seo

Mianem SEO (czyli po angielsku search engine optimization) nazywa się po prostu pozycjonowanie określonych stron internetowych. Mówiąc ogólnie, głównym celem tego jest sprawienie, by dana witryna pojawiała się wyżej w wyszukiwarkach, by można było ją łatwiej odnaleźć. Proces ten pozwala na umieszczenie tej strony na pierwszych miejscach wyników, które pokazują się po wpisaniu konkretnych haseł. Należy to do marketingu internetowego. W pozycjonowaniu stosuje się pewien algorytm wyszukiwarek, który brany jest pod uwagę, kiedy ustala się rangę stron i weryfikacji już stworzonych. Istotne w pozycjonowaniu są różnorodne serwisy społecznościowe takie jak Facebook, czy Twitter.

CO TO JEST SEM?

SEM jest również pewną formą marketingu w wyszukiwarkach. Zazwyczaj przybiera formę działań promocyjnych, których celem jest podniesienie pozycji określonego serwisu w wynikach wyszukiwarki. Dzieje się to dzięki odpowiednio dobranych fraz, albo słów kluczowych, które użytkownik internetu wpisuje w wyszukiwarkę.

CZYM SIĘ RÓŻNI SEM OD SEO?

[W zależności od tekstu] oba pojęcia nie wykluczają się nawzajem. SEM jest to pojęcie dużo szersze niż SEO, które dostarcza najlepsze jakościowo wyniki w wyszukiwarce. Natomiast SEM skupia się na najbardziej efektywnego promowania treści i kierowaniu ruchu na konkretną stronę internetową.

„DŁUGI OGON”

Długim ogonem nazywa się określone frazy, które wpisywane są w wyszukiwarkach. Takimi frazami mogą być między innymi nazwy różnych produktów. Dzięki temu na niestandardowych produktach, które nie są zbyt popularne, ale są w dużej ilości, można wygenerować naprawdę dużą sprzedaż.

NIETYPOWE SŁOWA KLUCZOWE

Z internetu korzystają ludzie, którzy mają różne nawyki, inaczej formułują zdania i słowa, mają inne stopnie zaawansowania w danej dziedzinie. Dlatego też mogą wpisywać w polu wyszukiwania naprawdę dziwne słowa, a czasem nawet całe zapytania, które składają się nawet z kilkunastu słów.

POPULARNOŚĆ

SEO i SEM mogą skutecznie podnieść popularność danej witryny i pozwala wybić się na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ