Dlaczego kontrola dostępu jest tak istotna

Zastosowanie systemu kontroli dostępu w firmie jest prostym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa i jednocześnie na usprawnienie procesu zarządzania przepływem osób na jej terenie.

W dużych firmach, w dużych obiektach intruzi często pozostają niezauważeni, zwłaszcza, że mogą pojawiać się pod różnymi postaciami, np. pracowników, gości, kurierów. Z tego właśnie powodu systemy kontroli dostępu są tak korzystne dla firm – nie tylko ograniczają dostęp osobom postronnym, wykrywają włamania, ale także potrafią im zapobiegać i śledzić ruch osób na terenie firmy poprzez monitorowanie tego, kto ma do niego dostęp.

Kluczowe korzyści płynące z kontroli dostępu

  • ochrona Twoich pracowników i Twojego mienia – zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy.
  • ograniczenie nieautoryzowanego dostępu i zmniejszenie liczby kradzieży – kontroluj przepływ osób na terenie swojej firmy i monitoruj, kto ma dostęp do jakiego miejsca i w jakim czasie.
  • zdalny dostęp do systemu – wykonawca potrzebuje dostępu do budynku, ale na miejscu nie ma nikogo, kto mógłby go wpuścić? Dzięki możliwości zdalnego przyznawania dostępu do swojego obiektu zawsze wiesz, kto do niego wchodzi i wychodzi.
  • wyeliminowanie problemów z kluczami – koniec z tradycyjnymi kluczami. Zamiast nich możesz używać kart, identyfikatorów, odcisków palców lub nawet telefonu komórkowego.
  • elektroniczne rejestrowanie gości, historii i raportów – każdy dostęp jest rejestrowany i zapisywany. Raporty umożliwiają sprawdzenie, kto i gdzie się obecnie znajduje, co jest szczególnie przydatne w razie sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu.
  • ułatwienie zarządzania budynkiem i podniesienie poziomu bezpieczeństwa.
  • przydatne narzędzie w walce z przestępczością – jako właściciel budynku musisz stawić czoła zagrożeniom związanym z bezpieczeństwem, takim jak włamania, wandalizm, czy podpalenia, którym można zapobiec stosując odpowiednie systemy kontroli dostępu.

Bezkontaktowa kontrola dostępu

Mobilna kontrola dostępu umożliwia urządzeniom mobilnym – takim jak smartfony i urządzenia typu wearables (technologia, którą możemy nosić przy sobie), pełnienie funkcji uwierzytelniających przy zapewnianiu dostępu do zabezpieczonych budynków, pomieszczeń i obszarów. Zwiększa to nie tylko wygodę i wydajność pracy, ale jest to również bardziej opłacalny i prostszy sposób zarządzania identyfikatorami przez firmy. Mobilna kontrola dostępu może być stosowana zarówno jako uzupełnienie tradycyjnych kart zbliżeniowych, jak i ich zamiennik.

Nowoczesne systemy wizyjne

Innowacyjne metody liczenia osób oparte na wideo wykorzystują kamery IP z wbudowaną analityką obrazu, co jest gwarancją dokładnego i wiarygodnego zliczania ilości osób poruszających się po obserwowanym terenie. Kamery te są zwykle umieszczane nad obszarem, w którym ma się odbywać liczenie wchodzących ludzi. Administratorzy mają w takim systemie możliwość podglądu i obserwacji obrazu w czasie rzeczywistym i przeglądania danych historycznych, np. w celu tworzenia raportów dotyczących przepływu osób na chronionym obszarze w danym okresie.

Podsumowanie

W celu zabezpieczenia pomieszczeń, umożliwienia pracownikom dostępu do określonych stref firmy lub po prostu umożliwienia pracownikom dostępu do budynku w wybranych przez siebie godzinach, warto wdrożyć system kontroli dostępu. Jest to nowoczesny, skuteczny i łatwy sposób na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Sprawdź rozwiązania Timaco na naszej stronie internetowej, aby uzyskać więcej informacji o możliwych funkcjach systemów kontroli dostępu bądź skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać bezpłatną wycenę lub pomoc w doborze rozwiązania odpowiedniego dla Twojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ