończenie posiadłości

Jeżeli tym czego szukasz są wysokiej jakości bramy Legnica jest najlepszym miastem w którym powinieneś ich szukać. Godna polecenia jest firma M-Stal, która cieszy się zadowoleniem klientów już od 16 lat. Tworzy projekty szybko i precyzyjnie.

Fachowcy z M-Stal skonstruują dla Ciebie bramy przesuwane, a więc takie, w których tylko jedno skrzydło porusza się wzdłuż ogrodzenia po jego wewnętrznej stronie. Firma posiada również w ofercie bramy wjazdowe samonośne, których skrzydło jest zawieszone wysięgnikowo. Ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez M-Stal jest także brama wjazdowa szynowa, której skrzydło porusza się po rolkach po szynie zamocowanej w fundamencie.

Solidne ogrodzenia do posiadłości

Wielu klientów decyduje się też na bramy rozwierane, których skrzydła są zawieszone na zawiasach przymocowanych do bocznych słupków. Istotne przy tym jest to, że kąt rozwarcia takiego skrzydła wynosi do maksymalnie 100 stopni. Coraz rzadziej spotykane, ale jednak nadal konstruowane są bramy wjazdowe dwuskrzydłowe, w których każde ze skrzydeł może mieć do 3 m szerokości.

Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest też brama wjazdowa jednoskrzydłowa, która ze względu na swoją specyficzną konstrukcję, posiada ograniczenie szerokości do 3 m. Sprawdza się w wąskich i długich podjazdach. Bramy te są jednak ciężkie do otwierania ręcznego, przez co zaleca się ich automatyzację na pilot.

Bramy w Legnicy

Podejmując współpracę profesjonalistami firmy M-Stal, masz pewność, że twoje zamówienie zostanie zrealizowane przy użyciu ponadprzeciętnej jakości materiału, który jest kluczowy przy tworzeniu bram. Warto w niego zainwestować, jeżeli  chcesz, by konstrukcja posłużyła ci na lata a nie na sezon.

Najmniejszym wydatkiem jest zakupi bramy otwieranej ręcznie. Standardowe projekty o wielkości 4mx150m kosztują średnio 1500-2000 zł. Cena ręcznych bram przesuwnych wzrasta już natomiast do 3000 zł. Za automat zapłacić trzeba min. 3000 zł. Wszystko jednak zależy od wypełnienia bramy. Dobrej jakości, ocynkowane konstrukcje są wyceniane od. ok 5000 zł. Dodatkowe wzmocnienia i silniejsze mechanizmy, podwyższają oczywiście stawkę.

Bramy wjazdowe

Nowoczesne balustrady, schody, ogrodzenia posesyjne, bramy Legnica z nich słynie. Jednak to nie wszystko. Firma M-Stal posiada w swojej ofercie również poręcze schodowe i inne konstrukcje stalowe, a ponadto produkuje meble ogrodowe i wyposażenia wnętrz oraz podjazdy dla niepełnosprawnych. Teraz możesz je mieć również i ty w swojej posiadłości, nawet jeśli pochodzisz z innego miasta.

Wybierając usługi firmy M-stal, wybierasz specjalistów w dziedzinie konstrukcji stalowych. Efekt końcowy wykonany będzie według twoich preferencji zdobień i długości. Warto jednak zainspirować się zrealizowanymi już przez firmę projektami.

Profesjonalne bramy wjazdowe

Jednak warto pamiętać, że firma M-Stal przygotowuje nie tylko gotowe konstrukcje stalowe, ale oferuje klientom także usługi spawania. Podejmuje się pracy zarówno na kolorowych metalach, jak i wszelkiego rodzaju stali. Precyzyjne wykonanie projektów jest możliwe dzięki wysokiej jakości sprzętem.

Wejdź na stronę mstal24.pl, przejrzyj ofertę firmy i portfolio ze zrealizowanymi już projektami. Następnie zadzwoń lub napisz do specjalistów, którzy z chęcią przyjadą do Ciebie na miejsce i dokonają darmowej wyceny. Konsultacje świadczone są pod numerem 602 110 780 lub adresem mailowym biuro@mstal24.pl.

Firma M-Stal oferuje najwyższej jakości usługi, ponieważ zdecydowała się na współpracę z najlepszymi producentami stali i deweloperami z Wrocławia. Wśród nich są takie marki jak MILART Sp. z o.o. oraz HAJITO Developer Sp. z o.o.

ZOBACZ TEŻ