Zacznijmy od początku. Pojęcie hostingu [w zależności od tekstu] oznacza udostępnianie miejsca na pracującym bez przerwy, podłączonym do Internetu komputerze (serwer). Żeby dana strona internetowa sprawnie i bezproblemowo działała, koniecznym jest, by obsługiwał ją serwer. Jeżeli jednak istnieje sytuacja, w której ten komputer nie działa poprawnie, strona WWW będzie niedostępna. Dlatego też trzeba bardzo uważnie i przemyślanie decydować się na ofertę hostingową.
Zakładanie sklepu internetowego
Gdy chce się założyć własny sklep internetowy trzeba przede wszystkim wykupić odpowiednią domenę oraz spełnić wszelkie kryterium strony sklepu. Taka strona musi być oprogramowana, zawierać proponowane produkty, wykonaną grafikę i wszystko dopięte na ostatni guzik, by każdy jeden element chodził perfekcyjnie.
Zobacz: Jak zrobić własny sklep internetowy na HostingOnline
Jaki hosting do sklepu internetowego?
Kiedy rozpoczynamy dopiero swoją karierę dotyczącą działalności e-sklepu, nie mamy na początku nie wiadomo jakiej liczby produktów, ani klientów. W takiej sytuacji nie potrzebne są dedykowane usługi serwisowe. Wtedy spokojnie starczy hosting wirtualny.
Co jednak, jeśli mamy rozbudowany sklep z wieloma klientami, ewentualnie wiemy, że będzie miał szeroki zakres działalności? Wszyscy wiedzą, że e-sklepy prowadzi się na zysku. Generują to klienci, którzy dokonują zakupu danych przedmiotów. Wtedy też właściciele starają się pozyskać ich jak największą liczbę, by popularność i sukces były gwarantowane. Czasem się zdarza, że zabiegi „zwabiające” oraz promujące, są aż tak skuteczne, że po określonym czasie, sklep ma tysiące odwiedzających i klientów. Dlatego też niezwykle ważną sprawą jest wcześniejsze przewidzenie możliwości przeciążenia serwera, które spowodowane jest tym, że nie potrafi dać sobie radę z tak dużym ruchem. Tyle zainteresowanych co prawda cieszy sprzedającego, ale równa się to z licznymi zagadnieniami, zamówieniami, wyświetleniami, które włączane są w jednej chwili.
W celu zdobycia paru rad dotyczących wyboru odpowiedniego hostingu, warto skontaktować się z przyszłym hostingodawcą i przedstawić mu swoje plany, projekt, cele itp. On na pewno nam pomoże.