Konto prywatne vs publiczne na Instagramie

Postanowiłeś założyć konto na Instagramie, ale zastanawiasz się, czy powinno być prywatne czy publiczne? Nie potrafisz zdecydować się lub nie znasz specyfiki tych kont?

Przeczytaj ten artykuł, a poznasz wady i zalety każdego z nich oraz będziesz wiedział, czym kierować się podejmując decyzję.

Specyfika konta publicznego na Instagramie

Stwarzając profil na Instagramie, automatycznie uruchamia się konto publiczne. Ma to sporo zalet, ponieważ twoje posty są widoczne dla wszystkich ludzi, nawet tych, którzy cię nie obserwują. Z tego powodu jest ono polecane przede wszystkim tym użytkownikom, którzy chcą wykorzystać Instagram do zdobywania popularności lub do promowania swojej firmy.

Konto publiczne pozwala także na to, by nasze posty docierały cały czas do nowych użytkowników. Każdy może cię zaobserwować bez wymagania twojej akceptacji. Jest to ważne w przypadku, kiedy decydujemy się wykupić followersów.

Takie zdobycie obserwatorów jest możliwe tylko i wyłącznie, kiedy nasze konto jest publiczne. Dzięki temu więcej osób może również polubić nasze zdjęcia, a także udostępniać, komentować i reagować. Również nasze InstaStory będzie wyświetlało się wszystkim użytkownikom. Wszystko to sprawia, że konto publiczne daje dużo większe szanse na dotarcie do nowych osób. Twoje posty będą również ukazywać się w wyszukiwarce tylko wtedy, gdy konto jest publiczne. Zatem za pomocą odpowiednio dobranych hasztagów możesz docierać do szerokiego grona odbiorców.

Specyfika konta prywatnego na Instagramie

Konto publiczne można w każdej chwili zmienić na prywatne, wchodząc w ustawienia. Twoje posty będą wówczas widoczne jedynie dla tych użytkowników, którzy cię obserwują. Każdy nowy użytkownik zainteresowany twoim profilem, będzie musiał prosić cię o zgodę na obserwowanie. Możesz ją zatwierdzić lub odrzucić.

Tego typu konto dobre jest dla osób, które Instagram traktują jako osobistą przestrzeń zarezerwowaną dla siebie i swojego najbliższego otoczenia. Nie sprawdzi się jednak u tych, którzy chcą stworzyć popularne konto lub stać się influencerami. Konto prywatne uniemożliwia także swobodne docieranie do nowych osób i wykupienie lajków czy obserwatorów. Daje zatem dużo mniejsze możliwości rozwoju.

Konto prywatne vs publiczne – które wybrać?

Przy wyborze rodzaju konta, jakie chcesz prowadzić na Instagramie, kieruj się przede wszystkim własnymi intencjami i zamiarami. Jeżeli Instagram traktujesz jako formę swojego pamiętnika lub portalu, za pomocą którego uwieczniasz i dzielisz się ciekawymi momentami z życia tylko ze znajomymi i rodziną – wybierz konto prywatne. Będziesz mieć pewność, że żaden obcy nie będzie podglądał twoich poczynań. Będziesz mógł również decydować o tym, kto może cię obserwować, a kto nie.

Jeżeli jednak chcesz za pomocą Instagrama promować swoją firmę, docierać do nowych potencjalnych klientów, czy też zdobywać popularność jako osoba prywatna, lub też dzielić się z użytkownikami swoimi zainteresowaniami – zdecydowanie lepsze będzie konto publiczne. Daje ono nieograniczone możliwości docierania do szerokiego grona odbiorców.

Ponadto z takim kontem można szybko zdobyć nowych obserwatorów, wykupując ich np. na stronie polskielajki.pl. W ten sposób można błyskawicznie poszerzyć śledzącą nas społeczność, co ma niezwykle duże znaczenie w dalszym rozwoju konta. Konto publiczne pozwala nowym osobom pisać do ciebie, komentować i lajkować twoje posty, reagować na story. Jeżeli zdobędziesz wystarczającą popularność, twoje treści będą samoistnie wyświetlać się również w wyszukiwarce. Konto prywatne nie daje takiej możliwości. Dlatego jeżeli zależy ci na tym, by twój profil docierał do jak największej ilości osób, zdecydowanie lepsze będzie konto publiczne. Stosowanie wszelkich zasad niezbędnych do rozwoju konta, takich jak wrzucanie o odpowiednich godzinach, czy też stosowanie właściwych hasztagów, będzie przynosiło dużo większe efekty właśnie z kontem publicznym. Zatem jeżeli zależy ci na dużej ilości obserwujących i polubień – wybierz konto publiczne, a na pewno nie pożałujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ