Inteligentne biuro

W ciągu ostatniej dekady wygląd powierzchni biurowych zmienił się nie do poznania. Stały się bardziej funkcjonalne, nowoczesne i ergonomiczne. Znacząco usprawniły pracę i umożliwiły dobrej jakości kontakty na odległość. Jakie udoskonalenia czekają nas w przyszłości?

Wygoda i bezpieczeństwo

Nowoczesne smart office to miejsce idealnie dopasowane do potrzeb pracowników. Nie chodzi tu jedynie o efektowny, przyjazny wystrój czy właściwe zagospodarowanie przestrzeni, ale również możliwość sterowania czynnikami takimi jak: wilgotność i temperatura w poszczególnych pomieszczeniach, oświetlenie czy klimatyzacja. Dzięki instalacji czujników parametry te można kontrolować i sterować nimi zdalnie, łącząc z innymi czynnikami, np. w momencie rozpoczęcia konferencji automatycznie zmieni się oświetlenie, a rolety zostaną opuszczone. Jeśli czujniki zarejestrują zbyt wysoką temperaturę czy zbyt mały dostęp do świeżego powietrza uruchomiona zostanie klimatyzacja lub nawiew. Automatyzacja tych funkcji jest nie tylko praktyczna i wygodna, ale również  ekonomiczna. Dzięki monitorowaniu powierzchni biurowej i dopasowywaniu parametrów poszczególnych pomieszczeń do aktualnych potrzeb użytkowników możemy zauważyć realne oszczędności – oświetlając lub ogrzewając tylko te sale, w których znajdują się pracownicy lub zaplanowane są spotkania mamy realny wpływ na obniżenie rachunków oraz  – co ostatnio niezwykle ważne – również na stan środowiska. Mniejsze zużycie energii to działanie bliższe naturze, a każda nowoczesna firma powinna przywiązywać dużą wagę do ekologii.

Rozwiązania na czas pandemii

Inteligentne biuro pozwala również na zastosowanie szeregu udogodnień pozwalających na bezdotykową obsługę drzwi oraz wielu urządzeń. Dzięki specjalnym kartom magnetycznym, czujnikom ruchu i aplikacjom pracownicy mogą swobodnie wjechać na parking,  przemieszczać się po biurze, potwierdzać swój udział w spotkaniach i sprawdzać ilość osób znajdujących się w danych pomieszczeniach minimalizując kontakty z innymi osobami. Ma to szczególne znaczenie, teraz gdy zachowanie dystansu społecznego i reżimu sanitarnego może decydować o zdrowiu wielu osób.

Wideokonferencje zamiast tradycyjnych spotkań

Choć wideokonferencje cieszyły się dużą popularnością również wcześniej, w czasie pandemii i wiążącej się z nią konieczności pracy zdalnej stały się elementem codzienności wielu pracowników. Jest to trend, który przyjął się tam dobrze, że prawdopodobnie zostanie z nami na długo, tym bardziej że utrzymywanie dużych i kosztownych sal konferencyjnych, kiedy można je zastąpić niewielkimi pokojami typu huddle room, stało się zupełnie nieopłacalne. Dzięki doskonałej jakości dźwięku i obrazu oferowanej przez nowoczesne urządzenia do wideokonferencji każde spotkanie, szkolenie, negocjacje czy burze mózgów będą się odbywały na najwyższym poziomie. Profesjonalne firmy oferujące sprzęt wideokonferencyjny, takie jak VisionCube posiadają rozwiązania dla dużych, średnich i małych firm, a także urządzenia do pracy zdalnej z domu czy biur mobilnych. Posiadają również szeroki wybór innych rozwiązań do smart office, z którymi warto się zapoznać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ