Każdy kto chce mieć w Internecie profesjonalną lub amatorską stronę internetową, musi skorzystać z usług hostingowych. Osoby, które chcą zamówić nowy hosting w pierwszej kolejności muszą poważnie zastanowić się czy wybrać bezpłatne, czy płatne rozwiązanie. Każdy wybór ma swoje wady i zalety, dlatego też warto dokładnie rozpatrzyć wszystkie warianty.

Na czym tak naprawdę polega hosting?

Hosting darmowy i płatny polega na udostępnianiu użytkownikom wolnego miejsca na serwerze. Na hostingu przechowywane są strony internetowe, a z racji tego że serwery podłączone są do Internetu 24 godziny na dobę, to nasze strony są cały czas dostępne dla innych użytkowników. Bardzo często klienci oprócz utrzymania strony internetowej na serwerze otrzymują także możliwość korzystania z poczty elektronicznej w ramach wykupionej wcześniej domeny. Są to wspólne cechy darmowego i płatnego hostingu, ale ten drugi bardzo często ma wiele dodatkowych funkcjonalności, dzięki którym zyskuje olbrzymią przewagę nad bezpłatnymi rozwiązaniami.

Płatny hosting – największe korzyści

Płatny hosting posiada zazwyczaj więcej miejsca na dysku, dzięki czemu możemy założyć na jednym hostingu kilka bardzo dużych serwisów internetowych. Darmowe hostingi zazwyczaj oferują jedynie 100-200MB wolnej przestrzeni, które nadają się wyłącznie do uruchomienia bardzo prostych stron www. Przy przekroczeniu limitu strona jest blokowana przez co nie można rozwijać swojego serwisu.

W darmowym hostingu dużą przeszkodą jest także limit transferu. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy płatny hosting ma nieograniczony limit transferu, dzięki czemu z naszych stron mogą korzystać setki osób. Nie można zapominać także i o tym, że na płatnym hostingu nie ma żadnych zewnętrznych reklam. Darmowe hostingi co prawda są całkowicie bezpłatne, ale w wielu przypadkach musimy niestety zgodzić się na umieszczanie na naszej stronie reklam, które mogą znacząco oszpecić naszą stronę www. Strony na darmowych hostingach bardzo często odbierane są nieprofesjonalnie i mało wiarygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ