Są takie momenty, które bardzo byśmy chcieli na dłużej zachować nie tylko w pamięci, ale również w postaci zdjęć czy filmu. I choć niemalże każdy dysponuje obecnie nowoczesnym aparatem czy też telefonem, który mam wiele ciekawych funkcji, to jednak lubimy zlecać te zadania specjalne innym osobom. Najczęściej kamerzysta czy też fotograf (lub jeden i drugi) pojawiają się na bardzo ważnych uroczystościach rodzinnych takich jak ślub, chrzciny czy też komunia. Cel jest jeden – otrzymać płytę ze wspomnieniami, płytę zrobioną w taki sposób, że chce się do niej wracać.

Specjaliści od filmów

Mamy różne oczekiwania co do filmów na przykład z wesela. Dobry kamerzysta z Torunia będzie dokładnie wiedział, jak przestawić naszą historię, by była interesująca. Warto jednak przy poszukiwaniu specjalisty zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Trzeba ustalić na samym początku, jak długi ma być film i czego dokładnie oczekujemy. Oglądanie godzinnej mszy świętej po raz kolejny nie jest ani atrakcyjne, ani tym bardziej modne. Dzięki technikom montażu możemy uzyskać ciekawe efekty, które przykuwają uwagę, a z drugiej strony utrwalają najpiękniejsze momenty wydarzenia. Taki film nie powinien jednak trwać dłużej niż dwie godziny. Pamiętajmy, że powinniśmy mieć realny wpływ na to, jakie elementy ślubu i wesela znajdą się na filmie i jak będziemy my i nasi gości pokazani. Ciekawie wyglądają różnego rodzaju konwencje nawiązujące do hitów kinowych lub też znanych teledysków. Tradycjonaliści mogą wybierać w sprawdzonych pomysłach, które zawsze będą w modzie. Te wszystkie elementy należy oczywiście omówić przed podpisaniem umowy, żeby uniknąć niedopowiedzeń, a tym samym rozczarowania, bo przecież nie da się drugi raz nagrać filmu z tej samej uroczystości.

Najlepszy kamerzysta

Warto poświecić trochę czasu na szukanie najlepszego kamerzysty. Co najważniejsze, najlepiej w takich sytuacjach oczywiście działa poczta pantoflowa, no i oczywiście inne filmy, jakie w portfolio ma specjalista. Nie bójmy się poprosić o obejrzenie kilku, a po drugie warto również skorzystać z rad i pomysłów kamerzysty, który na nas i całe wesele patrzy okiem fachowca a nie gościa. Tylko w takim momencie nie tylko uzyskamy efekt, o jakim marzymy, ale na przykład podczas uroczystości będziemy mieć wrażenie, że naszego kamerzysty po prostu nie ma. A z drugiej strony będzie on w stanie bez ingerencji w imprezę uchwycić najważniejsze jej momenty. Dlatego właśnie warto wybierać osoby o dużym doświadczeniu.

Pamiętajmy również, że mamy prawo do wnoszenia uwag i poprawek. Te bezwzględnie powinny być uwzględniane, bo przecież to nasza uroczystość, nasz film, nasze wspomnienia i oczywiście nasze pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ