W jakich branżach najczęściej stosuje się chatboty?

Jak zarabiać więcej, a inwestować mniej? Jest to prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań przez współczesnych przedsiębiorców. Ciągły wzrost konkurencji, w każdej branży, powoduje zwiększenie cen produktów i usług. Wysokie ceny przekładają się na znaczne zwiększenie wymagań związanych nie tylko z jakością produktów, a także obsługą klienta.

Dobrej jakości produktu czy świadczone usługi, to tylko część sukcesu. Warto wiedzieć, że bez sprawnej i przyjaznej dla użytkownika obsługi, szansa na wysokie zarobki jest mizerna. Niestety, dla małych firm zainwestowanie w wynagrodzenie przynajmniej jednego pracownika do obsługi klienta może się okazać niemożliwe. Co w takim razie robić i jakie rozwiązanie wybrać?

Czym jest chatbot i dlaczego go warto użyć?

Chatbot to nie tylko program, który na podstawie algorytmów i skryptów oblicza odpowiedź na zadane pytanie, główną zaletą, i powodem jego dużej i ciągle rosnącej popularności, jest sposób w jakiej formie następuje komunikacja programu z użytkownikiem. Chatbot to system, który imituje rozmowę z człowiekiem, dlatego rozmowa użytkownika z chatbotem, niezależnie czy to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, złożenie zamówienia czy podzielenie się opinią, jest bardziej intuicyjna i wygodna.

Chatbot w sprzedaży internetowej

Obecnie, chatboty są stosowane w wielu branżach jako systemy do “bezobsługowej” obsługi klienta. Liderem jednak pozostaje e-commerce. Branża sprzedaży produktów i usług przez internet nadzwyczaj chętnie przyjęła koncept obsługi klienta za pośrednictwem chatbotów. Właściwie dobrany program wraz z optymalizowaną ścieżka scenariuszy nie tylko zwiększa konwersję, ale także służy do niewiarygodnego obniżenia ilości porzuconych koszyków lub przerwanych zleceń.

Zobacz chatboty w agencji interaktywnej Green Parrot

Interaktywny asystent w branży medialnej

Media, to największe dostępne źródło informacji i wiadomości. Chatbot znalazł ciekawe zastosowanie w danej branży. Domy medialne, redakcje i stacje telewizyjne coraz częściej decydują się na tworzenie własnych chatbotów w celu zaangażowania nowych użytkowników i utrzymaniu stałych. Za pomocą botów można w znacznie szybszy i prostszy sposób znaleźć interesujące Cię wiadomości czy ulubione artykuły.

Finanse i chatboty

Chatbot podbija nie tylko świat mediów i e-commerce, a także powoli zdobywa swoich fanów w dziedzinie finansowej. Boty, które są tworzone przez banki i systemy transakcyjne służą do prostych działań związanych z kontem użytkownika. Przykładowo, możesz sprawdzić stan swojego konta, listę transakcji w wybranym okresie, czy też wykonać inne operacje.

Podsumowując, chatboty to nowoczesny sposób na współpracę biznesu i klientów w internecie, który podbija serca coraz większej ilości użytkowników na całym świecie. Jeśli prowadzić sklep lub świadczysz usługi za pośrednictwem strony lub sklepu internetowego, zdecydowanie, warto zainwestować w chatbota, który zajmie się obsługą klienta, a Ty będziesz mógł się skupić na innych obowiązkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ