Od czego zacząć przygodę z inwestowaniem

Każdy z nas marzy o szybkim wzbogaceniu się. Jedni próbują swoich sił, uczestnicząc w loteriach lub korzystając z zakładów bukmacherskich, inni liczą na szczęście na giełdzie papierów wartościowych, jeszcze inni inwestują w swoje umiejętności, by zdobyć wymarzoną – i dobrze płatną – pracę. Jeśli jesteś na tym etapie, że masz już odłożone jakieś oszczędności i chcesz pomnożyć zebrany kapitał, poznaj względnie bezpieczne sposoby inwestycji.

Pieniądze na lokacie – czyli zabezpieczamy własne oszczędności

Wartość zgromadzonych przez nas pieniędzy z czasem maleje. Dlatego rozsądnie jest podjąć jakiekolwiek kroki, które pozwolą nam zabezpieczyć własne środki przed spadkiem wartości pieniądza. Jeśli jesteś dopiero na początku swojej drogi w inwestowaniu i niepewnie poruszasz się po rynku finansowym, pomyśl o lokatach terminowych. To jedne z bezpieczniejszych instrumentów, ale ich minusem jest to, że nie zapewniają wysokich zwrotów. Nawet te w wysokości 1,5-2% będą jednak skutecznie minimalizować efekt inflacji. Alternatywą może być też dobre konto oszczędnościowe, choć te z najkorzystniejszym oprocentowaniem banki proponują zwykle nowym klientom, aby przyciągnąć ich do siebie.

Krok dalej – obligacje skarbowe

Jeśli nie brak Ci odwagi, ale wciąż martwisz się o to, że Twoje oszczędności mogłyby ulec znacznemu uszczupleniu w wyniku Twojej niewiedzy lub błędnej decyzji, rozważ inwestycję w obligacje spółek skarbu państwa. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach Polska miała podzielić scenariusz grecki, dlatego obligacje skarbowe wydają się dość bezpiecznym instrumentem dla inwestorów. Zwłaszcza jeśli chcemy budować swój portfel w dłuższej perspektywie. W praktyce ten rodzaj inwestowania polega na udzielaniu podmiotom krajowym swoistej pożyczki, którą po latach odbierzemy z określonymi odsetkami. Wielu ekspertów uważa, że zakup obligacji skarbowych należy dziś do najbezpieczniejszych i najpewniejszych form pomnażania własnego kapitału. Oczywiście, jeśli chcemy osiągnąć większe zwroty w krótkim czasie, nic nie stoi na przeszkodzie, by z rynku obligacji skarbowych przejść na inwestycję na rynku korporacyjnym. Musimy się jednak liczyć z większym ryzykiem.

inwestor

Kruszce – bezpieczeństwo

Jednym z cenionych sposobów lokowania własnego kapitału jest zakup metali szlachetnych. Zasada inwestycji jest prosta – kupić tanio, sprzedać z zyskiem. Nabywamy sztabki złota, sztabki srebra lub monety inwestycyjne z tych samych kruszców, by po latach sprzedać je z po wyższej cenie. Jedyne, czego nam trzeba, to pomysł na to, jak przechowywać złoto inwestycyjne, a także stały monitoring tego, co dzieje się w ostatnim czasie na rynku metali szlachetnych. Z takiej inwestycji mogą dziś cieszyć się Ci, którzy swoje produkty inwestycyjne nabywali przed dekadą. Obecnie zarówno sprzedaż złota, jak i sprzedaż srebra odbywa się dla nich z wysokim zyskiem. A wszystko wskazuje na to, że obecny kurs za produkty ze złota, srebra i platyny będzie się w dalszym ciągu utrzymywał. Jak podkreślają inwestorzy, kruszce są też odporne na działanie inflacji, co jest dodatkowym argumentem za tego rodzaju lokowaniem środków.

Jedyne, czego nam potrzeba, to sprawdzony skup metali szlachetnych, w którym nabędziemy monety bulionowe, złoto czy srebro inwestycyjne. Dziś możemy takiej inwestycji dokonać bez wychodzenia z domu, np. w skupie 79th Element. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://79element.pl/sztabki-zlota/, zakupisz określone produkty, a zostaną Ci one przesłane pod wskazany adres tak jak inne zakupy, których dokonujesz w sklepach internetowych. A bezpieczeństwo? Nie musisz się obawiać. Paczki są zanonimizowane tak, by nikt nie domyślił się ich zawartości. W łatwy sposób dokonasz więc inwestycji, która po latach może przynieść Ci wysokie zyski. W przeciwieństwie do kupowania papierów dłużnych spółek na giełdzie, inwestowanie w kruszce nie wymaga dużej wiedzy z dziedziny ekonomii i praw rynku. Jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów lokowania środków dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ