Działanie systemów SCADA

Działanie systemów SCADA jest bardzo dynamiczne. Zachodzące zmiany w maszynach i urządzeniach, jakie są kontrolowane za pomocą wybranych systemów informatycznych typu SCADA są szczegółowo rejestrowane i zachowywane w historii. Dla wielu przedsiębiorstw jest to system idealny. Dlaczego?

System SCADA to system, jaki spełnia oczekiwania najbardziej wymagających firm, dziedzin, jak również przedsiębiorstw na skalę światowa. Są to przede wszystkim systemy komputerowe, informatyczne, jakie na bieżąco pomagają kontrolować pracę maszyn i urządzeń wykorzystywanych na liniach produkcyjnych i do pomiarów. Nietrudno jest się domyśleć, że mamy pośród systemów tj. system SCADA bardzo różne opcje, odpowiednie do konkretnego zadania. Jednak można liczyć również na to, że systemy SCADA będą dobrze działały z systemami pobocznymi.

Wybór systemu SCADA

Pośród systemów SCADA odnajdziemy bardzo różne systemy, pod różnymi nazwami i wykorzystywanymi w różnych celach. Są to jednak systemy bardzo precyzyjne, dokładne, rzetelnie dostarczające niezbędnych informacji na temat produkcji i działania urządzeń. Dane pozyskiwane za pomocą systemów zainstalowanych na komputerach z pewnością znacznie ułatwiają pracę operatorom, umożliwiają im stałą kontrolę i odebranie ewentualnych alarmów, które ukazują problem nastały w budynku, na hali produkcyjnej, czy w przypadku przekroczenia norm.

Do grupy najbardziej popularnych systemów tj. system SCADA będą należeć programy informatyczne tj.:

– DEMkop,
– EDS,
– SAURON,
– WindEx,
– Adroit,
– AutoLink.Takie systemy przede wszystkim pomagają w monitoringu, nadzorze, regulacji parametrów, kontroli tego, co się dzieje w firmie, w dyspozytorni, na hali produkcyjnej. Podczas wszelkich procesów wytwórczych, jak również pozyskiwania informacji.

Systemy SCADA – nadzorujący system informatyczny

Nadzorujący system informatyczny tj. system SCADA, to rozwiązanie godne polecenia wszystkim osobom, którym nie wystarcza prosty system nadzorujący w formie systemu HMI, jaki zbiera i przekazuje podstawowe dane, bez rozszerzeń, jakie są często niezbędne w wielu dziedzinach i przy produkcji.

System SCADA dla firm

System SCADA dla firm to system, który polega na wgraniu specjalistycznego oprogramowania np. na PC. Dobry komputer i zaawansowane oprogramowanie, to idealne połączenie dla osób, jakie potrzebują odpowiedniego monitoringu wszelkich procesów zachodzących na urządzeniach pomiarowych oraz maszynach produkcyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ