Czy osoby bardzo zadłużone mogą skonsolidować kredyty

Osoby bardzo zadłużone, spłacające wiele różnych zobowiązań jednocześnie, często szukają wyjść ze swojej trudnej sytuacji i natrafiają w toku poszukiwań na możliwość konsolidacji długów. Konsolidacji, czyli połączenia ich w jeden kredyt i zmniejszenia ilości oraz wysokości miesięcznych rat. Jest to dobry sposób pozbycie się uciążliwych długów i wyjście na finansową prostą, jednak nie każdy będzie mógł z niego skorzystać. W takim razie czy osoby bardzo zadłużone mogą skonsolidować kredyty?

Konsolidacja kredytów – czy również dla osób bardzo zadłużonych?

Musimy pamiętać, że przed wydaniem decyzji w sprawie kredytu konsolidacyjnego, bank zawsze dokona analizy zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie takich danych, jak wysokość dochodu, forma zatrudnienia, ilość i wysokość aktualnie posiadanych zobowiązań czy ilość osób na utrzymaniu. Nie bez znaczenia dla szans na otrzymanie pozytywnej decyzji jest także historia kredytowa, a konkretnie to, czy jest ona pozytywna, negatywna, czy też pusta.

Jak łatwo się domyślić, w przypadku osób poważnie zadłużonych, zdolność kredytowa z reguły nie będzie szczególnie wysoka. Wpływa na to przede wszystkim ilość i wysokość zobowiązań. Ponadto, historia kredytowa również często ma w takim przypadku elementy negatywne. Oznacza to, że osobie bardzo zadłużonej trudno będzie otrzymać kredyt konsolidacyjny, aczkolwiek nie jest to całkowicie niewykonalne.

Eksperckie porady na wszelkie tematy związane z konsolidacją kredytów (i nie tylko) znaleźć można tutaj: http://topchwilowki24.com.pl/. Warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, nawet, jeśli obecnie mimo wszystko nie planujemy konsolidacji – w końcu w przyszłości może się to zmienić.

Do kogo zwrócić się o pomoc z konsolidacją kredytów?

Nie warto próbować samodzielnie konsolidować kredytów będąc mocno zadłużonym, ponieważ szanse na otrzymanie negatywnych decyzji kredytowych są stosunkowo duże. Lepszą opcją jest zwrócenie się o pomoc do wykwalifikowanego pośrednika kredytowego. Jego wsparcie sprawi, że kredyt konsolidacyjny może być w zasięgu nawet poważnie zadłużonej osoby.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://topchwilowki24.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ