Dlaczego software house stworzy Twoją aplikację mobilną?

0
software house

Nowa aplikacja to zawsze wielkie wyzwanie. Niezależnie, czy chcesz sprzedawać ją innym, czy tworzysz program, który zaspokoi wewnętrzne potrzeby firmowe. Wybór specjalistów do tworzenia oprogramowania budzi wiele obaw. Część inwestorów decyduje się powierzyć ten projekt pojedynczym ekspertom, co zawsze prowadzi na manowce.

Software house to firma, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby. Stoi za tym 6 poważnych powodów. Poznaj je i rozwiej swoje wątpliwości raz na zawsze.

Twój zespół nie składa się wyłącznie z programistów.

Do takiego projektu, jak aplikacja, potrzeba również grafika. Mało tego, powinna być to osoba, która nie tylko ma zmysł wizualny. Musi świetnie znać się na wrażeniach użytkownika i projektowaniu wygodnego interfejsu. Co więcej, potrzeba Ci testerów. Ich pomysłowość nie ma granic. Zepsują Twój program na milion sposobów. Po czym zgłoszą programistom, gdzie znajdują się dziury, które warto załatać przed premierą.

Łatwa komunikacja między światem biznesu i technologii.

Firma typu software house da Ci oczywiście zespół wymieniony wyżej. Będą to zresztą najlepsi specjaliści na rynku. Bo właśnie takie przedsiębiorstwa pozwalają im na najszybszy rozwój, więc przyciągają ich najsilniej. Na czele stanie menadżer projektu. Ma on wiedzę techniczną i biznesową. Dzięki temu jasno wytłumaczy Ci komunikaty zespołu nawykłego do języka technologii. A przy tym zbierze Twoje założenia i wyjaśni je poszczególnym ekspertom.

Uporządkowany proces współpracy i realizacji projektu.

Wiesz, na czym polegają metodyki zwinne? Wykorzystujesz je w swoim przedsiębiorstwie? Ten sposób planowania zadań zdecydowanie przyspiesza realizację poszczególnych etapów projektu. Prócz tego jest dość elastyczny, w odróżnieniu od modeli kaskadowych.

Kolejną korzyścią jest sam fakt, że delegujesz tworzenie aplikacji zewnętrznemu zespołowi. Co się stanie, gdy samodzielnie zatrudnisz pracowników na etat? Nie dość, że wiążesz się z nimi stałą umową, to jeszcze koszty tworzenia dedykowanego oprogramowania niepomiernie wzrosną.

Dwa sposoby rozliczeń dostosowane do Twoich planów.

Firma specjalizująca się w programowaniu, projektowaniu i testowaniu aplikacji webowych i mobilnych może rozliczać się na dwa sposoby. W modelu fixed price z góry ustalasz budżet. Jest to świetny wybór, jeśli masz bardzo precyzyjne oczekiwania i nie oczekujesz wprowadzania zmian po rozpoczęciu współpracy. Drugi model to time & material. Wówczas założenia początkowe mogą być sprowadzone do zarysowania funkcjonalności i celów biznesowych.

Software house może Ci pomóc po wdrożeniu.

Samo tworzenie aplikacji to jedno. Później trzeba ją wdrożyć. Specjaliści z firmy programistycznej pomogą w tym bez problemu. W razie potrzeby przeprowadzą również szkolenia dla Twoich pracowników, jeśli tworzysz oprogramowanie firmowe. A co potem? Nawet doskonała aplikacja może nie wytrzymać próby czasu, jeśli zostawisz ją samej sobie. Dlatego ta sama firma, która zrobiła dla Ciebie oprogramowanie, może się zająć opieką powdrożeniową.

Jak widzisz, software house oferuje kompleksową usługę, z miejsca odpowiadając na wszystkie potrzeby, które pojawią się podczas procesu. Tak przynajmniej robimy w Applover. Zapraszamy Cię do kontaktu, jeśli masz przed sobą wymagający projekt.

Jak stworzyć atrakcyjną stronę internetową?

0
Jak stworzyć atrakcyjną stronę internetową

Strona internetowa, która ma przyciągać Internautów, musi być dla tych Internautów jak najbardziej atrakcyjna. Tworząc nową witrynę, nie możesz więc myśleć o swoich własnych upodobaniach. One oczywiście też będą gdzieniegdzie przewijać się w różnych elementach portalu, jednakże dużo ważniejsze powinno być dla ciebie to, czego oczekują od ciebie inni, czyli ludzie, do których zaczniesz kierować publikowane treści, ofertę usług lub produkty ze sklepu. Popatrz sobie, jak wygląda tworzenie stron w https://www.hauerpower.com/tworzenie-stron-krakow. Pamiętaj też, by nigdy nie działać po omacku, a zawsze każde poważniejsze działanie rozpocząć od utworzenia szczegółowego planu, na którym później będziesz mógł się oprzeć, aby wszystko szło zgodnie z jego podpunktami.

Predictive dialing system: jak on zwiększa wydajność call center

0
call center

Call center często stają przed zadaniem dodzwonienia się do dużej liczby klientów, aby poinformować ich o nowych ofertach firmy lub przeprowadzić ankietę dotyczącą jakości obsługi. Operatorzy mogą dzwonić do dziesiątek lub setek tysięcy osób i tracić mnóstwo czasu w oczekiwaniu na odpowiedź, z dużym prawdopodobieństwem, że dzwoniący w ogóle nie odbierze telefonu.

W tym przypadku operatorzy są wspomagani przez systemy cloud predictive dialer, które automatyzują ten proces. Opowiadamy, czym jest predictive dialing i jak zwiększa efektywność call center.

Co to jest automatyczne wybieranie numeru (autodialing)?

System wybiera rozmówcę z bazy numerów i łączy go z IVR lub operatorem. Zazwyczaj automatyczne ponowne wybieranie numeru jest wykorzystywane do obsługi nieodebranych połączeń lub do informowania klientów o promocjach firm.

Istnieje kilka sposobów na wdrożenie automatycznego wybierania numerów:

 • Progressive – system wywołuje maksymalną liczbę kanałów komunikacyjnych i rejestruje, ile połączeń zostało zrealizowanych do każdego abonenta. Metoda ta nadaje się do masowego informowania klientów.
 • Predictive – system za pomocą specjalnych algorytmów wykonuje jak najwięcej połączeń, aby zająć wszystkich operatorów i połączyć wszystkich abonentów, którzy odebrali połączenie. Metoda ta jest stosowana w dużych call center w celu skrócenia czasu oczekiwania operatora na połączenia wychodzące.
 • Preview – operator określa, do kogo i kiedy ma zadzwonić, ale połączenie jest wykonywane przez system. Operator nie podnosi słuchawki ani nie potwierdza połączenia, dopóki nie odbierze go klient.

Co to jest predictive dialing

Predictive dialing to technologia, w której system automatycznie dzwoni do bazy klientów, wybierając wiele numerów jednocześnie, łącząc wolnego operatora z abonentem, który właśnie odebrał.

Idea predictive dialing polega na tym, że operatorzy sami do nikogo nie dzwonią – zamiast tego, do ludzi dzwoni oprogramowanie, które po odebraniu łączy ich z dostępnym operatorem. „Przewidywalność” oznacza, że system zna liczbę dostępnych lub zajętych operatorów, średni czas oczekiwania na połączenie i inne czynniki. Dlatego system prowadzi rozmowy w taki sposób, aby maksymalna liczba operatorów była w danym momencie zajęta oraz aby zapobiec sytuacjom, w których abonent odbiera połączenie, a nie ma wolnego operatora.

Predictive dialing jest przeznaczony do obsługi dużej liczby zadań i pracy z dużą liczbą operatorów. W ten sposób system może zebrać wystarczająco dużo statystyk, aby przewidzieć przyszłe połączenia.

Systemy z dialerem predykcyjnym potrafią integrować się z systemami CRM, wykrywają strefę czasową i obecność operatorów w miejscu pracy, pozwalają konfigurować liczbę prób i czas oczekiwania. Funkcje dialera predykcyjnego mogą być zarządzane poprzez otwarte API.

Jak działa predykcyjne wybieranie numerów

System predykcyjnego wybierania numerów: 

 • Dzwoni do bazy klientów;
 • Łączy wolnego operatora z wywoływaną stroną;
 • Podczas połączenia śledzi, ilu operatorów jest wolnych, a ilu zajętych;
 • Wyznacza wymaganą liczbę połączeń, wykorzystując algorytmy i dane o liczbie operatorów oraz średnim czasie trwania połączenia;
 • Dzwoni do klienta i natychmiast łączy go z operatorem.

Operatorzy call center natomiast odbierają tylko połączenia przychodzące z systemu predictive dialing.

Korzyści z predykcyjnego wybierania numerów

Predictive dialing pozwala:

 • oszczędzić czas operatorów na wykonywanie połączeń wychodzących;
 • wyeliminować czas oczekiwania operatora i straty czasu na nieaktywne numery, nieodebrane połączenia, odrzucone połączenia itp;
 • zwiększyć liczby udanych połączeń;
 • równomiernie rozłożyć obciążenie operatorów;
 • zmniejszyć liczbę sytuacji, w których operator nie jest obciążony i czeka na wykonanie zadania;
 • kontrolować proces pracy i dostępność operatorów.

Dzięki predictive dialing operatorzy nie muszą wyszukiwać i wybierać numerów ręcznie, a następnie czekać na połączenie, robi to za nich system. Kluczem do prawidłowego działania predictive dialing jest takie skonfigurowanie systemu, aby klienci odbierający połączenie byli łączeni z operatorem w tej samej sekundzie, a nie czekali na linii.

Voiptime Cloud udostępnia API oraz opcje pozwalające na dostosowanie procesów komunikacyjnych. Na platformie można skonfigurować zaawansowane funkcje, aby dostosować call center i stworzyć unikalną usługę, w tym system predictive dialer. Platforma pozwala na inicjowanie połączeń wychodzących do klientów i agentów za pomocą kodu javascript, z możliwością „dzwonienia” do agentów bezpośrednio w przeglądarce lub aplikacji mobilnej. Zmaksymalizuj skuteczność kampanii połączeń wychodzących, korzystając z predykcyjnego wybierania dla call center składającego się z 30 lub więcej agentów.

Pracuj i rób to co kochasz!

0
Pracuj i rób to co kochasz

Rynek pracy nie zawsze jest przyjazny pracownikowi i aby znaleźć dobrą pracę trzeba się mocno nagimnastykować! Jednym z najważniejszych czynników, który zachęca do podjęcia konkretnej pracy jest oczywiście pensja. Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają jednakże do garnka trzeba coś włożyć. Tak więc jesteśmy skłonni przyjąć propozycję najbardziej lukratywną pod względem wynagrodzenia.

Najlepsze aplikacje do trzymania się swoich celów fitness

0
Najlepsze aplikacje do trzymania się swoich celów fitness

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie, że abs nie są wykonane w siłowni, ale w kuchni. To jak żyjesz swoim życiem, kiedy nie pracujesz, że się liczy. Bez względu na to, ile kalorii spalisz na bieżni, nie zobaczysz wyników, jeśli jesz nic, ale gówno. Zmiana nastawienia i zachowania jest trudniejsza niż samo chodzenie na siłownię, uwierz mi, ale jest bardziej prawdopodobne, że opłaci się bardziej w dłuższej perspektywie.

Wiele schematów odchudzania nie powiedzie się, ponieważ spalasz każdą siłę woli, którą wywarłeś w ciągu pierwszych kilku dni „bycia dobrym” – przestrzega https://techpolska.pl/. Zamiast tego lepiej jest wyrobić sobie nowe, zdrowsze nawyki, które z czasem zaowocują pozytywnymi rezultatami, kiedy nie będziesz zwracać na siebie uwagi. A to czasami wymaga trochę pomocy i dużo praktyki. Istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci zrobić obie te rzeczy.

Motywowanie się poprzez rywalizację

Świetnym sposobem na osiągnięcie swoich celów jest przyzwyczajenie – uczynienie czegoś tak powszechnym, że robisz to instynktownie. Na początku może to być trudne, chyba że ustalisz harmonogram i będziesz zmuszać się do wykonywania danej czynności, aż stanie się ona drugą naturą. Możesz też zrobić z tego zawody: Ustal cel z kumplem lub rozegraj przyjacielską rywalizację i sprawdź, który z Was zdoła przebiec najwięcej w ciągu tygodnia lub miesiąca.

Nike Run Club

Jeśli chcesz zacząć biegać, istnieje kilka aplikacji i podcastów, które możesz wykorzystać, jak radzi https://techpolska.pl/. Ale ja zawsze miałem miękkie miejsce dla Nike Run Club, który działa zarówno jako trener dla nowych biegaczy, jak i sposób konkurowania z przyjaciółmi. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz zacząć od serii biegów z przewodnikiem, z instruktażem audio od pracowników Nike. Gdy już nabierzesz pewności siebie, możesz przejść do bardziej zaawansowanych treningów, takich jak biegi trailowe i wytrzymałościowe.

Aplikacja skonfiguruje Cię nawet z dedykowanym programem treningowym, który pozwoli Ci zaprogramować ilość i czas trwania biegu. Jeśli nie masz kondycji, możesz zacząć od 10-minutowych biegów z dniami odpoczynku między nimi, a następnie stopniowo przejść do dłuższych treningów.

Strava

Jeśli chcesz robić coś więcej niż tylko biegać, rozważ Stravę. Sieć społecznościowa dla sportowców ma głęboką integrację z wieloma urządzeniami fitness (Apple Watch, Garmin, Polar, Fitbit) i pozwala rejestrować niezliczone rodzaje aktywności. Biegacze, rowerzyści i pływacy, wędrowcy, łyżwiarze, snowboardziści, a nawet CrossFitters mogą dostać się do akcji tutaj.

MyFitnessPal

MyFitnessPal firmy UnderArmor to aplikacja do prowadzenia dziennika żywności, która rejestruje to, co spożywasz każdego dnia. Ma oszałamiająco dużą bazę danych artykułów spożywczych, oszczędzając pracę ręcznego wypracowania, ile kalorii spożyliście. Możesz skanować kody kreskowe z żywności, którą masz zamiar zjeść, dzięki czemu proces ten jest jeszcze łatwiejszy do trzymania się. Możesz również importować przepisy z popularnych stron, takich jak sekcja kulinarna The New York Times, MyRecipes, Food & Wine i innych. Można również ustawić dzienny budżet kalorii, które można spełnić albo przez jedzenie dobrze lub coraz w niektórych ćwiczeń, co kupuje ci trochę swobody.

Oczywiście, jest też aspekt społecznościowy, z przyjaciółmi dopingującymi Cię w Twoich wysiłkach i forami, na których możesz dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Otrzymasz również kompleksowe rejestrowanie aktywności i sugestie dotyczące przepisów, a także wskazówki z bloga MFP. Podobnie jak Nike Run Club, istnieje sklep sprzedający markowy sprzęt fitness, ale nie ma obowiązku faktycznego zakupu.

Zalety zakupu konsoli Nintendo Switch

0
nintendo switch

W Polsce rynek konsoli ma się naprawdę nieźle. Aktywnie działa na nim już wiele różnych marek, choć warto tu zauważyć, że z tymi najpopularniejszymi, kojarzącymi się właśnie z konsolami, próbują konkurować te, które aż takiej sławy nie mają. Jak więc sprawdzają się konkretnie produkty marki Nintendo? Czy konsola Nintendo Switch rzeczywiście jest tak dobra, jak to mówią jej producenci i osoby zaangażowane w jej kampanię marketingową, czy może jednak lepiej sięgnąć po podobny produkt innej marki, czyli np. po klasyczną konsolę Sony?

Czy reklama w internecie ma wartość?

0
Czy reklama w internecie ma wartość

Reklama w internecie sprawdza się doskonale. Warto wybrać taką reklamę i spokojnie z niej korzystać. Strona https://efectownia.pl/ daje wiele porad i podpowiada najlepsze rozwiązania. Klienci wybierają pomoc wysokiej próby. Reklama w internecie stosowana jest od 20 lat, wcześniej nie istniała, a firmy reklamowały się w prasie, radio i telewizji. Pomoc dobrej firmy jest koniecznością, a niejedna osoba oczekuje najlepszego wsparcia i chętnie z niego korzysta. Dla każdej osoby wsparcie jest szczególnie istotne. Klienci doceniają ciekawą reklamę w internecie i chętnie z niej korzystają. Porządna promocja jest dużą wartością. Wielka wartość każdej reklamy to jest to, co sprawdza się najlepiej. Można kręcić filmy reklamowe, dbać o każdą reklamę oraz każdą promocję. One są znaczące, wyjątkowe oraz mają styl.

Wartościowa reklama w internecie to jest to

Firmy są solidne, dają wsparcie oraz mają wiele do zaoferowania. Dobra reklama w internecie to jakość, solidność, sposób na przyciągnięcie klientów oraz skorzystanie z ich wsparcia. Dla każdej osoby jest to rzecz istotna. Firmy potrzebują poprawić wyniki sprzedaży. Internet pomaga im w takim działaniu naprawdę doskonale. Chcesz wiedzieć więcej? Strona https://efectownia.pl/ pomaga każdemu klientowi. Bez tej strony trudno jest sobie poradzić. Dzięki niej można osiągnąć to, co najlepsze, sensowne, celowe. Jakość wsparcia jest istotna, a reklama w internecie jest koniecznością. Kto promuje się w internecie? Wszystkie firmy takiej pomocy potrzebują. Promować się można na każdej stronie internetowej i znaleźć tam dla siebie najlepsze wsparcie. To rzecz, bez której byłoby trudno funkcjonować i radzić sobie w świecie handlu i produkcji. Sprzedawanie ma sens, jest celowe oraz daje dokładnie to, co nieocenione. Klienci wybierają wsparcie wysokiej próby. Bez tego ani rusz. Reklama jest dźwignią handlu – to stare powiedzenie jest prawdziwe. Bez reklamy nic się nie udaje i nie sprawdza, a klienci nie zyskują dokładnie tego, co nieoceniona. Klientom przydaje się wsparcie, daje im pomoc oraz jest naprawdę istotne. Niejedna osoba wybiera to, co może jej pomóc.

Efectownia.pl poradzi, pomoże, podpowie rozwiązania. Kredyty są oferowane przez banki oraz instytucje pozabankowe – warunki pożyczania są naprawdę różnorodne. Bez tego nie da się spokojnie funkcjonować. Świetna reklama ma znaczenie i na pewno będzie bardzo przydatna niejednej osobie. Jakość jest solidna, a wartość reklam nie jest wysoka – tradycyjna promocja w gazecie, radio oraz czasopismach była znacznie droższa. Internet jest medium nowoczesnym oraz umiarkowanie kosztownym. Reklamy w mediach społecznościowych czy na blogach mają miliony wyświetleń. Jeśli przykuwają uwagę i są interesujące to można zainteresować nimi niejedną osobę. Dzięki pomocy firm można osiągnąć bardzo wiele – agencje reklamowe przygotowują doskonałe reklamy, które później są prezentowane w wielu miejscach. https://efectownia.pl/ pomoże oraz zaoferuje wsparcie. Dzięki mediom społecznościowym można osiągnąć wiele i nie martwić się niczym. Facebook czy Twitter to świetne miejsca na fanpage’a każdej firmy, nie ma co do tego wątpliwości. Dobra jakość to jest zdecydowanie to, co najcenniejsze oraz najbardziej wartościowe. Dla klientów ważna jest reklama zgodna z prawdą, a dzięki niej osiąga się to, co najlepsze, najważniejsze i na pewno niezmiernie wartościowe. Każdy klient ma szansę na promowanie się w internecie. Jest to dobra sprawa i rzecz godna uwagi. Kredyty są tym, co sprawdza się idealnie w umiarkowanych ilościach oraz niezbyt często.

Zapach dla Ciebie – coco mademoiselle

0
Zapach dla Ciebie - coco mademoiselle

Regularne dbanie o okoliczności dotyczące stylu i zapachu przyniesie nam długofalowo zupełnie inne efekty, aniżeli długotrwale minimalistyczne podejście do spraw zakupu perfum – nie jest to też zaskakujące.

Czuj się lepiej w aurze dobrych perfum

Wykorzystanie dla własnego pożytku dorobku odkryć w temacie perfum to przepis na znacznie mniej problematyczne zaradzenie komplikacjom w tej sferze. Poprzez źle pojętą samodzielność możemy przysporzyć sobie kłopotów na gruncie dotyczącym ich zakupu, dlatego też odrzućmy ją i skontaktujmy się z ekspertami, dla których nie będą zagadką te niejasności, które trapią nas w odniesieniu do sfery doboru perfum. Zaoszczędźmy sobie niedogodności w sferze ich wyboru i miejmy pewność, że za decyzje w tej sprawie odpowiada spokojny namysł i przeanalizowanie możliwości wpłynięcia na naszą kolekcję zapachów w jednoznacznie pozytywny sposób.

Zalety zawierające się w kwestiach jakości perfum umożliwiają w większym stopniu tworzenie dobrego gruntu pod pożyteczne i konstruktywne zakupy – coco mademoiselle to przykład perfum trwałych, o interesującej barwie. Niezależnie od swoich przyzwyczajeń z przeszłości, przy poszukiwaniu rozwiązań w kwestiach doboru perfum warto sprawdzić co przyniosło uwspółcześnienie metodyki polegania na internecie. Wszystko to nie znaczy jednak, że traci na znaczeniu aspekt osobistego zainteresowania się branżą perfum. Nie musimy siedzieć z założonymi rękoma i tolerować w nieskończoność utrudnień na gruncie ich walorów, gdyż w tej chwili znajdziemy całe mnóstwo rozwiązań na gruncie dotyczącym ofert online, jakie znacząco pomogą sobie nam z tym poradzić. Dlatego też właśnie nie ignorujmy tego tematu i miejmy pewność, że spośród rozwiązań dostępnych aktualnie w sferze ofert w perfumeriach, dobieramy adekwatne, pasujące do indywidualnego zapotrzebowania naszej sytuacji rozwiązania takie jak coco mademoiselle. Ażeby nie zetknąć się z rozbieżnością pomiędzy naszymi oczekiwaniami, a efektami jakie faktycznie uzyskamy, warto polegać na ofertach takich jak coco mademoiselle – sprawdzonych przez wiele osób.

Szafki rack do serwerowni – najważniejsze kryteria i zasady wyboru

0
Szafki rack do serwerowni

Serwerownie wymagają specjalnych metod zabezpieczania. Jakich? Przede wszystkim – zastosowania odpowiednich typów szafek, w których będą znajdować się pracujące komputery. Szafki takie powinny odznaczać się wysokim stopniem izolacji od czynników zewnętrznych oraz kompatybilnym rozmiarem i budową. Poniżej podpowiadamy – jak wybrać szafkę rack, by był to zakup udany. Zapraszamy do lektury wszystkich pracowników i menadżerów serwerowni, którzy pragną zabezpieczyć swoje urządzenia w jak największym stopniu.

Rozmiar i inne ważne parametry szafek rack

Oczywiście, najbardziej podstawową sprawą jest rozmiar szafek rack. Oprócz rozmiarów całej szafki – wysokość, szerokość i głębokość – ważne są także bardziej specjalistyczne parametry fizyczne. Przede wszystkim głębokość i szerokość montażowa.

Szerokość montażowa jest wyrażana w calach i najczęściej występują w trzech formatach – 10, 19 lub 21 cali. Głębokość montażowa wynika natomiast z cech konstrukcyjnych – rozstawu szyn zastosowanych w danej szafie. Dzięki ich obecności, możliwe jest zamontowanie półek na wybranej przez ciebie wysokości.

Wysokość szafek jest niezwykle ważna, gdyż od niej zależy ilość urządzeń oraz akcesoriów, jakie zdołasz pomieścić wewnątrz. Znając wysokość interesującej cię szafki, będziesz mógł łatwiej zaplanować jej wykorzystanie oraz upewnić się, ile modeli potrzebujesz do zagospodarowania swojej serwerowni.

Szafki serwerowe wiszące czy stojące?

Dwa najczęściej stosowane typy szafek serwerowych to urządzenia wiszące oraz stojące. Pierwsze z nich przeznaczone są do montowania do powierzchni ścian. Szafki takie są niekiedy wykonane z lżejszych materiałów niż ich stojące odpowiedniki. Ponadto, z uwagi na bezpieczeństwo, są przeznaczone do mniejszych obciążeń (wyrażanych parametrem dopuszczalnej obciążalności).

Szafki wiszące można podzielić na dwie kolejne kategorie – urządzenia jednosekcyjne oraz dwusekcyjne. Szafki jednosekcyjne wykorzystywane są częściej i są to ich konwencjonalne odmiany. Można otworzyć je jedynie od frontu. Szafki dwusekcyjne są stosowane w tych serwerowniach, w których dostęp do urządzeń może być trudniejszy – pozwalają bowiem na otwieranie z obu stron (przodu i tyłu).

Bardziej rozbudowaną grupę tworzą szafki stojące, które można nabyć w rozmaitych wersjach, wyposażonych w różne elementy konstrukcyjne, udogodnienia i akcesoria. Przede wszystkim – rozróżnia się szafki stojące stabilne oraz te zamontowane na kółkach transportowych. Drugie rozwiązanie jest niekiedy bardziej wygodne – pozwala bowiem na przemieszczanie szafek na krótki dystans. W wielu sytuacjach jest to bardzo korzystne, zwłaszcza gdy pojawia się potrzeba „przemeblowania” serwerowni, dokonania napraw wybranych szafek lub utworzenia dodatkowych korytarzy komunikacyjnych.

Ponadto, szafki stojące rack odznaczają się większą wytrzymałością oraz stabilnością. Wybrane modele (obecne między innymi w ofercie Unotel) są w stanie udźwignąć nawet jedną tonę sprzętów. Jest to duże ułatwienie w przypadku serwerowni obsługujących olbrzymie sieci, które wymagają sprawnego dostępu i przechowywania wielu modułów i urządzeń.

ZOBACZ TEŻ