Butelkowana woda dla firmy

Jako pracodawca jesteś zobowiązany do zapewnienia pracownikom stałego dostępu do wody pitnej. Rzecz jasna, woda taka powinna spełniać odpowiednie standardy – musi być ona czysta, świeża i wysokiej jakości. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie butelkowanej wody mineralnej. Dlaczego akurat butelkowanej? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu w celu poznania odpowiedzi.

Jak wybrać wodę dla firmy?

Wbrew pozorom, nie każda woda mineralna jest sobie równa. Najlepsza woda dla firmy powinna nie tylko doskonale gasić pragnienie, ale i zawierać mnóstwo elektrolitów i składników mineralnych pozytywnie wpływających na pracę organizmu. Najbardziej wartościowe dla zdrowia są wapń, magnez oraz fluor, dlatego dobrym wyborem będzie woda zawierająca duże ilości tych składników mineralnych. Rzecz jasna, nie każda woda w satysfakcjonujący sposób spełnia te warunki – a szczególnie ciężko jest o to w przypadku, gdy jest ona podawana z dystrybutora.

Najlepszą opcją nie będzie zakup wody w sklepie, ale zamówienie produktu pochodzącego ze źródła. Woda taka zawiera bowiem zdecydowanie więcej składników mineralnych, a także jest po prostu smaczniejsza.

Dlaczego woda dla firmy powinna być butelkowana?

Dystrybutor do wody ma, niestety, jedną, ale za to kluczową wadę: osadzają się na nim bakterie i wirusy. Dotyczy to również kanalików, przez które przepływa woda, zmierzając do podstawionego kubka. Pamiętajmy, że z takiego urządzenia korzysta wiele osób – w tym ludzie przeziębieni, z wykluwającą się grypą itp. Ktoś, zupełnie niechcący, może otrzeć się o dystrybutor, ktoś inny na niego kaszlnie – i tak przeniosą się zarazki. Tymczasem zachowanie odpowiedniej higieny osobistej jest niezwykle ważne, zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa.

Butelkowana woda mineralna jest tymczasem o wiele bardziej spersonalizowanym produktem. Każdy z pracowników skorzystać może z osobnej butelki, co znacznie ograniczy możliwość transmisji zarazków. Woda pochodząca z takiej butelki zostanie również z oczywistych przycisk szybciej spożytkowana, dzięki czemu zachowa świeżość i składniki mineralne. Przy najbliższej okazji sprawdź sam i porównaj smak wody z dystrybutora i butelkowanej – gwarantujemy, że poczujesz różnicę.

Rodzaje wody mineralnej

Istnieją trzy rodzaje wody mineralnej ze względu na nasycenie dwutlenkiem węgla oraz trzy rodzaje ze względu na nasycenie jonami. Pozwala to na dobór odpowiedniej wody mineralnej do potrzeb każdego pracownika.

Wyróżniamy następujące stopnie zmineralizowania:

  • woda nisko nasycona jonami – zawiera do 500 mg jonów na litr
  • woda średnio nasycona jonami – zawiera do 1000 mg jonów na litr
  • woda wysoko nasycona jonami – zawiera powyżej 1500 mg jonów na litr

Wyróżniamy również następujące stopnie nasycenia dwutlenkiem węgla:

  • woda nisko nasycona CO2 (niegazowana) – zawiera do 1500 mg COna litr
  • woda średnio nasycona CO(średnio gazowana) – zawiera do 4000 mg COna litr
  • woda wysoko nasycona CO(gazowana) – zawiera powyżej 4000 mg COna litr

Dlaczego lepiej zamówić z hurtowni?

Jak więc widzisz, zamawiając wodę źródlaną od zaufanego dostawcy, zyskujesz naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim – jest to produkt bardzo wysokiej jakości, wysokozmineralizowany i wspierający prawidłową pracę organizmu Twojego i Twoich pracowników. Jest to zdecydowanie lepszy wybór niż woda podawana z dystrybutora, ponieważ jest produktem spersonalizowanym i zdecydowanie bardziej bezpiecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ