Odzyskiwanie danych z pendrive wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też jeśli na przenośnej pamięci mamy bardzo cenne pliki, to warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak odzyskać utracone dane z pendrive.

Specjalistyczne oprogramowanie na pomoc

Utrata cennych plików może być naprawdę bardzo przykrym i kosztowym doświadczeniem, które niestety dotyka praktycznie każdego użytkownika komputera. Bezpieczeństwo plików może być zagrożone nie tylko przez awarię pendrive, ale również przez błędy w zapisie albo po prostu przez przypadkowe ich usunięcie. Na szczęście dzięki specjalnym aplikacjom można odzyskać nawet 100% danych. Dużą zaletą programów jest to, że cenne dane możemy odzyskać bez konieczności oddawania pamięci przenośnej do specjalistycznego serwisu. Pomoc takich firm jak łatwo się domyśleć sporo kosztuje, dlatego też warto skorzystać z dobrodziejstwa gotowych aplikacji. Najpopularniejsze darmowe aplikacje do odzyskiwania danych z pendrive to:

– Redo Backup and Recovery,
– Recuva,
– TestDisk & PhotoRec,
– Pandora Recovery,
– UndeleteMyFiles Pro,
– Wise Data Recovery.

Fachowa pomoc specjalistycznych firm

Jak wspomniano powyżej, na naszym rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które oferują kompleksowe odzyskiwanie danych z pendrive od a do z. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które nie mają zielonego pojęcia w branży IT i na przenośnej pamięci przechowywały bardzo cenne dane. Pomoc zewnętrznych firm jest również ostatnią deska ratunku, jeśli powyżej wymienione programy się nie sprawdzą. Profesjonalne firmy dysponują nie tylko specjalistycznym sprzętem, ale również sporą wiedzą, dzięki czemu są w stanie odzyskać praktycznie wszystkie dane. Pamiętać należy jednak o tym, że w przypadku bardzo dużych uszkodzeń logicznych i fizycznych trzeba liczyć się z dość dużymi kosztami za odzyskanie danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ