Polskie innowacje w zakresie zdrowia

Zdrowe społeczeństwo to społeczeństwo wydajne, bardziej kreatywne i zadowolone z działań, które podejmuje z pełną świadomością i zaangażowaniem.

Najbardziej istotną kwestią państwową jest zapewnienie każdemu obywatelowi Polski dostępu do nowoczesnej medycyny oraz zaawansowanych technologicznie sprzętów medycznych, ułatwiających lekarzom podjęcie właściwej diagnozy u pacjentów, skarżących się na różnego rodzaju dolegliwości. Prawidłowa diagnoza jest wstępem do zastosowania odpowiedniego leczenia, a tym samym poprawy zdrowia u chorego.

Innowacyjność w sektorze ochrony zdrowia w Polsce

Z roku na rok w polskiej służbie zdrowia obserwowany jest wzrost jakości usług medycznych, szerszego dostępu do lekarzy specjalistów, a także powstawanie nowych ośrodków medycznych, dysponujących najnowocześniejszym zapleczem laboratoryjno-badawczym, w których prowadzone są badania nad nowymi lekami, suplementami diet oraz specyfików pochodzenia roślinnego. Laboratoria wykorzystują stare receptury, stworzone przez zielarzy, i uzupełniają je o nowatorskie rozwiązania naukowe. Wszystkie te produkty powstają zgodnie z aktualnymi danymi w kwestii zdrowego żywienia, suplementacji oraz zalet zdrowotnych.

Kontrola jakości gotowych produktów

Produkty, zanim zostaną wprowadzone do obrotu rynkowego, przechodzą ścisłe badania laboratoryjne, a następnie są notyfikowane do Głównego Inspektora Sanitarnego.

Laboratoria zajmujące się kontrolą jakości pod względem mikrobiologicznym czy fizykochemicznym wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt, służący do dokładnego określenia parametrów badanego produktu. Do tego typu sprzętów można zaliczyć aparaty do chromatografii cieczowej HPLC, chromatograf gazowy GC, zestaw do cienkowarstwowej chromatografii TLC, aparat do atomowej spektrometrii absorpcyjnej AAS i wiele innych urządzeń. Za pomocą tych urządzeń zbierane są dane o czystości produktu, zawartości aktywnych składników, czy parametry fizykochemiczne. Ma to na celu dostarczenie klientowi gotowego wyrobu w stanie absolutnie spełniającym wyznaczone surowe normy.

Olimp Labs – innowacyjność w sektorze ochrony zdrowia w Polsce

Jedną z firm, produkujących nowoczesne suplementy wspomagające konwencjonalną terapię jest Olimp Labs (https://www.olimp-labs.com)– nowopowstały Ośrodek Badawczo-Rozwojowy, posiadający wysokiej klasy urządzenia oraz nowoczesną aparaturę badawczą, wykorzystywaną do produkcji różnego rodzaju medykamentów.

W jego skład wchodzą profesjonalnie wyposażone laboratoria i pracownie, takie jak:

– analiz chemicznych,
– instrumentalna,
– mikrobiologiczna,
– modelowania molekularnego,
– badań sensorycznych,
– badań tkankowych,
– i wiele innych.

Ośrodek zajmuje się również tworzeniem produktów pilotażowych, stosowanych w badaniach klinicznych. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej Ośrodka www.olimp-labs.com, gdzie można znaleźć wykaz produktów tworzonych na potrzeby pacjentów, cierpiących na różnorodne dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ