Osłona na balkonie

Dziś osiedla mieszkaniowe bywają naprawdę ciasne. Nie chodzi o metraż mieszkań, a umiejscowienie bloków. Większość deweloperów ustawia jeden budynek obok drugiego, nie przejmując się tym, że sąsiedzi niemal zaglądają sobie do mieszkań. Nie pomagają w tym też balustrady wykonane ze szkła, przez które wszystko widać. Osłona na balkonie może rozwiązać ten problem.

Prywatność

Osłona na balkonie dobrana odpowiednio do wymiarów balustrady zapewni Ci maksimum prywatności. W tej chwili na rynku dostępne są maskownice w standardowych wymiarach, ale istnieje też możliwość zamówienia produktu na wymiar, idealnie dopasowanego do Twojego balkonu. Są one kryjące, w związku z czym nie prześwitują, a co za tym idzie, osoby postronne nie będą widziały ani tego, co znajduje się na balkonie, ani tego, co dzieje się wewnątrz mieszkania.

Ciepło

Osłona na balkonie spełnia też inne, dodatkowe funkcje. Jej zadaniem jest ochrona balkonu przed wiatrem, a co za tym idzie – ciepło odczujesz także w mieszkaniu. O ile balustrady wykonane ze szkła czy tworzywa blokują nieco przepływ wiatru, o tyle tradycyjne balustrady z żeberkami lub słupkami nie chronią mieszkania przed niską temperaturą i chłodnym powietrzem.

Przyjemny chłód

Gdy latem temperatura nieubłaganie rośnie, a słońce sprawia, że niemal nie da się chodzić po tarasie, osłona na balkonie podaruje Ci nieco chłodu i cienia, w którym można się skryć. W związku z tym, że jest odporna na promieniowanie UV i kryjąca, nie przepuszcza światła, ani szkodliwych promieni. Powierzchnia balkonu nie będzie parzyć Cię w stopy, a Ty możesz spędzić miłe popołudnie delektując się filiżanką ulubionej kawy.

Żywe kolory

Warto wspomnieć o tym, że maskownice balustrad dostępne są w wielu, najróżniejszych kolorach. Barwę możesz dopasować do swojego gustu, wystroju mieszkania lub wizerunku całego bloku. Coraz więcej wspólnot decyduje się na wspólny zakup osłon po to, aby każdy zyskał maskownicę w tym samym kolorze. Nada to spójności całej nieruchomości. Co ważne, jeśli wybierzesz osłony dobrej jakości, będą służyć Wam przez lata, wciąż w żywych barwach.

Łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości

Osłony montowane są do balustrady np. za pomocą trytytek. Mają specjalne, wzmocnione przelotki, dzięki którym można przytwierdzić je naprawdę solidnie. Jeśli zauważysz, że Twoją maskownicę pokrył już kurz i brud, wystarczy ją odczepić i zabrać do łazienki. Tam skorzystaj z prysznica i ciepłej wody, aby przywrócić jej blask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ