Czy konsolidacja się opłaca

Sporo Polaków już skorzystało z możliwości konsolidacji zobowiązań, niektórzy jednak wciąż się wahają, mimo że spłacają jednocześnie kilka różnych długów i czują, że nie dają sobie z tym rady. Powodem niepodjęcia działania w celu połączenia kredytów jest często niepewność odnośnie do tego, czy będzie to rzeczywiście opłacalne, czy też jest to tylko mit i w rzeczywistości w niczym to nie pomoże. Jak jest naprawdę? Czy konsolidacja zobowiązań się opłaca?

Konsolidacja może pomóc wyjść z problemów finansowych

Konsolidacja działa na stosunkowo prostej zasadzie. Nowy kredytobiorca po udzieleniu nam kredytu konsolidacyjnego spłaca wybrane zobowiązania, co sprawia, że zamiast kilku rat miesięcznie, płacimy tylko jedną. Co ważne, rata ta powinna być odczuwalnie niższa niż suma rat długów, które zdecydowaliśmy się połączyć. Dzięki temu możemy co miesiąc zyskać więcej wolnego miejsca w domowym budżecie i upewnić się, że terminowa spłata kredytu nie będzie żadnym problemem.

Obniżenie raty kredytu jest możliwe dzięki wydłużeniu okresy spłaty. Wpływa to co prawda na ostateczny koszt kredytu, ale w przypadku problemów finansowych bardziej opłacalne jest zmniejszenie wysokości rat, ponieważ unikniemy w ten sposób kosztów związanych z niespłacaniem ich na czas.

Zainteresował Cię temat konsolidacji? Możesz poczytać o niej więcej tutaj: http://skonsolidowane24.com.pl/.

Konsoliduj z głową

Wiemy już, że konsolidacja może być bardzo opłacalna i pomóc uniknąć poważnych problemów finansowych, a wraz z nimi takich konsekwencji, jak naliczanie odsetek karnych, windykacja czy ostatecznie egzekucja komornicza.

Nie oznacza jednak, że nie należy podchodzić do tego procesu ostrożnie. Wzięcie nieopłacalnego kredytu konsolidacyjnego może bardziej zaszkodzić niż pomóc, dlatego warto zaangażować w proces konsolidacji doświadczonego specjalistę.

Dobry pośrednik kredytowy szczegółowo przeanalizuje daną sytuację i dobierze taką ofertę, która będzie najkorzystniejsza. Wykorzysta nie tylko swoją wiedzę i doświadczenie, ale także sieć kontaktów w różnych instytucjach finansowych, aby mieć pewność, że jego klient otrzyma kredyt na jak najlepszych możliwych warunkach.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://skonsolidowane24.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ