Jak napisać opis produktu?

W dzisiejszych czasach ciężko jest prowadzić działalność związaną ze sprzedażą. Dotyczy to w szczególności sklepów internetowych. Konkurencja ciągle rośnie w siłę, walka o pozycję na rynku, a nawet o miejsce na pierwszych stronach w wyszukiwarce staje się coraz bardziej zacięta. Dobrym sposobem, by wyjść z tego całego chaosu, ale przy okazji nie dać się stłamsić, jest dobre pisanie opisów produktu.

Jak napisać opis produktu, który go sprzeda?

Najpowszechniejszy błąd, jaki jest popełniany to pisanie opisów produktu, który [w zależności od tekstu] opisuje dane przedmioty. Mogłoby się to wydać dziwne, gdyż przecież chyba o to właśnie chodzi w „opisach”. Jednakże te nie są takie typowe, gdyż muszą ułatwić sprzedawanie towaru, a nie sztywno je opisywać.

Strategie pisania:

Nie powinno się pisać dla mas. To znaczy, że lepiej jest użyć sformułowań per „Ty”, niż „Wy”. Nadaje to bardziej osobisty charakter i czytający korzystniej to przyjmie, ponieważ będzie mógł utożsamić się z tym. Można również użyć różnych żartów z danej dziedziny, który potencjalny odbiorca (który obraca się w tej tematyce) mógłby lubić. Opis produktu należy traktować jako konwersacje z klientem.

Kolejnym błędem jest także owijanie w bawełnę. Zbyt wielka ilość mocnych epitetów takich jak „perfekcyjny produkt”, „najlepsze narzędzie” może wywołać u klientów reakcje zupełnie odwrotną do oczekiwanej. Czytając taki tekst odbiorca od razu nabiera podejrzeń wobec produktu. Zatem pisząc opis należy skupić się przede wszystkim na konkretach. Jednym ze sposobów jest na przykład stworzenie listy cech produktu wraz z zaletami i korzyściami, jakie mogą z tego wyniknąć.

Opinie innych również odgrywają ogromną rolę w dobrze pisanych tekstach. Spora ilość kupujących (w szczególności nowych klientów) waha się, czy kupić dany produkt z konkretnej firmy, gdyż wcześniej się z nim nie spotkali. Zazwyczaj radzą się wtedy swoich znajomych, lecz można im to skutecznie ułatwić pisząc cytaty osób, które wcześniej wypróbowały dany produkt i są zadowolone. Niektórzy mogą negować wiarygodność komentarzy, więc warto wkleić screenshota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ