Najlepsze aplikacje do trzymania się swoich celów fitness

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie, że abs nie są wykonane w siłowni, ale w kuchni. To jak żyjesz swoim życiem, kiedy nie pracujesz, że się liczy. Bez względu na to, ile kalorii spalisz na bieżni, nie zobaczysz wyników, jeśli jesz nic, ale gówno. Zmiana nastawienia i zachowania jest trudniejsza niż samo chodzenie na siłownię, uwierz mi, ale jest bardziej prawdopodobne, że opłaci się bardziej w dłuższej perspektywie.

Wiele schematów odchudzania nie powiedzie się, ponieważ spalasz każdą siłę woli, którą wywarłeś w ciągu pierwszych kilku dni „bycia dobrym” – przestrzega https://techpolska.pl/. Zamiast tego lepiej jest wyrobić sobie nowe, zdrowsze nawyki, które z czasem zaowocują pozytywnymi rezultatami, kiedy nie będziesz zwracać na siebie uwagi. A to czasami wymaga trochę pomocy i dużo praktyki. Istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci zrobić obie te rzeczy.

Motywowanie się poprzez rywalizację

Świetnym sposobem na osiągnięcie swoich celów jest przyzwyczajenie – uczynienie czegoś tak powszechnym, że robisz to instynktownie. Na początku może to być trudne, chyba że ustalisz harmonogram i będziesz zmuszać się do wykonywania danej czynności, aż stanie się ona drugą naturą. Możesz też zrobić z tego zawody: Ustal cel z kumplem lub rozegraj przyjacielską rywalizację i sprawdź, który z Was zdoła przebiec najwięcej w ciągu tygodnia lub miesiąca.

Nike Run Club

Jeśli chcesz zacząć biegać, istnieje kilka aplikacji i podcastów, które możesz wykorzystać, jak radzi https://techpolska.pl/. Ale ja zawsze miałem miękkie miejsce dla Nike Run Club, który działa zarówno jako trener dla nowych biegaczy, jak i sposób konkurowania z przyjaciółmi. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz zacząć od serii biegów z przewodnikiem, z instruktażem audio od pracowników Nike. Gdy już nabierzesz pewności siebie, możesz przejść do bardziej zaawansowanych treningów, takich jak biegi trailowe i wytrzymałościowe.

Aplikacja skonfiguruje Cię nawet z dedykowanym programem treningowym, który pozwoli Ci zaprogramować ilość i czas trwania biegu. Jeśli nie masz kondycji, możesz zacząć od 10-minutowych biegów z dniami odpoczynku między nimi, a następnie stopniowo przejść do dłuższych treningów.

Strava

Jeśli chcesz robić coś więcej niż tylko biegać, rozważ Stravę. Sieć społecznościowa dla sportowców ma głęboką integrację z wieloma urządzeniami fitness (Apple Watch, Garmin, Polar, Fitbit) i pozwala rejestrować niezliczone rodzaje aktywności. Biegacze, rowerzyści i pływacy, wędrowcy, łyżwiarze, snowboardziści, a nawet CrossFitters mogą dostać się do akcji tutaj.

MyFitnessPal

MyFitnessPal firmy UnderArmor to aplikacja do prowadzenia dziennika żywności, która rejestruje to, co spożywasz każdego dnia. Ma oszałamiająco dużą bazę danych artykułów spożywczych, oszczędzając pracę ręcznego wypracowania, ile kalorii spożyliście. Możesz skanować kody kreskowe z żywności, którą masz zamiar zjeść, dzięki czemu proces ten jest jeszcze łatwiejszy do trzymania się. Możesz również importować przepisy z popularnych stron, takich jak sekcja kulinarna The New York Times, MyRecipes, Food & Wine i innych. Można również ustawić dzienny budżet kalorii, które można spełnić albo przez jedzenie dobrze lub coraz w niektórych ćwiczeń, co kupuje ci trochę swobody.

Oczywiście, jest też aspekt społecznościowy, z przyjaciółmi dopingującymi Cię w Twoich wysiłkach i forami, na których możesz dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Otrzymasz również kompleksowe rejestrowanie aktywności i sugestie dotyczące przepisów, a także wskazówki z bloga MFP. Podobnie jak Nike Run Club, istnieje sklep sprzedający markowy sprzęt fitness, ale nie ma obowiązku faktycznego zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ