Praktycznie każdy z nas słyszał o przeciążonych topniskach i plecakach szkolnych najmłodszych dzieci. Niestety ze względu na program i sposób nauczania, dzieci od najmłodszych lat muszą nosić do szkoły mnóstwo książek, ćwiczeń, zeszytów i różnego rodzaju przyborów naukowych. Jeśli zsumujemy ich łączną wagę, będzie ona obciążeniem nawet dla dorosłej osoby, a co dopiero dla małego, kilkuletniego dziecka. Dlatego, jeśli chcemy odciążyć dziecko od konieczności noszenia na plecach pokaźnego ładunku, powinniśmy zainwestować w dziecięcy plecak na kółkach. Taki plecak to doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych dzieci, które zwyczajnie nie mają siły nosić tornistrów o wadze kilku kilogramów.

Czym jest plecak na kółkach?

To plecak szkolny o nieco zmodyfikowanej konstrukcji, wyposażony w zestaw obrotowych kółek wykonanych najczęściej z wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz w metalowy lub plastikowy uchwyt, który ułatwia prowadzenie plecaka po ziemi lub po podłodze w szkole. Plecaki z kółkami swoim wyglądem przypominają klasyczne torby podróżne z kółkami, są jednak od nich zdecydowanie mniejsze, a ich wewnętrzna konstrukcja została przystosowania do przechowywania książek, zeszytów, ćwiczeń i innych artykułów szkolnych. Profesjonalny plecak na kółkach bardzo często wyposażony jest również w oddzielną kieszeń do przechowywania jedzenia – drugiego śniadania dla dziecka oraz w kieszeń na obuwie zmienne lub dres na zajęcia wychowania fizycznego.

Na co zwrócić uwagę, wybierając plecak na kółkach?

Przede wszystkim przyglądamy się jakości wykonania plecaka. Podobnie jak w przypadku zwykłych plecaków, przyglądamy się jakości materiału, z jakiego został wykonany, a także sposobowi jego wykończenia, przede wszystkim jakości szwów i jakości zainstalowanych w nim zamków błyskawicznych. W związku z tym, że jest to plecak na kółkach, przyglądamy się również jakości wykonania samych kółek oraz sprawności działania wysuwanego uchwytu przeznaczonego do prowadzenia plecaka. Kółka w takim plecaku powinny być wykonane z twardego, odpornego na ścieranie materiału. Kółka powinny również swobodnie się kręcić, nawet jeśli mocno obciążymy plecak – tylko taki plecak nie będzie sprawiał problemów w obsłudze małemu dziecku.

Wybierając plecak z kółkami, warto zwrócić również uwagę na obecność klasycznych szelek, dzięki którym w razie potrzeby dziecko będzie mogło nosić plecak w sposób klasyczny, na plecach. Sam plecak powinien posiadać wiele kieszeni i przegródek, a na jego powierzchni powinny znaleźć się elementy odblaskowe, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa dziecka, w drodze do szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ