ITH poszerza możliwości świadczenia usług sieciowych dla polskich przedsiębiorstw

W pierwszym kwartale 2023 roku ITH z powodzeniem rozbudowało swoją infrastrukturę sieciową, uruchamiając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te punkty są połączone za pomocą nowoczesnej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Nasza różnorodność obiektów kolokacyjnych pozwala Klientom wybrać najlepsze miejsce dla swojego sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym obiekcie, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — usługi telekomunikacyjne dla wymagających klientów

ITH to innowacyjna firma specjalizująca się w dostarczaniu usług ICT dla przedsiębiorstw, takich jak Internet, kolokacja i hosting. Firma została założona przez Niko Bałazy i Jakuba Jedynaka.

W 2020 roku założyciele ITH zdecydowali się na wprowadzenie nowych standardów na rynku telekomunikacyjnym. Oferowali klientom możliwość bezpłatnego testowania usług przez prawie rok, co zaowocowało przedłużeniem umów przez wszystkich uczestników testów.

Rok 2021 przyniósł dla ITH poszerzenie oferty o platformę hostingową Kru.pl oraz pozyskanie pierwszych inwestorów. W 2022 roku firma z powodzeniem zakończyła drugą rundę finansowania, angażując krakowski fundusz B Capital ASI i znanego warszawskiego przedsiębiorcę.

Firma ITH działa na terenie całej Polski, oferując swoje usługi w miastach takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Dzięki stałemu wsparciu finansowemu i merytorycznemu ITH nieustannie rozwija swoje usługi – wszystko po to, żeby sprostać oczekiwaniom swoich klientów.

ITH — Twoje łącze z biznesową przyszłością

ITH współpracuje z ponad 10 000 klientów, wśród których znajdują się firmy takie jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Firma jest odpowiedzialna za przygotowywanie instalacji sieciowych oraz usług dostępu do Internetu dla obiektów takich jak hale Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku oraz centra handlowe ATUT w całej Polsce.

Jednym z ciekawych pomysłów ITH jest projekt ITH Ready, który ma na celu podłączanie biurowców na terenie całej Polski do sieci ITH Net. Dzięki temu zarówno najemcy, jak i właściciele (oraz zarządcy budynków) mogą liczyć na:

 • Ujednolicenie i porządkowanie infrastruktury budynkowej.
 • Szybkie wdrożenie usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z podstawowego i zapasowego łącza.

Oprócz tego ITH specjalizuje się w kompleksowej obsłudze IT, oferując swoim klientom następujące usługi:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja oraz serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Tworzenie instalacji niskoprądowych i wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych w formie abonamentu.
 • Chmura publiczna.

Jak zauważa Jakub Jedynak: ITH skupia się na kompleksowej obsłudze IT swoich klientów, współpracując z ich wewnętrznymi zespołami IT, zamiast z nimi rywalizować.

ITH wyróżnia się na rynku dzięki swojemu elastycznemu i partnerskiemu podejściu do współpracy z klientami. Usługi oferowane przez firmę można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, zarówno pod względem parametrów, jak i czasu trwania umowy. Klienci mają możliwość wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

Niko Bałazy, CEO ITH, zwraca uwagę na to, że: ITH jest prawdopodobnie jedynym w pełni elastycznym dostawcą, który koncentruje się na rynku biznesowym, dostosowując się do jego dynamicznych potrzeb i stale się rozwijając.

ITH prowadzi działalność na terenie całego kraju, a główne biura spółki mieszczą się w Warszawie i Krakowie. W planach długoterminowych ITH przewiduje otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ