Kiedy przedsiębiorca zaplanował, że chce rozpocząć sprzedaż w internecie powinien przede wszystkim stworzyć odpowiedni plan, w którym zawrze wszelkie szczegóły. Takim szczegółem jest między innymi sprawdzenie, czy koniecznym jest zainwestowanie w kasę fiskalną, czy też nie. Istnieją pewne rodzaje sprzedaży, które po prostu zawierają obowiązek rejestrowania ich na kasie.
E-SKLEP I ZWOLNIENIE Z KASY
Istnieje rozporządzenie Ministra Finansów, które określa różne zwolnienia w zakresie kas fiskalnych. W zależności od tekstu ustawodawca nadaje owe zwolnienie między innymi z obowiązku rejestrowania w sytuacji dostawy towarów poprzez pocztę, czy też korzystanie z usług kurierskich. Zwolnienie ze stosowania kas fiskalnych dotyczy także przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż na rzecz prywatnych osób, a także nie przekraczają limitów,które są określone w rozporządzeniu.
LIMITY NA KASIE FISKALNEJ W SKLEPIE
Od roku 2013 jest wprowadzona nowa wysokość limitu, który związany jest z obrotem dla firm, które kontynuują działalność.
Przedsiębiorcy, prowadzący swoją działalność już przez kolejny rok, dostają limit obrotu, który zwalnia ich z konieczności rejestracji sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej w wysokości dwudziestu tysięcy złotych rocznie. Natomiast limit dla nowych przedsiębiorców wylicza się proporcjonalnie do czasu trwania ich działalności.
KASA FISKALNA, A SPRZEDAŻ PRZEZ INTERNET
Powyższy akapit przedstawiał sytuację limitów w przypadku sprzedaży tradycyjnej. Jak to jest jednak, gdy działalność prowadzona jest przez internet? Otóż przedsiębiorcy, którzy prowadzą swój własny e-sklep są zwolnieni z obowiązku rejestrowania sprzedaży przy użyciu kasy. To zwolnienie obowiązuje bez względu na limit sprzedaży. Jednakże sprzedawcy muszą skrupulatnie spełniać dwa warunki. Są nimi: dokonywanie zapłaty za towar za pośrednictwem poczty lub banku oraz prowadzenie przez przedsiębiorcę ewidencji, która pozwalać będzie na jednoznaczne zidentyfikowanie nabywców konkretnych produktów.