Chociaż wydaje się to mało prawdopodobne, to nadal wiele osób kompletnie nie dba o tworzenie bezpiecznych haseł do różnych stron www. Wystarczy popatrzeć na listę tych najbardziej popularnych, aby zrozumieć skalę problemu. Takie pomysły, jak qwerty bądź 123456 stanowią równie duże zabezpieczenie przed dostępem niepowołanych osób, jak zupełny brak hasła.

Skrzynki e-mail, zdjęcia na dysku w chmurze, profile w portalach społecznych, a nawet dostęp do swojego komputera wymagają stworzenia bariery przed osobami, które chciałyby przejąć nasze konto albo wykorzystać prywatne materiały. Jeszcze bardziej powinno każdemu zależeć na tym, nikt nie zalogował się na indywidualną stronę banku. Tylko silne i bezpieczne hasło może dać taką gwarancję.

Jak stworzyć bezpieczne hasła?

Teoretycznie można to zrobić samodzielnie, ale jak pokazuje praktyka trudno całkowicie zrezygnować z ulubionych liczb bądź słów na rzecz hasła, które nie będzie miało żadnego sensu, aczkolwiek idealnie zabezpieczy konto użytkownika. Podświadomość daje określone sugestie i dlatego lepszym pomysłem jest specjalny generator haseł, dzięki czemu nie będzie więcej trwogi o to, że ktoś bez większego problemu włamie się na konto, ponieważ hasło stanowi imię ukochanej osoby z datą urodzenia.

Skomplikowane hasło – jak je zapamiętać?

To kolejna istotna kwestia. Zapisywanie hasła w pliku na komputerze nie wydaje się mądre, z kolei ciągłe wpisywanie znaków, które nie tworzą żadnych słów może okazać się uciążliwe. W takiej sytuacji pomocny będzie generator haseł, który zarazem jest menedżerem haseł i pozwala na ich szybkie odtworzenie bądź też zmianę. Nie trzeba męczyć pamięci ani niczego zapisywać, a jedynie pamiętać, jakie dane zostały wprowadzone, aby generator działający jako aplikacja na stronie haslowygaslo.pl oraz jako rozszerzenie Chrome (https://chrome.google.com/webstore/detail/has%C5%82o-wygas%C5%82o-generator-h/cbpfglemacamiklacbeeannckbibihoi?hl=pl) przypomniał hasła użytkownikowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ