Wyświetlacz lcd w motoryzacji

0
1711

Nowoczesne wyświetlacze LCD odgrywają coraz większą rolę w przemyśle i nie inaczej jest również w branży motoryzacyjnej. W ostatnim czasie coraz więcej koncernów samochodowych stawia na dotykowe ekrany LCD, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć.

Technologia LED w motoryzacji

Ekrany dotykowe LCD wykorzystywane są w coraz większej ilości różnorodnych urządzeń elektronicznych. Jak wspomniano we wstępie ten sposób interakcji kierowców z maszyną nie ominął także motoryzacji.

Dzięki nowoczesnym wyświetlaczom LCD można w wygodny i intuicyjny sposób obsługiwać coraz większą liczbę funkcji auta. Rozwiązanie tego typu ma niestety nie tylko same zalety, ale również kilka wad, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Jakie największe zalety?

Dotykowy wyświetlacz LCD pozwala ograniczyć ilość dostępnych przycisków na desce rozdzielczej. Nie można zapominać również i o tym, że nowoczesne wyświetlacze LCD potrafią tak naprawdę wyświetlić każdą informację. Przełączniki, intuicyjne menu i różnorodne przyciski mogą znikać i pojawiać się na nowo w zupełnie innej konfiguracji. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Dzięki zaawansowanej technologii LCD wnętrza nowoczesnych aut są nie tylko znacznie bardziej uporządkowanie, ale przede wszystkim ładnie się prezentują. Walory estetyczne, dla wielu użytkowników odgrywają bardzo ważną rolę. Wyświetlacz LCD jest bardzo ergonomicznym i energooszczędnym rozwiązaniem.

Jakie wady?

Jak wspomniano powyżej ekrany LCD mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad, z którymi musi się zmierzyć branża motoryzacyjna i nie tylko. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że panele LCD doskonale sprawdzą się przede wszystkim w sezonie letnim. W chłodniejsze dni może pojawić się problem zwłaszcza, jak korzysta się z ciepłych rękawiczek. Tradycyjne przyciski można obsłużyć bez problemu nawet w dość grubych rękawiczkach. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się sterowanie głosowe.

Nie można zapominać również o jakości wykonania samych wyświetlaczy LCD. Co prawda na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują naprawdę niesamowite ekrany, ale można znaleźć również producentów, których wyświetlacze pozostawiają wiele do życzenia. Nowoczesne smartfony bardzo wysoko postawiły poprzeczkę, dlatego też branża motoryzacji musi nieco nadrobić zaległości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ