Jaki stolik wybrać pod telewizor?

Wybór odpowiedniego stolika pod telewizor wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Dostępne na rynku rozwiązania to przede wszystkim gotowe meblościanki z miejscem na TV, zestawy mebli oraz dedykowane stoliki i szafki. Wybór tych ostatnich może stwarzać największy problem pod względem spójności aranżacyjnej oraz funkcjonalności, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się nowoczesnym modelom, które mają do zaoferowania producenci.

Nowoczesne stoliki pod TV

W ofercie sklepów znajdziemy przede wszystkim stoliki pod TV z otwartymi półkami, przeznaczonymi na funkcjonalne przechowywanie sprzętu RTV, takiego jak odtwarzacz DVD czy dekoder telewizyjny oraz zamknięte szafki, w których urządzenia te można estetycznie ukryć. Ciekawą opcją są bardzo nowoczesne modele z drzwiczkami przepuszczającymi sygnał pilota. Takie rozwiązanie pozwala połączyć elegancki wygląd szafki z jej funkcjonalnością. Wybierając stolik pod telewizor warto zastanowić się, czy planujemy ustawiać urządzenie na jego blacie, czy zawiesić go nad nim. Na tej podstawie możemy zdecydować, czy wystarczy nam bardzo niski mebel na same sprzęty RTV, czy wyższy, który umożliwi również komfortowe oglądanie telewizji.

Stoliki z uchwytem

Wieszanie telewizora na ścianie staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, ponieważ jest niezwykle wygodne i bezpieczne, zwłaszcza kiedy w domu przebywają małe dzieci. Producenci stolików RTV wyszli zatem naprzeciw potrzebom osób, które nie miały do tej pory możliwości, aby skorzystać z takiej metody montażu poprzez stworzenie stolików i szafek z wbudowanym uchwytem, który jest w stanie utrzymać telewizor każdej wielkości i dowolnej wagi. Wybór takich modelów jest bardzo szeroki, dlatego bez trudu znajdziemy także produkty idealnie wpisujące się w nasz gust i stylistykę wnętrza.

Jaki stolik pod TV wybrać?

Wybierając stolik pod TV nie decydujemy wyłącznie o tym, czy będzie on miał formę szafki, czy półek, ani czy telewizor będzie na nim stał, czy wisiał wyżej. Niezwykle ważny jest także design tego mebla, który warto dobrać idealnie pod kątem pozostałego wyposażenia wnętrza. Na rynku dostępne są zarówno bardzo klasyczne modele z drewnianymi lub szklanymi elementami, jak i niezwykle nowoczesne produkty o nietypowej formie lub bardzo prostej, minimalistycznej budowie. Ponieważ połączenie ich z resztą mebli może być trudne, należy ten wybór odpowiednio przemyśleć lub postawić na czarno-biały uniwersalizm.

Stolik pod TV powinien być meblem wysokiej jakości, na którym kosztowny zazwyczaj sprzęt będzie spoczywał bezpiecznie i zajmie funkcjonalną pozycję. Nie bez znaczenia jest także jego wygląd, dlatego podczas wyboru szafek lub stolików pamiętajmy, aby dobierać ich design do ogólnego wystroju wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ