Odzież używana na maturę

Powszechnie przyjętą tradycją jest fakt, że na egzamin dojrzałości przychodzi się ubranym schludnie, elegancko i galowo. To nie tylko obyczaj, ale także wymagania, które stawia komisja egzaminacyjna. Czy można taki zestaw maturalny skompletować w second-handzie? Oczywiście wielu importerów odzieży używanej ma na stanie takie właśnie ubrania i trafiają one do sklepów z odzieżą używaną.

Jak szukać?

Przede wszystkim najpierw należy się zorientować, do którego z second-handów w naszym mieście importer odzieży używanej dostarcza eleganckie ubrania w dobrym stanie. Oczywiście takie poszukiwania należy zacząć odpowiednio wcześnie, a nie tydzień, a nawet miesiąc przed maturą. To zadanie wymaga czasu, odwiedzania wielu second-handów i tych samych sklepów na przykład co tydzień.

Ponadto zawsze należy przyglądać się, czy nie są to ubrania nieodwracalnie zniszczone, na przykład z plamami, których nie da się sprać czy przetartym kołnierzykiem. Należy też zwrócić uwagę na nowoczesny krój.

Ubrania na maturę dla chłopaka

Powszechnie uważa się, że panom zdecydowanie trudniej jest znaleźć coś w second-handzie, ponieważ zawsze jest większy wybór ubrań dla kobiet, ale to nie do końca prawda, ponieważ istnieją sklepy, do których importerzy odzieży używanej sprowadzają głównie odzież męską, w tym całe garnitury i wysokiej jakości markowe koszule.

Po dostawie może się nawet udać kupić pełny garnitur z metką, ponieważ prawie każdy importer odzieży używanej ma takie w swojej ofercie. Są to końcówki kolekcji i wiszą w second-handzie między innymi ubraniami, wiec trzeba się nieco naszukać, by je wypatrzeć. Oczywiście taka odzież musi dobrze leżeć, więc nieodzowne jest jej mierzenie.

Damska elegancka odzież

Z pewnością dużo łatwiej jest paniom, ponieważ praktycznie przy każdej dostawie w dobrym second-handzie można znaleźć białe bluzki oraz spódniczki ołówkowe w stonowanych kolorach. Zdarzają się także szmizjerki i tym podobne elementy garderoby, które doskonale nadają się na maturę.

Do tego wystarczy dokupić buty oraz rajstopy i z wydatku rzędu 200- 300 zł można spokojnie zejść na kilkadziesiąt złotych, kupując waśnie odzież używaną dobrej marki i wysokiej jakości, która nie jest zniszczona.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ