Gdzie szukać taniego kredytu konsolidacyjnego

Oferty kredytów konsolidacyjnych można spotkać w dużej ilości banku, co oznacza, że łącznie jest ich bardzo wiele. Z jednej strony to oczywiście bardzo dobra rzecz, ponieważ daje możliwość wyboru, z drugiej – większość osób zaciągających kredyty nie ma tak dużej wiedzy i doświadczenia w zakresie polskiego rynku kredytowego, aby móc podjąć korzystną decyzję.

Jest to o tyle istotne, że różnica pomiędzy złym a opłacalnym kredytem może być różnicą kilku czy kilkunastu tysięcy złotych, a nawet jeszcze większej kwoty. W takim razie, gdzie szukać taniego kredytu konsolidacyjnego? Do kogo warto zwrócić się po pomoc?

Porównywarki i rankingi

Porównywarek i rankingów kredytów jest bardzo wiele. Są to użyteczne narzędzia, ponieważ pozwalają za jednym zamachem zobaczyć najważniejsze parametry kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu różnych ofert, takie jak oprocentowanie, prowizja, RRSO, maksymalny okres spłaty czy maksymalna kwota. Często możliwe jest także zawężenie pokazywanych ofert tylko do tych, które spełniają określone kryteria, tak, aby w ogóle nie pokazywały nam się wszystkie inne.

Warto z tego typu opcji korzystać, ponieważ jest to zdecydowanie mniej czasochłonne i energochłonne rozwiązanie niż samodzielne wchodzenie na stronę każdego banku, wyszukiwanie oferty i zapisywanie jej parametrów, a następnie porównywanie z innymi. Musimy jednak być świadomi tego, że nie zawsze taki poradnik, ranking czy porównywarka będą wiarygodnym źródłem informacji – istotne jest, kto jest ich autorem.

Masz jakieś wątpliwości czy pytania w zakresie kredytów, pożyczek i ogółem usług finansowych? Szukaj odpowiedzi w rzetelnych, sprawdzonych źródłach, takich jak http://pozyczkownia.com.pl/.

Pośrednik kredytowy

Pośrednik kredytowy jest jeszcze lepszą opcją niż ranking czy porównywarka, ponieważ bierze pod uwagę indywidualną sytuację danej osoby i na jej podstawie ocenia, gdzie najlepiej zwrócić się o kredyt. Ponadto nie tylko zapewni on, że wybierzemy najlepszą ofertę i pomoże ze wszystkimi formalnościami, ale też będzie prowadził negocjacje na szczeblu decyzyjnym w banku, co zapewni nam najkorzystniejsze możliwe warunki kredytu.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://pozyczkownia.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ