apteka online
fot. pexels.com

Coraz więcej firm przenosi swoją działalność w obszar Internetu. E-commerce zyskuje na popularności, ze względu na to, że jest wygodniejszy i nierzadko ma bardziej przystępne ceny. Ludzie chętnie robią zakupy z domów, wybierając przesyłkę produktów pod same drzwi. Czy warto również przenieść aptekę do świata Internetu i sprzedawać produkty online?

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/czy-warto-inwestowac-w-apteke-internetowa/

Leki online

Apteka internetowa może oferować sprzedaż określonych produktów przez Internet, jednakże mogą to być produkty powszechnego użytku. Leki, które wystawiane są na receptę mają regulacje prawne i nie można oferować ich sprzedaży przez Internet.

Niektóre z aptek oferują taką usługę, lecz aby zakupić lek na receptę, trzeba wówczas podać jej numer i dokładne dane. Obecnie w życie wchodzą już e-recepty, zatem i te regulacje mogą ulec zmianie.

E-apteka

Apteka w formie sklepu internetowego powinna oferować produkty, które normalnie każdy kupuje w aptece. Każdy produkt powinien mieć zdjęcie oraz opis, aby klient wiedział, że jest to dokładnie tym, czego szuka i potrzebuje.

Dodatkowo warto zawrzeć informacje w produkcie o jego składzie. Biorąc leki jest to bardzo istotne, aby wiedzieć, czy nie ma w składzie żadnych uczulających składników.

Budowa e-sklepu z lekami

Jeśli już zdecydujemy się na przeniesienie biznesu do środowiska Internetu, to stwórzmy sklep w taki sposób, aby był intuicyjny dla większości klientów. Sklep powinien mieć wyszukiwarkę produktów, podział na kategorie oraz zakładkę z kontaktem i informacjami o płatnościach i przesyłce. Dobrze, jeśli mamy możliwość stacjonarnego odbioru zamówionych produktów, a jeśli nie, wówczas skorzystajmy z oferty paczkomatów lub poczty czy kurierów.

Musimy mieć również na uwadze starszych klientów, którzy idąc z duchem czasu mogą chcieć robić zakupy w naszej e-aptece. Pamiętajmy o tym, aby czcionki nie były zbyt małe oraz by poruszanie się po witrynie nie było zbyt skomplikowane.

Nie zapomnijmy również o użytkownikach telefonów, którzy równie chętnie dokonują zakupów z poziomu mobile. Nasza apteka online powinna być zatem responsywna i dobrze prezentować się również na ekranie smartfona.

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/modne-dodatki-w-meskiej-garderobie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ