Produkcja laminatów

Laminacja płomieniowa to popularne rozwiązanie, które ma zastosowanie w różnych branżach wykorzystujących tekstylia. Metoda ta znajduje zastosowanie w branży odzieżowej, sportowej, motoryzacyjnej oraz wielu innych m.in. meblarskim, oraz medycznym. Jak w takim układzie działa cały ten proces i na czym polega? Jakie są jego zalety i dlaczego znajduje zastosowanie w rozmaitych branżach? W jaki sposób z pomocą laminacji można polepszyć jakość wytwarzanych przez naszą firmę produktów? Odpowiadamy i rozwiewamy wątpliwości.

Laminacja płomieniowa- na czym polega jej proces i dlaczego jest tak skuteczny?

Laminacja płomieniowa jest zabiegiem stosowanym na tkaniny oraz tworzywa tekstylne różnego typu, mająca na celu scalenie kilku ich warstw w jedną. Proces ten jest możliwy dzięki piance poliuretanowej, która pod wpływem wysokiej temperatury oraz odpowiednich maszyn scala poszczególne warstwy materiałów w jedną, dzięki czemu zyskują one nowe właściwości. Proces laminacji sprawia, że końcowy materiał staje się bardziej miękki, elastyczny oraz wygładzony. Ponadto laminacja dodaje produktowi wiele nowych właściwości m.in. odporność na uszkodzenia, warunki zewnętrzne, a także jest bardziej wytrzymała i nie rozciąga się oraz nie odkształca tak łatwo.

Laminacja płomieniowa idealnym rozwiązaniem na udoskonalenie produktów twojej firmy

Produkcja laminatów z użyciem metody płomieniowej jest doskonałym sposobem na ekonomiczne oraz skuteczne rozwiązanie dla każdej firmy produkującej wysokiej jakości tekstylia, oraz komponenty do branż wykorzystujących innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie. Proces laminacji nie jest długi, a jego koszty nie są wygórowane, dzięki czemu w prosty sposób można znacznie polepszyć jakość własnych produktów, ponieważ zyskują one znacznie na wartości oraz funkcjonalności. Laminacja uodporni wyroby na działanie czynników zewnętrznych tj. wiatr, woda, wilgoć, środki chemiczne, plamy oraz skrajnie niskie lub wysokie temperatury przy jednoczesnym zachowaniu ich pierwotnej formy. Doskonałym przykładem laminacji płomieniowej są tkaniny techniczne wykorzystywane w produkcji różnorodnych strojów sportowych, które dzięki swoim właściwościom mają za zadanie zapewnienie właściwej wentylacji oraz utrzymanie poziomu ciepła nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej wagi. Laminacja płomieniowa sprawdza się również w przemyśle obuwniczym, gdzie dzięki jej zastosowaniu w poszczególnych elementach obuwia, możliwe jest ich użytkowanie, nawet podczas intensywnego treningu jednocześnie zapewniając najwyższy komfort oraz wygodę. To nie wszystko, laminowanie tkanin jest również niezbędnym procesem w produkcji wszelkiego typu sprzętu outdorowego tj. śpiwory, namioty, materace, a także mebli, w których zastosowane są wszelkiego typu obicia tapicerowane. Laminaty tekstylne znajdują swoje zastosowanie także w motoryzacji, gdzie są używane m.in. do produkcji tapicerki, elementów wygłuszających oraz izolujących. Sprawdź, czy zastosowanie laminacji przyda się również w twoim przedsiębiorstwie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ