Pracuj i rób to co kochasz

Rynek pracy nie zawsze jest przyjazny pracownikowi i aby znaleźć dobrą pracę trzeba się mocno nagimnastykować! Jednym z najważniejszych czynników, który zachęca do podjęcia konkretnej pracy jest oczywiście pensja. Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają jednakże do garnka trzeba coś włożyć. Tak więc jesteśmy skłonni przyjąć propozycję najbardziej lukratywną pod względem wynagrodzenia.

Kwestia satysfakcjonującej pensji jest niewątpliwie bezdyskusyjna, jednak czy są inne czynniki, które sprawiają, że praca jest przez nas lubiana? Oczywiście! Po pierwsze bardzo ważna jest atmosfera w pracy. Człowiek z radością udaje się do pracy gdy wie, że zawsze uzyska wsparcie od skłonnych do pomocy współpracowników. Nawet przerwa na kawę w towarzystwie, w którym czujemy się swobodnie może wpływać na nasze zadowolenie z pracy. Ponadto dobre relacje z przełożonym są istotnym elementem poczucia spełnienia w pracy.

Dobry manager nie jest jedynie od zlecania oferty pracy, lecz powinien przede wszystkim być wsparciem dla pracowników. Jest to osoba, która jest w stanie przedyskutować problemy z pracownikami i pokierować dyskusją w taki sposób, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie problemu. Przełożony powinien być wzorem do naśladowania dla pracowników. Ważne jest aby stanowisko kierownicze obejmowała osoba, która ma właściwe ku temu kompetencje. Osoba taka powinna mieć naturalne predyspozycje do zarządzania ludźmi, które zostały udoskonalone w toku edukacji. Tak więc satysfakcja z pracy nie zależy jedynie od wynagrodzenia, ale także od ludzi, z którymi współpracujemy. Ponadto nasze zadowolenie z pracy może wynikać z szans dla samorozwoju, które oferuje firma.

Przeciwdziałając rutynie, pracownik powinien mieć możliwość poszerzania swoich kompetencji zawodowych. Firma może chociażby oferować swoim pracownikom szeroki wachlarz szkoleń i kursów rozwijających zdolności pracowników i poszerzających ich kompetencje zawodowe. Ale najważniejszym złotym środkiem jak znaleźć dobrą pracę jest znalezienie pracy, w której będziesz robił to co lubisz. Pomyśl w czym jesteś dobry, do czego masz naturalne predyspozycje oraz co sprawia Ci radość. W internecie istnieje wiele testów psychologicznych, które pomogą Ci określić jakie są Twoje naturalne predyspozycje. Tak więc istotne jest aby podczas procesu szukania pracy przede wszystkim poznać siebie i dopasować swoje zdolności do szukanego stanowiska pracy.

Gdzie szukać pracy?

Warto przeglądać oferty pracy na różnych portalach rekrutacyjnych, takich jak chociażby: pracuj.pl, indeed bądź Linkedin. Podczas poszukiwań warto czasami uruchomić swoją siatkę kontaktów. Wiele miejsc pracy praktykuje system referencji pracowników. Oznacza to, że jeżeli twój przyjaciel pracuje w Twojej wymarzonej firmie, zawsze możesz go poprosić o polecenie Twojej kandydatury w Dziale Personalnym. Tak więc najważniejsze jest to, aby znaleźć pracę, w której będziesz robił to co kochasz! Bo dobra praca, to praca, która będzie Ci dawać satysfakcję i możliwość rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ