Branża e-commerce stale się rozwija. Zakupy w sklepach internetowych są szybkie i wygodne. Klienci cenią sobie ogromny komfort i brak kolejek. Specjaliści szacuję, że już co trzeci Polak robi zakupy w sieci! Kluczem do sukcesu e-sklepu jest wygodny i prosty system płatności online. Nikt nie kupi niczego w sklepie, w którym nie da się swobodnie zapłacić.

Dlaczego sklep internetowy powinien posiadać system płatności online?

Powodów jest naprawdę sporo. Polacy już dawno przekonali się do zakupów przez internet. Przekonali się też do kart płatniczych i płatności internetowych. Idziemy z duchem czasu! Zakupy w sieci są wygodne, szybkie i bezpieczne. Tego samego oczekują klienci od płatności.

Jest wiele powodów, dla których powinieneś rozważyć implementację takiego systemu w swoim e-sklepie. Najczęściej wymienianymi korzyściami są:

  • szybkość:

  • wygoda;

  • bezpieczeństwo.

Systemy płatności internetowej zwiększą szybkość dokonywania transakcji. Klient może dokonać płatności w kilka chwil, wpisując jedynie telekod, czy swój numer CVV. W ten sposób dokonujemy płatności bezgotówkowej, za sprawą kilku kliknięć. Czy może być coś postrzega?

Jednocześnie należy obalić mit o tym, że płatności online są niebezpieczne. Gwarancją bezpiecznego procesowania transakcji w internecie jest certyfikat PCI DSS.Dodatkowym zabezpieczeniem jest szyfrowane połączenie SSL oraz system 3D-Secure, które dbają o pieniądze klientów.

Płatności internetowe wciąż się rozwijają i korzysta z ich coraz więcej osób. Nie stój w miejscu i rozwiń swój e-sklep. Wybierz właściwy system płatności online i wyprzedź konkurencję. Dając swoim klientom większy wybór w sposobie dokonywania płatności, zyskasz ich zaufanie, a to szybko przełoży się na realny zysk.

Jakie cechy musi mieć odpowiedni system płatności internetowych?

Zdecydowałeś już, że warto wdrożyć system płatności internetowych w Twoim sklepie? Teraz będziesz musiał zdecydować – jaki system płatności wybrać. System płatności w Twoim sklepie powinien między innymi:

  • budzić zaufanie klientów – w tym pomagają lata na rynku oraz nadzór Komisji Nadzoru Finansowego;

  • być bezpieczny – system powinien spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa i posiadać certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo;

  • oferować wiele możliwości – system powinien dawać klientom wybór, który nie skończy się jedynie na e-przelewach i kartach płatniczych. Czym więcej sposób płatności, tym lepiej.

Jakiego operatora płatności internetowych wybrać?

Chcesz wdrożyć system płatności do Twojego e-sklepu? Masz wiele możliwości. Na rynku działa wielu operatorów, którzy mogą pochwalić się ilością obsługiwanych kanałów płatności i funkcjonalnością. Trzech z nich wybija się ponad konkurencję.

Zacznijmy od Dotpay, który powstał jako pierwszy na polskim rynku. Firma działa najdłużej i ma największe doświadczenie. Jako pierwsi wprowadzili również sprzedaż w modelach omni oraz multichannel.Dodatkowym atutem Dotpay jest integracja z eCard, co pozwala na poszerzenie oferty oraz możliwość płatności ratalnych.

Do wyboru mamy również PayU, który należy do Grupy Allegro i to właśnie na tej platformie aukcyjnej spotkamy go najczęściej. Minusem jest brak obsługi zagranicznych banków i ograniczona liczba integracji z popularnymi silnikami sklepów.

Kolejnym operatorem są Przelewy24. To najmłodszy konkurent, ale prężnie rozwijający się. Serwis powstały w 2004 roku i szybko podbił polski internet. 

Obecnie największy wybór banków, metod płatności oraz płatności w różnych walutach daje system płatności Dotpay, dlatego coraz więcej sklepów korzysta i decyduje się właśnie na tego operatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ