Pęknięta szybka w telefonie

Smartfon to narzędzie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Na ogół mamy w nim pozapisywaną całą masę informacji i niezbędnych plików oraz aplikacji. Telefon to narzędzie, które od dawna nie służy wyłącznie do kontaktu ze światem. Dzisiaj pełni on dużo poważniejszą rolę. Nierzadko zastępuje laptopa, umożliwia wykonanie szeregu zadań w dowolnym momencie, a do tego jest zawsze pod ręką. Nieraz wystarczy chwila nieuwagi, by nasz niezbędnik przypadkowo wypadł z ręki lub z torby wprost na ziemię. Po nerwowym schyleniu się po niego, naszym oczom ukazuje się rozbita szybka. Istnieją jednak sposoby, by sobie z tym poradzić. Wystarczy oddać sprzęt w ręce ekspertów.

Pęknięta szybka w smartfonie – jak i gdzie naprawić?

Podczas standardowego korzystania z telefonu, jest on narażony na różne niebezpieczne sytuacje, z czego najczęstszą jest oczywiście pęknięta szyba. Nieraz wystarczy niewielka wysokość i już problem gotowy. Co wówczas zrobić? Oczywiście odwiedzić serwis telefonów komórkowych. Samodzielne próby na ogół skutkują jeszcze większymi problemami, które nie zawsze uda się wyeliminować nawet ekspertom. Tylko profesjonalista jest w stanie rozpoznać, czy musi wymienić tylko zewnętrzna część szybki, czy może cały ekran. W tym drugim przypadku musimy się liczyć z większymi kosztami.

Po czym rozpoznać pękniętą szybkę w telefonie?

Zniszczenie szybki w telefonie nie jest szczególnie ciężkie do rozpoznania. Na ogół widoczny jest charakterystyczny pajączek na monitorze. Nieraz wyświetlacz może się wprost odklejać. Drobne pęknięcie z czasem lubi się rozrastać. Właśnie dlatego nie powinno się czekać z naprawą. Zdarza się, że pęknięta szybka nie przeszkadza z korzystania ze smartfona. Dotyk i wyświetlacz mogą funkcjonować tak jak przed upadkiem. W takim przypadku zdarza się odwlekać wymianę szybki, co jest niewłaściwe. Narażamy się bowiem na ryzyko, że wyświetlacz się zniszczy, a jego wymiana będzie nas kosztować znacznie więcej niż samej szybki.

Kiedy widzimy, że nasz smartfon uderza o podłogę, to najczęściej przeszywa nas dreszcz. Wizja wymiany szyby lub całego wyświetlacza nie napawa optymizmem. Warto jednak podkreślić, że taka naprawa nie zawsze musi być droga. Najważniejsze jest to, by nie podejmować się tego zadania samodzielnie, zwłaszcza jeśli nie mamy o tym pojęcia. Serwis telefonów komórkowych rozprawi się z usterką smartfona szybko i skutecznie. Nasz sprzęt powróci do nas naprawiony i gotowy do użytku w ciągu zaledwie kilku dni, a jeśli usterka jest drobna, to kilku godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ