Microsoft Office niezbędny w domu i biurze

Oprogramowanie biurowe jest niezbędne praktycznie na każdym komputerze. Możliwość tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji multimedialnych to obecnie podstawa zarówno dla pracowników biurowych, urzędników i nauczycieli, jak i dla uczniów oraz studentów. Jeżeli chcesz korzystać z oprogramowania biurowego, sprawdź, jak wybrać Microsoft Office dla siebie.

  1. Microsoft Office – zakup na stałe czy subskrypcja?
  2. Licencja do użytku domowego lub komercyjnego
  3. Wersja Microsoft Office

Trudno wyobrazić sobie obecnie posiadanie komputera bez podstawowego oprogramowania biurowego. Dzięki niemu korzysta się z różnego rodzaju dokumentów i plików dostępnych w sieci lub w urzędach oraz tworzy się własne dokumenty tekstowe, kalkulacyjne itp. Jeśli potrzebujesz oprogramowania biurowego, sprawdź, jak wybrać wersję Microsoft Office dla siebie.

Microsoft Office – zakup na stałe czy subskrypcja?

Microsoft Office można nabyć na dwa sposoby. Użytkownicy mają możliwość zakupienia stałego dostępu do programowania lub wykupienia rocznej subskrypcji. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Plusem stałego dostępu jest brak martwienia się o utratę dostępu do programów Microsoft Office po upływie danego czasu. Minusem tego rozwiązania jest posiadanie jednej określonej wersji programów bez ich ulepszania o kolejne funkcje. W przypadku subskrypcji po roku traci się dostęp do oprogramowania, lecz w zamian zyskuje się ciągłe uaktualnienia programów Word, Excel lub Access.

Licencja do użytku domowego lub komercyjnego

W przypadku Microsoft Office szczególnie ważne jest wykupienie odpowiedniej licencji. Licencja do użytku domowego jest przeznaczona dla wszystkich użytkowników, którzy korzystają z programów w celach niezarobkowych. Taka licencja jest zatem kierowana do uczniów, studentów oraz osób, które uruchamiają Word lub Excel, by stworzyć potrzebny dokument w domowym zaciszu. W firmach konieczne jest posiadanie licencji komercyjnej. Dzięki niej dopuszcza się tworzenie w programach dokumentów wykorzystywanych w celach zarobkowych.

Wersja Microsoft Office

Oprogramowanie Microsoft Office jest dostępne w kilku wersjach, które są przystosowane do użytkowania na różnych systemach operacyjnych. Przykładowo Windows 7 umożliwia uruchomienie Office 2007, jednak Windows 10 nie posiada wsparcia dla tej wersji oprogramowania biurowego. Z tego powodu przez zakupem pakietu Office powinno się sprawdzić, która jego wersja jest przeznaczona dla posiadanego systemu operacyjnego. Dzięki temu uniknie się problemów z uruchomieniem i działaniem pakietu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ