Druk wieloformatowy

Drukowanie wielkoformatowe bazuje na wydruku solwentowym. Dzięki niemu można przenieść obrazy i grafiki wykonane techniką cyfrową na rzeczywiste powierzchnie. Służy do tego ploter atramentowy złożony z tuszów przygotowanych na bazie rozpuszczalników organicznych, dzięki czemu głęboko wnika w strukturę powierzchni (papieru, folii winylowej, tapety czy tkaniny. Głęboki i mocny wydruk jest bardzo użyteczny na tablicach, szyldach, billboardach, flagach i transparentach.

Zalety drukowania wielkoformatowego:

–  wydruk jest odporny na promieniowanie UV, na wilgoć i wszelkie uszkodzenia

–  w zasadzie nie wymaga on laminowania

–  wydruk jest szybki i szybko wysycha, jest gotowy do użycia zaraz po wydrukowaniu

–  druk jest tańszy, gdyż jego koszt jest stały i nie zależy od nakładu

– wydruk jest precyzyjny (rozdzielczość 1440x1440dpi)

– ekologiczny, gdy używamy atramentów bez zawartości toksycznego cykloheksanu

– ma postać swoistej warstwy plastiku odpornej na czynniki pogodowe

– wydruk utrzymuje się nie tylko na powierzchni płaskiej, ale także na nierównej

– można drukować na różnych powierzchniach: papier, karton, siatka, szkło, płyty PCV

– wydruk posiada trwałość na kilka lat, nie tracąc na jakości, kolory utrzymują się i nie bladną

Drukowanie wieloformatowe szczególnie przydaje się w reklamie i marketingu, gdzie wykorzystuje się banery, plakaty, ulotki drukowane w dużym nakładzie. Trwały wydruk na różnych powierzchniach jest odporny na temperaturę, wilgoć , promieniowanie. Dzięki dobrej „przyczepności” wydruku do różnego rodzaju podłoża stosowany jest  we wnętrzach biurowców, restauracji, hipermarketów, galerii handlowych. Ceniony przez specjalistów zajmujących się architekturą i wystrojem wnętrz: każdy design bazuje na tej technologii wydruku.

Dzięki drukowaniu na dużych powierzchniach, np. plakatach zajmujących dużą przestrzeń, przekaz łatwiej trafia do potencjalnego odbiorcy – przykuwa wzrok i zwiększa szanse na wywołanie zamierzonego efektu.

Z drukarek wieloformatowych korzysta się zazwyczaj w dużych firmach, którym zależy, aby dotrzeć do jak największego grona klientów. Każdy, kto myśli o założeniu swojej działalności i zależy mu na rozwoju swojej firmy, powinien pomyśleć nad tym, by zaopatrzyć się w drukarkę wielkoformatową lub, gdy nie planuje jej zakupić, zamówić materiały promocyjne, reklamowe w punkcie zajmującym się wydrukiem solwentowym.

Więcej na: Ondre.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ